Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Gasną zegary i nie kręci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=282149)

Osato 11-06-2018 21:11

Gasną zegary i nie kręci
 
Jest to mój pierwszy post więc na wstępie chciałbym się przywitać :) Dzień Dobry wszystkim! :)

Mam pewien problem, który pojawiał się głównie zimą ale znikał powyżej 5 stopni na zewnątrz i dzisiaj zaskoczył mnie przy temperaturze ponad 20 stopni.
Przy próbie odpalenia gasną zegary od temperatury i przebiegu, to by było na tyle.... cisza.
Wygląda to tak:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
MK3 rocznik 2003, 1,8pb, 125KM

Po podpięciu kablami do innego auta odpala bez zająknięcia.
Akumulator (Centra) ma może 2 miesiące, prąd ładowania i pobór w spoczynku jak należy. Punkty masy robiłem jeszcze zimą, nic to wtedy nie zmieniło.
Proszę Was o pomoc bo moja kobita nie nadąża z kupowaniem piwa na uspokojenie jak kawał drogi od domu Mondziak strzela focha. Był zimą 2 dni u miejskiego elektriko fantastiko po czym kazał zabrać auto z placu bo wszystko jest jak należy (podpinanie pod komputer, sprawdzanie miernikami, próby na drugi dzień rano na zimnym... a żeby tam dojechać musiałem łajzę od kabli strzelić)

żarek 11-06-2018 21:27

Odp: MK3 Gasną zegary i nie kręci
 
Mój podobnie się zachowywał jak mu się szczotki rozrusznika zawieszały tylko że oczywiście na kablach nie odpalał. Spróbuj delikatnie postukać z lewej strony w rozrusznik. Jeżeli po tym odpali to wymień/wyczyść szczotkotrzymacz, do ogarnięcia w garażu.

Osato 12-06-2018 09:53

Odp: Gasną zegary i nie kręci
 
Trochę postukałem ale nie zagadał, po powrocie z pracy spróbuję jeszcze raz. Jak to nic nie da to będę musiał go chyba dzisiaj wyjąć....

żarek 12-06-2018 10:31

Odp: Gasną zegary i nie kręci
 
Dziwne jest to, że na kablach zapala, nie pasuje do rozrusznika

Osato 12-06-2018 11:20

Odp: Gasną zegary i nie kręci
 
no to teraz jestem w kropce... najgorsze jest to, że elektromechanik nic nie znalazł.

kuba es 12-06-2018 11:23

Odp: Gasną zegary i nie kręci
 
Cytat:

Napisał Osato (Post 2991742)
no to teraz jestem w kropce... najgorsze jest to, że elektromechanik nic nie znalazł.


sprawdź aku być może ma jakieś uszkodzenie cel? zwarcie? to że ma 2m nie znaczy że ok.

darmodziej 12-06-2018 13:19

Odp: Gasną zegary i nie kręci
 
Winny akumulator, lub połączenie akumulatora z instalacją.

Osato 12-06-2018 17:10

Odp: Gasną zegary i nie kręci
 
Zimą działo się tak na starym akumulatorze, zmieniłem aku ale problem pozostał. Za kilka dni temperatura otoczenia była wyższa niż +5 i problem zniknął...

żarek 12-06-2018 18:15

Odp: Gasną zegary i nie kręci
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 2991787)
Winny akumulator, lub połączenie akumulatora z instalacją.

Raczej sam aku, bo jak podpinasz kable to zaraz na początku instalacji przy samym aku. Rozumiem że klemy czyste i trzymają mocno.

darmodziej 12-06-2018 18:21

Odp: Gasną zegary i nie kręci
 
Cytat:

Napisał żarek (Post 2991926)
klemy czyste i trzymają mocno

Właśnie o to chodzi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.