Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Sztywne koło zamachowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=236526)

koza0007 07-01-2016 22:01

Sztywne koło zamachowe
 
Witam
Muszę wymienić dwumasę i przy okazji zmienię całe sprzęgło bo przy przebiegu 200tyś pewnie za jakiś czas tarcza będzie i tak do wymiany. Pytanie mam o możliwość wstawienia kompletu ze sztywnym kołem. Czytałem opinie osób, które dokonały takiej przeróbki, ale najczęściej nie były te osoby zadowolone ze względu na drgania samochodu na niskich obrotach(chociaż były to opinie użytkowników diesli). Czy w benzynie takie drgania też będą występowały przy sztywnym kole? Valeo robi taki kit [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MAG 08-01-2016 07:58

Odp: Sztywne koło zamachowe
 
Mialem przed chwila ten sam dylemat i postanowilem pojsc jednak w dwumase, ale z dociskiem i tarcza z Focusa RS - komplet zakupilem na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - zestaw wyniosl mnie 2.737zl (razem z przesylka) i skladal sie z kompletu sprzegla do Foki RS (docisk, tarcza i wysprzeglik) oraz dwumasy i zestawu nowych srub do standardowego S-Maxa 2,5T. Sprzeglo jest teraz znacznie mocniejsze i trzeba sie tylko przyzwyczaic do twardszego i nisko bioracego pedalu, ale to nie problem. Od wymiany minal dopiero tydzien i przejechalem w tym czasie raptem ok. 1000km, ale znajomy ma taki sam zestaw juz od prawie 2 lat i nadal bardzo sobie go chwali...

koza0007 08-01-2016 10:27

Odp: Sztywne koło zamachowe
 
Też oglądałem te zestawy na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Piszesz o tym zestawie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Dziwne, że w zastosowaniu są wszystkie standardowe wersje silnikowe volvo a nie ma naszego smaxa. Czy faktycznie sprzęgło chodzi dużo mniej komfortowo w porównaniu z dedykowanym?

MAG 08-01-2016 13:50

Odp: Sztywne koło zamachowe
 
Nie nazwalbym tego mniej komfortowym - po prostu jest sztywniejszy pedal sprzegla i trzeba sie przyzwyczaic do tego.
Pierwsze ruszenie po zmianie to byl oczywiscie kangur i zgaszenie auta :roll:

Saucerhead 08-01-2016 14:09

Jeśli chodzi o sprzęgło i jego twardość to kwestia przyzwyczajenia. Ja już praktycznie nie odczuwam tej zmiany. Jeśli zaś chodzi o wysokość na jakiej łapie to u mnie już się samo wyregulowało i bierze tak jak poprzednie. Ja dwumasy nie zmieniałem ale raczej zakładał bym standardową dwumasę.

poised 08-01-2016 14:55

Odp: Sztywne koło zamachowe
 
Jest jakaś różnica w trwałości reszty podzespołów po zamianie na sztywne koło zamachowe, np skrzynia biegów??

MAG 08-01-2016 16:50

Odp: Sztywne koło zamachowe
 
Dla skrzyni nie ma to znaczenia.
Natomiast zmieniajac dwumase na jednomas, oczywiscie odpada ci jedna rzecz ktora moze sie zepsuc (czy tez zuzyc) - wlasnie kolo dwumasowe :P

Konwersja na jednomas ma moim zdaniem sens przy bardzo mocnym podkreceniu auta, gdzie standardowe sprzeglo nie daje rady z przeniesieniem mocy na kola i wtedy mozna oczywiscie zastosowac jakies superanckie tarcze sprzeglowe.
W aucie nazwijmy to uzywanym cywilnie, nawet po podkreceniu, zmiana na jednomas powoduje znaczace obnizenie komfortu (szczegolnie w ropniakach)...

poised 08-01-2016 17:08

Odp: Sztywne koło zamachowe
 
Cytat:

Napisał MAG (Post 2512972)
zmiana na jednomas powoduje znaczace obnizenie komfortu (szczegolnie w ropniakach)...

coś w tym jest :) miałem sztywne koło w pasku, wiem że to inne auto i silnik, ale faktycznie komfort trochę się pogorszył

GTB20 08-01-2016 17:32

Odp: Sztywne koło zamachowe
 
w obu mam jednomas wstawiony zamiast DM. O ile w sharanie wstawilemnowy zestaw valeo i zero negatywnych skutkow. Same plusy to w golfie dalem juz tez valeo dokladnie akie same to lekko uzywane i chyba jelsi sie przemoge to latem wyciagne tarcze i dam do Radzika na przerobienie. Wydaje mi sie ze sa delikatne luzy na sprezynkach ktore by wypadalo skasowac. To one drgaja tak jak przy pieciobiegowych skrzynaich w tdi gdzie zakladaja ludzie sprzeglo do VR6 i wteyd tez slychac sprezynki. Z tym z ejuz odrobine sie to wyciszylo wiec zobaczy sie dopiero za pl roku gdzieś. W takich autach gdzie jest 200 koni itp to dwumas wydaje mi sie zbedny. Wcale nic nie jest na jednomasie mniej komfortu. Dwumas mialem absolutnie nie wytrzaskany jakos masakrycznie i tylko podkrecanie auta zmusilo mnie do wymiany tego elementu to moge z reka na sercu powwiedziec ze silnik nie drga teraz wcale i buda absolutnie nie wchodzi w zadne rezonanse. Jelsi ktos jest z okolicy szczecina/goleniowa to zapraszma na jazde testową to sie przekona kazdy.
Poza tym np takie auto jak w oplu calibra z silnikiem 2.0 T (C20LET) moc 204 koni brak dwumasy i 6 biegów. potem astra z silnikiem Z20LET tez 2.0 T. Moc 192 koni tez brak dwumasy. Nowsza astra H z silnikiem Z20LEH albo Z20LEL LER itd ( rozne moce od 170 do 240 koni) dwumas na pokladzie. I co lepiej jest?? Ile wtrzmuje?? Duzo duzo mniej. CHlopaki te 192 konne maja przerabiane na moce po 240 280 a nawet jedne ma ponad 300 koni pod maska chyba 330KM i jakos to jezdzi. Oczeiwscie sprzeglo wzmocnione bo seryjnenie zniesie tyle.

bodzio17 10-01-2016 18:11

Odp: Sztywne koło zamachowe
 
Wszystko zależy. Kolega do S-MAXa 2.0TDCI znalazł zestaw ze sztywnym kołem od Valeo za ok. 1400zł i mówi, że jest ok. Drugi w Toyocie Avensis II D4D założył od Statima (z innych firm były niedostępne) i narzekał. Pierwsza rzecz zobacz czy jest w ogóle dostępny zamiennik normalnej firmy, jak tylko jakiś "firma krzak" to daj sobie spokój.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.