Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Komputer pokładowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94954)

lpiernik 18-03-2010 20:40

Komputer pokładowy
 
Mam do kupienia focusa silver X z 2006 roku.Mam pytanie o komputer pokładowy.
Czy jest a jeżeli tak jakie ma opcje. A jeżeli nie ma czy jest możliwość montażu takiego - zależy mi na spalaniu benzyny. Pytam bo autko jest w bogatszej wersji - 6 poduszek, podgrzewana szyba i sterowanie cd z kierownicy i bardzo mnie dziwi rzekomy brak komputera...

maureliusz 18-03-2010 20:48

Odp: Komputer pokładowy
 
Ten brak komputera w takiej wersji jest bardzo, bardzo dziwny? Najlepiej weź VIN i zadzwoń do dowolnego ASO to Ci powiedzą czy jest komputer, czy nie.

smook 18-03-2010 22:52

Odp: Komputer pokładowy
 
Skąd wiesz, że nie ma komputera? Może ktoś w ogłoszeniu nie napisał.
A co do wersji. Co kraj to obyczaj. Wesrje różniły się między sobą, a i samym wyposażeniem dodatkowym również można żąglować.
Komputer pewnie jest, nie koniecznie natomiast musi pokazywać np. spalanie chwilowe, ale już średnie pewnie tak. Komputery też różniły się między sobą.

vito007 18-03-2010 23:28

Odp: Komputer pokładowy
 
Kupowałem FF w listopadzie 2006 i komputer posiadały tylko wersje "platinum". Komputer nie pokazuje spalania chwilowego, a jedynie średnie, zasięg na zbiorniku paliwa i temperaturę.

Vadero 19-03-2010 11:50

Odp: Komputer pokładowy
 
Cytat:

Napisał vito007 (Post 1390541)
Kupowałem FF w listopadzie 2006 i komputer posiadały tylko wersje "platinum". Komputer nie pokazuje spalania chwilowego, a jedynie średnie, zasięg na zbiorniku paliwa i temperaturę.

co ty gadasz?!


Komputer posiadają oczywiście różne wersje. Mam trenda i komp jest.

pokazuje zasięg, spalanie chwilowe/średnie, temperaturę. Ponadto można z niego ustawiać siłę wspomagania kierownicy.

vito007 19-03-2010 21:46

Odp: Komputer pokładowy
 
może masz autko sprowadzone z zagranicy. W wersjach z salonów w PL komputer był tylko w "platinum".
Wiem to napewno, bo zależało mi na komputerze i musiałem zainwestować w tą wersję.
poza tyn mówimy o wersjach z końcówki roku 2006 ( ty masz zdaje się z 2007) i tu niestety ten komputer był bardzo biedniutki. Ma tylko spalanie średnie i zasięg na zbiorniku. Nie ma spalania chwilowego i regulacji wspomagania. Nie chcę dalej dyskutować - jeżdżę tym autkiem od nowości. Jak będziesz w Warszawie to chętnie pokażę jak działa, jak również ulotkę z listą możliwych opcji wyposażenia z końca 2006 roku.

Aha, dołożenie komputera do auta które go nie posiada musiałoby polegać na wymianie zestawu zegarów, przeprogramowaniu immobilisera (kody kluczy trzymane są w elektronice zagarów) i przeprogramowaniu konfiguracji samochodu zaszytej także w zestawie zegarów. Także raczej jet to niewykonalne.

maciej_m 20-03-2010 06:39

Odp: Komputer pokładowy
 
jam ma FF2 z 2005, komp pokazuje tylko spalanie srednie, nie ma chwilowego.

gorgief 20-03-2010 07:16

Odp: Komputer pokładowy
 
ja mam FF2 2006 wersja Ambiente i też nie ma chwilowego

tomek242 20-03-2010 10:46

Odp: Komputer pokładowy
 
I znowu będzie licytacja, ja mam a ty nie masz:). Komputery były różne, więc dajcie spokój z ich funkcjami, albo dany komp je ma, albo nie i koniec, i nie można ich uruchomić.

gorgief 20-03-2010 15:06

Odp: Komputer pokładowy
 
pytałem się w serwisie ASO o tą funkcę i mi odpowiedzieli, że w FF2 nie posiada spalania chwilowego w żadnym modelu, co mnie dziwi, gdyż sterownik prawdopodobnie dostaje wszystkie dane by mógł obliczyć spalanie chwilowe.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.