Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Koszt wymiany oleju w ASO (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303101)

alex2006 17-11-2019 14:19

Koszt wymiany oleju w ASO
 
Moje auto od ostatniego przeglądu przejechało zaledwie 7 tyś km i ma teraz trochę ponad 30 tyś km. W grudniu mija trzeci rok od czasu pierwszej rejestracji i koniec gwarancji. Robione były dwa przeglądy (przy 15 tyś i przy 23 tyś km). Uważam że robienie pełnego przeglądu jest nie potrzebne i wystarczy sama wymiana oleju. Wiecie może ile ASO kasuje za wymiane oleju wraz z filtrem lub ile kosztuje sama robocizna jak bym olej i filtr przywiózł swoje?

Pir 17-11-2019 14:40

Odp: Koszt wymiany oleju w ASO
 
Cześć. Ja robiłem serwis w marcu 2019 (trzeci po 36 tyś.). Też nie brałem standardowego przeglądu tylko zamówiłem określone czynności. Za wymianę oleju, filtra kabinowego, filtra powietrza, filtra oleju, czyszczenie klimy + robocizna zapłaciłem 622 zł. Sam olej kosztował 219 zł.
Dobre ceny, dobra kawa, miła atmosfera w serwisie.

arturek 17-11-2019 15:19

Odp: Koszt wymiany oleju w ASO
 
Witam

Promocja - wymiana oleju za 329zł

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

alex2006 17-11-2019 15:30

Odp: Koszt wymiany oleju w ASO
 
Widzialem tę promocję ,ale tam jest napisane dla aut 4+ a moje ma 3 lata.

Naram 17-11-2019 15:32

Odp: Koszt wymiany oleju w ASO
 
Olej 150
Filtr z 30.
A te sprawdzenie co mają na myśli?Koła skręcają,hamuje,odpala i ok?
I za to 329...ja jebie?!

Pir 17-11-2019 15:34

Odp: Koszt wymiany oleju w ASO
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 3194058)
Witam

Promocja - wymiana oleju za 329zł

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

Ale samochód musi mieć 4 lata. Trzeciego serwisu nie mogą zrobić na tych warunkach.

Bump:
Cytat:

Napisał Naram (Post 3194062)
Olej 150
Filtr z 30.
A te sprawdzenie co mają na myśli?Koła skręcają,hamuje,odpala i ok?
I za to 329...ja jebie?!

A jeszcze ludzie zamiast kupić 15 letniego passata i w brudnym garażu u pana Zdzicha olej wymieniać to nowe samochody kupują i do ASO jeżdżą. Skandal.
A inni potrafią na wakacje na Malediwy pojechać a przecież w Polsce pod namiotem taniej. Masz Pan racje.

AdoKrycha007 18-11-2019 08:23

Odp: Koszt wymiany oleju w ASO
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 3194058)
Witam

Promocja - wymiana oleju za 329zł

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

tylko tu jest mały kruczek - w tej cenie, jeśli w ogóle auto ma minimum 4 lata bo to konieczność, zalewają najgorszym - dziś - z gamy fordowskich olejów - olejem Motorcraft XR, a nie Castrolem Professional, którego fabryka leje w standardzie od wejścia MK3 jako następcę Motorcrafta. Można oczywiście poprosić o zmiane na Castrola, ale wtedy jest dopłata bodaj stu zł.

marey 18-11-2019 09:12

Odp: Koszt wymiany oleju w ASO
 
Cytat:

Napisał AdoKrycha007 (Post 3194343)
tylko tu jest mały kruczek - w tej cenie, jeśli w ogóle auto ma minimum 4 lata bo to konieczność, zalewają najgorszym - dziś - z gamy fordowskich olejów - olejem Motorcraft XR, a nie Castrolem Professional, którego fabryka leje w standardzie od wejścia MK3 jako następcę Motorcrafta. Można oczywiście poprosić o zmiane na Castrola, ale wtedy jest dopłata bodaj stu zł.

Nie do końca prawda
Robiłem wymianę i na fakturze mama Castrol Magna Proff E 5W-20

buri 18-11-2019 11:40

Odp: Koszt wymiany oleju w ASO
 
ja bym wolal cokolwiek zgodnego ze specyfikacją, byle to nie był castrol..

clubGRANT 18-11-2019 17:22

Odp: Koszt wymiany oleju w ASO
 
Po co się spuszczać nad wymianą oleju w ASO na gwarancji skoro można to zrobić poza ASO i mieć gwarancję.
Mi aso za 3 wymianę zaśpiewało 700brutto, a jak przywiozę swój to 360netto, olałem ich i wymieniłm w nie zależnym warsztacie za 37brutto z FV, jak ktoś chce mieć stępel forda to niech przepłaca.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.