Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Świeci kontrolka otwartych drzwi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121183)

darioz 28-01-2011 16:53

Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
Od pewnego czasu mam problem w Fusionie 1,4 bezn. z kontrolką sygnalizującą otwarte drzwi. Kontrolka świci, choć nie zawsze, pomimo że wszystkie drzwi oraz klapa bagażnika są zamknięte. Miał ktoś taki problem, od czego zacząć jego rozwiązywanie?

Errata 28-01-2011 18:51

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Otwieraj wszystkie drzwi po kolei i naciskaj gumowe kapturki zamontowane w odrzwiach
sprawdzisz który nie wyłącza się po zamknięciu drzwi.

Jitter 28-01-2011 19:03

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Kolego Errata, w którym miejscu są te "kapturki"? :shock:

Yaro 29-01-2011 08:29

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Dziś specjalnie pójdę i poszukam tych kapturków ;)

Szakir 29-01-2011 12:01

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Obawiam się, że ze znalezieniem kapturków będzie problem, sam kiedyś próbowałem je zlokalizować: są zintegrowane z zamkami, w moim przypadku skończyło się wymianą jednego z nich. Szczegóły to długa historia, chyba, że kogoś interesuje...

darioz 29-01-2011 14:15

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Czasami pomaga kilkukrotne zamykanie i otwieranie drzwi, tylko że nie jest regułą, że są to drzwi kierowcy. Czasami kontrolka zgaśnie, gdy otwieram i zamykam tylne drzwi lub drzwi przednie od strony pasażera.
Obawiam się, że trzeba będzie udać się do elektromechanika. Moja obawa jest tym gorsza, że za taką pierdułkę trzeba będzie wydać co najmniej ze 200 zł.

Davo 29-01-2011 14:23

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Witam kolego sprawdz styki miedzy dzwiami i karoseria ja mialem taki problem i sie okazalo ze jedna ze wtyczek od wiazki jest poluzowana,byc moze masz to samo .

Yaro 29-01-2011 20:16

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Cytat:

Napisał Szakir (Post 1587536)
Obawiam się, że ze znalezieniem kapturków będzie problem, sam kiedyś próbowałem je zlokalizować: są zintegrowane z zamkami, w moim przypadku skończyło się wymianą jednego z nich. Szczegóły to długa historia, chyba, że kogoś interesuje...

Też tak myślałem bo nigdy nie widziałem żadnych kapturków ;)

darioz 29-01-2011 21:18

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
DAVO; ale żeby dostać się do tych wtyczek od wiązek czy trzeba rozbierać drzwi lub sięgać pod maskę, gdzieś w okolice akumulatora? Wiązki jakieś widzę, ale wtczek czy styków - nie.

Arek-o2 31-01-2011 10:09

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Cytat:

Napisał Davo (Post 1587586)
.... okazalo ze jedna ze wtyczek od wiazki jest poluzowana,byc moze masz to samo .

Jeśli styki w drzwiach zwierają obwód do masy (no ... być może w tym modelu tak nie jest), to poluzowane wtyczki wiązki powodowałyby całkowity brak świecenia kontrolki, a nie ciągłe świecenie.

Arek-o2 31-01-2011 10:17

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Davo. Przepraszam.
Źle zrozumiałem wątek.
Myślałem, że kontrolka czasami nie gaśnie , a tu jest odwrotnie - czasami nie świeci.

Arek-o2 31-01-2011 10:29

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Cytat:

Napisał darioz (Post 1587089)
Kontrolka świci, choć nie zawsze, pomimo że wszystkie drzwi oraz klapa bagażnika są zamknięte.

Teraz to już nie rozumiem.
Kontrolka świeci nie zawsze, nawet jak wszystko jest zamknięte.

Jeśli wszystko jest zamknięte to ma przecież nie świecić.
A może jest tak jak zrozumiałem wcześniej: świeci nawet, gdy wszystko zamknięte, ale nie zawsze tak jest.

Jaki w końcu jest problem ?

darioz 31-01-2011 16:28

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Cytat:

Napisał Arek-o2 (Post 1588847)
Teraz to już nie rozumiem.
Kontrolka świeci nie zawsze, nawet jak wszystko jest zamknięte.

Jeśli wszystko jest zamknięte to ma przecież nie świecić.
A może jest tak jak zrozumiałem wcześniej: świeci nawet, gdy wszystko zamknięte, ale nie zawsze tak jest.

Jaki w końcu jest problem ?

Świecenie kontrolki sygnalizuje otwarte drzwi.
U mnie problem jest taki, że kontrolka świeci, pomimo, że drzwi są zamknięte. Czasami "uda się", że wraz z zamknięciem drzwi kontrolka zgaśnie, ale to rzadko. Czasem pomaga kilkukrotne trzaśnięcie drzwiami, ale takie rozwiązanie jest doraźne.
Próbowałem już różnych sztuczek, aby rozwiązac problem. Póki co wszystkie bez ingerencji przy kabelkach itp., bo nie pozwalają na to warunki pogodowe. Myślałem, że ktoś miał podobny problem i poda gotowe lub prawdopodobne rozwiązanie. Być może jak wskazuje DAVO problem jest przy stykach wyłączników, ale gdzie ich szukać coby nie rozbierać pół samochodu?

Jitter 31-01-2011 19:18

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Cytat:

Napisał darioz (Post 1589068)
ale gdzie ich szukać coby nie rozbierać pół samochodu?

Kolego, poczytaj uważnie poprzednie posty.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Kol. Szakir już wcześniej napisał, gdzie szukać tych włączników: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozostaje rozbiórka tapicerki drzwi :roll:


Arek-o2 01-02-2011 13:12

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Cytat:

Napisał darioz (Post 1589068)

Świecenie kontrolki sygnalizuje otwarte drzwi.
U mnie problem jest taki, że kontrolka świeci, pomimo, że drzwi są zamknięte. (...)


Skoro tak, to potwierdzam moją pierwszą teorię.
Jeśli styki w drzwiach zwierają obwód do masy, to poluzowane wtyczki wiązki powodowałyby całkowity brak świecenia kontrolki zawsze, a nie ciągłe świecenie.
Poniżej zamieszczam fragment schematu elektrycznego.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sam schemat może wiele tu nie pomoże. Jest uproszczony.
Pozwala jednak nieco zrozumieć zasadę działania.
Ja szukałbym przyczyny w samych włącznikach drzwiowych albo w jednym z przewodów czujników, który (być może) przetarty zwiera do masy.


*) illuminazione interna – sterowanie wewnętrzne

pawel182 01-02-2011 20:30

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Cytat:

Napisał Arek-o2 (Post 1589701)
Sam schemat może wiele tu nie pomoże. Jest uproszczony. Pozwala jednak nieco zrozumieć zasadę działania.....

Dobrze mówisz, że sam schemat wiele nie pomoże jak się go nie umie czytać i mówie tu o Tobie :)


Cytat:

Napisał Arek-o2 (Post 1589701)
Ja szukałbym przyczyny w samych włącznikach drzwiowych albo w jednym z przewodów czujników, który (być może) przetarty zwiera do masy.

W Fieście/Fusionie czujniki otwarcia drzwi działają odwrotnie niż standardowo tzn gdy drzwi są ZAMKNIĘTE A172, A173, A275, A276 ZWIERAJĄ obwód do masy. Gdy są otwarte rozwierają.
Na schemacie masz zaznaczone wszystkie 4 drzwi w pozycji otwartej.
Zamiast szukać zwarcia musisz szukać rozwarcia :D
Przyczyna pewnie leży w stykach czujników. Kwestia tylko jak sie do nich dobrać bo są one zintegrowane z całym zamkiem...szczerze nigdy nie sprawdzałem czy da sie to jakoś rozebrać więc nie chce wprowadzać nikogo w błąd. Gdyby co moge w wolnej chwili sie przyjrzeć bo mam stare zamki luzem.

W każdym razie kolego darioz bez rozbieranai całych drzwi się nie obejdzie :) Puki co możesz jeździć z tą kontrolką ewentualnie chyba, że Cie to irytuje lub rozprasza to możesz zewrzeć jedno z wejść modułu GEM do masy (wejście do którego jest podłączony wadliwy czujnik otwarcia drzwi)

Arek-o2 02-02-2011 09:20

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Cytat:

Napisał pawel182 (Post 1590086)
Dobrze mówisz, że sam schemat wiele nie pomoże jak się go nie umie czytać i mówie tu o Tobie.

W odpowiedzi #10 dodałem do wypowiedzi: „być może w tym modelu tak nie jest”. Jednak bywają schematy gdzie narysowano styki rozwarte, ale nie jest to stan spoczynku, tzn. drzwi zamknięte.
Jeśli jest tak jak piszesz to oczywiście wtyczki też mogą być tego powodem.
Tak jak napisałeś: zamiast zwarcia szukać rozwarcia.

pawel182 02-02-2011 17:06

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Cytat:

Napisał Arek-o2 (Post 1590444)
W odpowiedzi #10 dodałem do wypowiedzi: „być może w tym modelu tak nie jest”. Jednak bywają schematy gdzie narysowano styki rozwarte, ale nie jest to stan spoczynku, tzn. drzwi zamknięte.
Jeśli jest tak jak piszesz to oczywiście wtyczki też mogą być tego powodem.
Tak jak napisałeś: zamiast zwarcia szukać rozwarcia.


W Fieście/Fusion napewno tak jest. Spójrz na schemat masz styki rozwarte a obok masz narysowaną pozycje drzwi dla tych styków (drzwi są otwarte)
Jedynie schemat odnośnie tylnej klapy może być mylący bo na schemacie który załączyłeś styk jest w pozycji - klapa zamknięta a na rysunku klapa jest otwarta ale domyślam się że ta pofalowana kreska dzieląca samochodzik wszystko wyjaśnia że jest to pozycja zamknieta klapy bagażnika.
W każdym razie na 100%
drzwi zamknięte - styki zwarte do masy - lampka otwartyc h drzwim się nie świeci
drzwi otwarte - styki wisza w powietrzu - lampka otwartych drzwi sie świeci

darioz 02-02-2011 20:14

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Z tego co widzę, to chyba lepiej przyzwyczaić się do jazdy ze świecącą kontrolką niż zabrać się za szukanie usterki. Jak pomyślę, że trzeba rozbierać drzwi - najpierw jedne, potem jak nie trafię - drugie, trzecie, czwarte i na końcu klapa bagażnika to pot mnie oblewa na samą myśl. Pewno wolałbym rozebrać stacyjkę i śrubokrętem wydłubać świecącą kontrolkę. Fakt, trochę drażni jazda z tą świecącą kontrolką, ale może się przyzwyczaję. Lepiej by było gdyby się spaliła ta felerna kontrolka.

Jitter 02-02-2011 20:48

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
darioz, idąc Twoim tropem najlepiej zaopatrzyć się w czarną taśmę izolacyjną i nakleić pasek na "szybce" licznika w miejscu kontrolki - coś a'la cenzura :D

Tak na poważnie: skoro przeraża Cię myśl o rozbebeszaniu tapicerki, spróbuj precyzyjnie zaaplikować jakiś spray typu WD40, najlepiej niezbyt dużo, aby nie wypłukać z zamków smaru. To silnie penetrujący środek czyszcząco-smarujący - istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że dotrze do miejsca, gdzie powstał problem. Zakładamy przy tym, rzecz jasna, że winne są łączniki, a nie wiązki kablowe, czy złącza. Pawel182 wspomniał, że ma takie zamki...należałoby zatem zlokalizować położenie łącznika świateł i wyniesioną z Forum wiedzą zastosować na polu walki. Powodzenia.

Arek-o2 03-02-2011 12:37

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Cytat:

Napisał pawel182 (Post 1590761)
(…) Jedynie schemat odnośnie tylnej klapy może być mylący bo na schemacie który załączyłeś styk jest w pozycji - klapa zamknięta a na rysunku klapa jest otwarta (…)

Przepraszam, że poruszam jeszcze temat schematu. :one:

Moim zdaniem te rysunki-ikonki pełnią jedynie rolę symbolów,
dlatego jest tak z tylną klapą.
Nieczytelny byłby obrazek informujący np. o prawych przednich drzwiach, które są zamknięte.

pawel182 03-02-2011 23:19

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Cytat:

Napisał darioz (Post 1590877)
Z tego co widzę, to chyba lepiej przyzwyczaić się do jazdy ze świecącą kontrolką niż zabrać się za szukanie usterki. Jak pomyślę, że trzeba rozbierać drzwi - najpierw jedne, potem jak nie trafię - drugie, trzecie, czwarte i na końcu klapa bagażnika to pot mnie oblewa na samą myśl. Pewno wolałbym rozebrać stacyjkę i śrubokrętem wydłubać świecącą kontrolkę. Fakt, trochę drażni jazda z tą świecącą kontrolką, ale może się przyzwyczaję. Lepiej by było gdyby się spaliła ta felerna kontrolka.


Na schemacie masz podane gdzie są podłączone dane czujniki do modułu GEM. MUsiałbyś podać mase na te wejścia i dojdziesz w ten sposób bez rozbierania drzwi który czujnik nie działa. Co do tylnej klapy....akurat ją rozebrać jest najłatwiej :) a i sam czujnik jest dołączony do zamka na zatrzaski - jak się przyjrzysz to widać go cały czas - taki prostokącik po prawej stronie :)

Davo 04-02-2011 09:43

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Witam i kurcze cos se przypomnialem po przeczyytaniu postu poprzednika ja mialem problem z kontrolka i sie okazalo ze zekl zatrzask od czujnika w zamku i sie swiecila i ja wbilem kawalek drewienka w przestrzen miedzy czujnikiem i klapa i wszystko juz smiga dlugi czas bo koszt nowego czujnika w serwisie to bodajze 180zl bylo wiec otwórz klape i zobacz czy ci nie lata ten prostokat przy zamku bo wystaje i mozna to latwo sprawdzic,pozdrawiam

smyku 13-03-2011 04:57

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Panowie podłącze się do tematu. Mianowicie wczoraj zaczęła mi się palić ta kontrolka od drzwi na stałe - wcześniej było git. Objaw mam ponadto tez taki ze gdy otworze tylną klapę z pilota (foczka kombi) to zaczyna mi wyć alarm. czyli nie wyłącza czujników ruchu. Dodatkowo też zauważyłem ze wcześniej do tej pory gdy miałem otwartą tylną klapę to samochód nigdy nie zamykał się na ryglowanie zamków tylko na pojedynczo a teraz rygluje auto jakby klapa była zamknięta a kontrolaka se świeci. Pomóżcie.
edit:
znalazłem taki temat:
Cytat:

Napisał piotrek 74 (Post 1163381)
popsikaj WD lub czymś podobnym, czasem nie psikaj smarem w spraju ,ja tak zrobiłem to kontrolka otwartych drzwi nie gasła i musiałem wykręcić i wypłukać ten smar

byłem wczoraj myc auto i gosc na myjni popsikał mi zamki jakims specyfikiem coby nie skrzypiały drzwi to może być problem?

darioz 16-03-2011 06:41

Odp: Świci kontrolka otwartych drzwi
 
Jako założyciel tematu, skorzystałem z rady Jittera'a i zaaplikowałem WD40 do miejsc gdzie potencjalnie mogą znajdować się czujniki (psikałem niemal do każdej szczelny w drzwiach). Zabieg powtórzyłem trzykrotnie w odstępach co kilka dni. Pomogło. Od ponad 3 tygodni kontrolka gaśnie wtedy co powinna. Nie wiem czy to jakiś dziwny zbieg okoliczności, czy skuteczna recepta. Podziękowania dla Jitter'a.

Jitter 20-03-2011 16:12

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
darioz, cieszę się, że sugestia okazała się skuteczna w działaniu. Czasami proste zabiegi w zupełności wystarczają :one:

goodyear7 03-05-2011 16:12

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
dołączę się do tematu,mi oprócz tego że świeci kontrolka otwartych drzwi,cały czas to nie gaśnie mi lampka ,ta u góry, przy zamkniętych drzwiach,zauważyłem że nie zamykają mi się tylne prawe drzwi,gdy zamykam kluczykiem centralny zamek.moje pytanie to czy powodem świecącej kontrolki otwartych drzwi i lampki tej u góry jest nie zamykający się zamek,czy jest on uszkodzony,czy może jest inny tego powód.

Jitter 03-05-2011 18:19

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
Najprawdopodobniej masz ten sam problem, czyli zaśniedziały łącznik, wbudowany w zamek. Żadnych innych "myków" raczej nie ma.

goodyear7 04-05-2011 14:09

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
czyli,jak zrozumiałem ,trzeba rozebrać całą tapicerkę łącznie z wyjęciem szyby,żeby dostać się do tego łącznika.

Jitter 04-05-2011 16:52

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
Nie koniecznie, aczkolwiek byłoby to najbardziej fachowe rozwiązanie - rozebrać tapicerkę, namierzyć łącznik przy zamku, przeczyścić go i złożyć w odwrotnej kolejności. Nie mniej, z tego, co kilka postów wyżej napisał kol. darioz - "psikanie" preparatem typu wd, czy cx w obrębie zamka bez rozbierania również dało rezultaty.

Przemaz 08-06-2016 14:10

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
Sorki za odkopanie tematu czyli tak zwane wykopalisko
W moim przypadku kostka która przychodzi do zamka z klapy bagażnika ma luzy
potraktowanie silikonem akwarystycznym rozwiązało problem Wg mechanika to najczęstrza przyczyna
pozdrawiam

onaro 11-07-2016 16:32

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
Odnawiam
Jako że i mnie spotkał właśnie problem świecącej kontrolki otwartych drzwi (mimo pozamykanych wszelkich wejść do pojazdu), zabrałem się za naprawę. A więc zamek składa się z dwóch podstawowych elementów: części mechanicznej wraz z uchwytem, oraz części elektronicznej wraz z czujnikiem otwartych drzwi (mikrostyk). niestety najpierw trzeba zamek wyjąć. następnie zamek należy rozłączyć : 4 śruby - 2 gwiazdki i dwa krzyżaki. Mikrostyk znajduje się na tej części gdzie nie ma już za dużo mechaniki i jest wielkości pastylki mentosa. Jest całkowicie zalany - nie znalazłem możliwości wymiany go na nowy. Oczyściłem go, przysposobiłem blaszkę mikrostyku do łagodniejszej pracy - ale rezultatu nie było. Myślę (tak było w moim wypadku), że należy wymienić cały zamek. Zamki na allegro kosztują mniejwięcej 40 zł.

gilmore103 27-09-2016 10:11

Re: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
U mnie było podobnie. Świeciła się kontrolka, oświetlenie wewnętrzne i wyświetlała się informacja o otwartych drzwiach pasażera z tyłu pomimo fizycznie zamkniętych drzwi.
Po czterech dniach szukania okazało się, że ktoś montując dodatkowe głośniki z tyłu nie fatygował się z dokładaniem pinów we wtyczce/gnieździe łączącym drzwi z karoserią (taki gumowo-plastikowy tunel łączący karoserię z drzwiami a w środku którego biegną przewody do zamka, czujnika otwarcia drzwi, elektrycznych szyb no i głośników).
Wspomniana wtyczka została przez "fachowca" po chamsku przewiercona na wylot żeby dało się przełożyć dwużyłowy przewód głośnikowy i przy okazji wiercenia zostały zmielone styki przewodów czujnika otwarcia drzwi. :evil:

jan1953 18-09-2017 20:23

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
Dzień dobry
w moim Fusionie też świeci się kontrolka otwartych drzwi ,
chcę kupić zamek drzwi przednich lewych i wymienić ale nie wiem jaki zamek będzie pasował do mojego auta,podobno są różne wersje , ilośc pinów itp
sprzedawcy na allegro nie potrafią określić jaki zamek ja mam u siebie w aucie
może ktoś z szacownych forumowiczów też już kupował i posiada taką wiedzę ?

Ford Fusion
1.4 benzyna, rok 2005 przed liftem ?
salon Polska
z centralnym zamkiem

[ nie działa prawidłowo mikrostyk w zamku }

VIN --WF0UXXGAJU5U35515

...rozbiórka drzwi przed zakupem nie wchodzi w grę, najpierw muszę kupić zamek
i dać mechanikowi do wymiany

jan1953 29-09-2017 20:42

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
Druga "diagnoza" usterki

Byłem w w sprawie w/w usterki w warsztacie Supralu we Wrocławiu , pan mechanik odlączał po kolei przewody od wszystkich 4 drzwi i bagażnika
chciał ustalić ,które to drzwi i je odłączyć ale niestety kontrolka cały czas się świeciła.
Mechanik podumał i stwierdził ,że to nie wina zamka [mikrostyku] tylko problem z modułem komfortu

ale niestety nie posiada modułu na podmiankę i jego sprawdzenie
doradził żebym poszukał jakiegoś mechanika od naprawy ,wymian modułów gem lub kogoś specjalizującego się w serwisowaniu Fordów

Prośba do Was: czy możecie kogoś polecić ? oczywiście we Wrocławiu

slawomirro 30-09-2017 21:32

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
Cytat:

Napisał jan1953 (Post 2864994)
ale niestety nie posiada modułu na podmiankę i jego sprawdzenie
doradził żebym poszukał jakiegoś mechanika od naprawy ,wymian modułów gem lub kogoś specjalizującego się w serwisowaniu Fordów

Prośba do Was: czy możecie kogoś polecić ? oczywiście we Wrocławiu

To nie jest aż takie trudne. Moduł jest pod deska rozdzielczą z lewej strony. Kupujesz nowy, rozłączasz wtyki od starego i podpinasz nowy.
A jak nie wiesz jaki kupić, to w ogólnym dziale motoryzacji po VIN ktoś Ci pomoże w doborze części.

rychjan 15-01-2018 18:27

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
Witam, jestem pierwszy raz na forum i mam pytanie związane z tym tematem:
czy ktoś "usunął" taką usterkę przez zwarcie do masy przewodu łączącego mikrostyk w zamku z modułem GEM? Jak zidentyfikować te przewody? Może ktoś doszedł do tego jakie kolory i średnice mają te przewody? Pozdrawiam.

jan1953 17-01-2018 19:39

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
a ja się wkurzyłem ,podjechałem jeszcze raz do innego mechanika i on
stanowczo stwierdził ,że to jednak szwankuje mikrostyk zamka
... odciął połączenie od tego zamka [tylne lewe drzwi] zrobił jakieś obejście
i kontrolka tych drzwi już się nie świeci ,działa centralny i alarm
i teraz jest ok.

czajka67 17-02-2018 18:50

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
Hejka,podepnę się pod temat z tym ze dotyczy Fiesty z 2004 rokm1,3 benzyna ,u mnie tez świeci ta kontrolka otwartych drzwi,odebrałem dzisiaj od mechanika,ale niestety nie naprawił tej usterki twierdząc ze przyczyna może być deska rozdzielcza ,ze sprawdził wszystkie drzwi i klapę bagażnika i ze wszystko tam jest ok ,a kontrolka jak świeciła tak świeci,i ciekawe czy to ze nie zapala się światło w kabinie z chwila otwarcia drzwi ,ma cos z tym wspolnego

przemoon 27-06-2018 12:25

Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi
 
2 załącznik(i)
Witam. Przepraszam za odkopanie ale może to komuś pomoże: jest możliwość sprawdzenia który styk (czujnik) niedomaga za pomocą OBD2 i programu FORScan. Trzeba połączyć się z modułem GEM i za pomocą "wskaźników" lub "oscyloskopu" sprawdzić wszystkie drzwi. W moim przypadku udało się znaleźć które drzwi odpowiadają za świecenie lampki na desce.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.