Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Awaria świec żarowych - znaczny spadek mocy silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303188)

Lawliet 20-11-2019 08:45

Odp: Awaria świec żarowych - znaczny spadek mocy silnika
 
Ok, dzięki wielkie za pomoc i rozwianie wątpliwości.
Jestem w posiadaniu środka do odkrecania świec, więc czas go użyć
Co sądzicie o tych świecach?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nadadzą się do mojej Foki?
Czy lepiej brać ze sklepu forda:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Pozdrawiam

krzys1968 20-11-2019 15:43

Odp: Awaria świec żarowych - znaczny spadek mocy silnika
 
Cytat:

Napisał Lawliet (Post 3195149)
Jestem w posiadaniu środka do odkrecania świec, więc czas go użyć

Tylko uwazaj zeby nie potrzebowal innego srodka do odkrecania urwanej swiecy:wink: Ale dobra bez zartow dokladnie przestudiuj jak nalezy i co nalezy zrobic zeby swiece odkrecic , nic na chama i duzo cierpliwosci i wyczucia a i najwazniejsze nie prubuj je wykrecac na zimnym silniku . Ja sie napocilem jak swoje wykrecalem i zeszlo mi poldnia . Z drugiego linka sa takie jakie byly umnie zamontowane BERU

hindus 20-11-2019 16:16

Odp: Awaria świec żarowych - znaczny spadek mocy silnika
 
Cytat:

Napisał krzys1968 (Post 3195311)
najwazniejsze nie prubuj je wykrecac na zimnym silniku

Na takim dobrze rozgrzanym też nie :P Podobno jak jest ciepły to najłatwiej idzie. Ale jeśli sam się zabierasz to i tak warto pracę rozłożyć na kilka dni żeby spokojnie penetrator chwycił.

konieczko5 20-11-2019 17:32

Odp: Awaria świec żarowych - znaczny spadek mocy silnika
 
WD nie stosuj - tylko naftę. Zalej na noc i rano odkręcaj. Ciepły, ale nie gorący silnik. Świece tylko pomagają odpalić, gdy jest zimny silnik.

EW1 20-11-2019 18:37

Odp: Awaria świec żarowych - znaczny spadek mocy silnika
 
A mam pytanie czy sprawdzałeś bezpiecznik świec żarowych w skrzynce komory silnika ? U mnie był przepalony bezpiecznik 80 A i wystarczyło go wymienić by błąd świec żarowych nie powrócił . Objawy to szarpanie po przekroczeniu 2000 obr a sam bezpiecznik trzeba przemierzyć bo na oko nie zobaczysz nic , poza tym u mnie napięcie z bezpiecznika idzie na przekaźnik w skrzynce komory silnika więc wszystko sprawdzałem aż doszedłem do feralnego bezpiecznika . Jest też opisane na forum jak można przemierzyć rezystancję świec żarowych bez ich wyciągania i od tego bym zaczął

Lawliet 21-11-2019 07:26

Odp: Awaria świec żarowych - znaczny spadek mocy silnika
 
Cytat:

Napisał krzys1968 (Post 3195311)
Tylko uwazaj zeby nie potrzebowal innego srodka do odkrecania urwanej swiecy

Oby nie :D
Cytat:

Napisał EW1 (Post 3195387)
Objawy to szarpanie po przekroczeniu 2000 obr

Bezpiecznika nie sprawdzałem, ale u mnie nie szarpie, wszystko płynnie

Lawliet 23-12-2019 13:04

Odp: Awaria świec żarowych - znaczny spadek mocy silnika
 
Witam po czasie,
Świece wymienione po lekkich perturbacjach. Wszystko chodzi jak należy. Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam i szerokości

CaliforniaKid 30-03-2020 13:16

Spalone świece żarowe
 
Witam,

Pacjent Focus 1.6tdci 2009r z dpfem.

Kilka dni temu podczas jazdy wyskoczyła "usterka układu silnika". Błąd bodaj p0380. Miernik w dłoń, przemierzyłem rezystancję świec poprzez puszkę z bezpiecznikami jak i bezpośrednio na świecy. Dodatkowo "klasyczny" test kabelkiem czy iskrzy. Żadna ze świec nie odpowiada rezystancją jak i iskrami. Diagnoza prosta, wszystkie do zmiany (przy okazji wywalam całkowicie z auta EGR). Podkusiło mnie jeszcze sprawdzić czy przychodzi plus na świece po przekręceniu stacyjki. I tutaj pojawia się problem, z którym potrzebuję porady. Mierząc między minusem na aku a pinam w kostce do wiązki świec (oczywiście żeńskie piny od strony wiązki silnikowej) pojawiają się dziwne rzeczy.

Na zgaszonym samochodzie na każdym z pinów: 12,5V
Po przekręceniu stacyjki w pozycję nr 2 gdzie powinny grzać świece: 1,8V

Czy ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć o co chodzi? Chce uniknąć sytuacji gdzie wsadzę nowe świece, poskładam wszystko i również się przepalą... Czy takie wskazania są normalne? Byłby ktoś łaskaw zmierzyć we własnym aucie? Choćby w między puszką bezpieczników a minusem na aku.

Z góry dzięki.

madamsz 30-03-2020 13:37

Odp: Spalone świece żarowe
 
Sprawdzałeś na automacie (sterowniku) świec żarowych ?. Może też padał.

hindus 30-03-2020 13:52

Odp: Spalone świece żarowe
 
Cytat:

Napisał CaliforniaKid (Post 3238554)
Na zgaszonym samochodzie na każdym z pinów: 12,5V
Po przekręceniu stacyjki w pozycję nr 2 gdzie powinny grzać świece: 1,8V

Sterowanie minusem? :) Wstaw żarówkę zamiast świecy i zobacz co się będzie działo :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.