Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wyciszenie zmiana głośników pytania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307285)

zb2x 14-03-2020 23:47

Wyciszenie zmiana głośników pytania
 
Witam posiadam Mondeo Mk4 titanium 2007 kombi, radio sony to z czarnym panelem, takie jak w tym linku
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Chciałbym poprawić dźwięk, wiem że trzeba zacząć od wygłuszenia, ale lepiej kupić wygłuszenie dedykowane używane np:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czy samemu wykleić?
Pytanie nr 2
Jakie głośniki teraz opłaca się kupić, czytałem że Hertz hsk się dobrze sprawuje nawet pod samym radiem, ale już ich nie widzę żeby można było gdzieś dostać.
Co teraz warto kupić powiedzmy tak około 600 zł no do max 1000zl
Narazie same przody potem wzmacniacz jakiś, i subwoofer, może zmiana tyłów. Ale póki o chciałbym zamontować nowe przednie żeby pod tym radiem już zagrały trochę lepiej, i czy do tego radia dołożę bezproblemowo wzmacniacz czy trzeba je też zmienić.
Pozdrawiam
I dziękuję za wszelkie odpowiedzi oraz propozycje

Draculescu 15-03-2020 01:46

Odp: Wyciszenie zmiana głośników pytania
 
A Kolega przeglądał forum?

koszka 15-03-2020 04:49

Odp: Wyciszenie zmiana głośników pytania
 
Zeby poprawic jakosc dzwieku to nalezaloby zaczac od wygluszenia drzwi wewnatrzz a nie tylko ta badziewna gabka. Wykleic cale w srodku matami. Jest na forum wszystko opisane. Wymiana glosnikow nie zawsze moze polepszyc dzwiek jak samo zrodlo dzwieku nie bedzie za dobre. wiem jaka jest roznica bo w mondeo mojej zony siedzi wlasnie radio sony i gra to jakos tak dziwnie. Ja mam nawigacje nx i gra calkiem przyzwoicie. Oczywiscie nie jestem jakos przesadnie wyczulony na dzwieki i mi wystarcza ale z samochodu nie zrobisz sali koncertowej. Ale najwazniejsze to wygluszenie auta. Drzwi wewnatrz zewnatrz i wyciszenie boczkow drzwi bo trzeszcza niemilosiernie.

krzysztofSJZ 15-03-2020 07:34

Odp: Wyciszenie zmiana głośników pytania
 
ty najpierw zerknij czy czasem nie masz takiego wygłuszenia już założonego, to z linku to raczej fabryczne, jakoś nie wierzę że jakiś domorosły ,,car-fil,, by takie cudo robił, osobiście nie rozbierałem drzwi, więc tylko mogę się domyślać, że to coś fabryka zakłada, więc lepiej sprawdzić niż zostać bez kasy i z gratami które są założone

michaael15 15-03-2020 09:16

Odp: Wyciszenie zmiana głośników pytania
 
Właśnie jestem po wygłuszeniu drzwi, narazie z przodu i jest zauważalna poprawa jakości dźwięku. Radio mam sony z czarnym panelem i głośniki premium (niebieska membrana) 20W i naprawdę poprawiła się jakość ;)

zb2x 15-03-2020 10:34

Odp: Wyciszenie zmiana głośników pytania
 
Witam,
Tak przeszukiwałem forum, oraz wiele innych stron, aktualnie polecanych głośników to ciężko coś znaleźć, jedynie polecają helix Blue, Hertz dsk esk ale podobnotweetery są kiepskie, focal ISS albo Hertz Hsk są niedostępne, i0 teraz jestem w kropce bo jak wybrać jak nie ma gdzie takich głośników posłuchać? Dlatego proszę o opinię, wyszukiwarka na forum mi nie działa, przeszukuje forum strona po stronie ale to mordega

Alecki 15-03-2020 10:34

Odp: Wyciszenie zmiana głośników pytania
 
Cytat:

Napisał zb2x (Post 3234317)
Ale póki o chciałbym zamontować nowe przednie żeby pod tym radiem już zagrały trochę lepiej

Jeśli kupisz przyzwoite głośniki, to będą one wymagały dobrego zasilania, fabryczne radio ich nie udźwignie. Pod wzmacniaczem mogę grać wspaniale, ale z Soniakiem mogą grać gorzej niż oryginalne.
Kompromisem jest kupienie głośników o bardzo dużej efektywności - pod fabrycznym radiem będzie jako tako, o po dołożeniu piecyka pokażą, co potrafią.

koszka 15-03-2020 11:22

Odp: Wyciszenie zmiana głośników pytania
 
Cytat:

Napisał michaael15 (Post 3234370)
Właśnie jestem po wygłuszeniu drzwi, narazie z przodu i jest zauważalna poprawa jakości dźwięku. Radio mam sony z czarnym panelem i głośniki premium (niebieska membrana) 20W i naprawdę poprawiła się jakość ;)

One bardzo dobrze jak dla mnie graja.

Draculescu 15-03-2020 14:52

Odp: Wyciszenie zmiana głośników pytania
 
Zobacz w tych wątkach:
Modyfikacja fabrycznego audio
Modyfikacja toru audio

zb2x 17-03-2020 19:17

Odp: Wyciszenie zmiana głośników pytania
 
Przeczytałem te wątki ale jakichś propozycji to za bardzo tam nie ma co kupić np do 500 zł przody, co do 1000 co do 1500, toteż mam pytanie czy np
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Te głośniki są aż tak dużo lepsze od np Hertz esk czy warto zapłacić za nie 3 x tyle, co zyskuje płacąc dużo więcej, Większą głośność moc, czystsze brzmienie?
No i kolejne pytanie co wziac takie Focale czy moze
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czy może helixy serii p?
A może te
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czy to że audio system ma 160rms a Eaton 70 coś powoduje czy to raczej mało ważny parametr, poza tym że Audio system pewnie potrzebują większego wzmacniacza, Co sensownego kupić?
Wiem już że zacząć należy od wyciszenia drzwi, ale w jakie głośniki zainwestować?
Czy ktoś wie gdzie by można podjechać usłyszeć kilka rodzajów głośników żeby sobie wybrać to byłoby optymalne rozwiązanie,
Generalnie chodzi mi o jakość, czystość dźwięku, a moc jak będą grały czysto napewno mi wystarczy,
Chętnie uzyskałbym jakość z bmw e61 individual audio jeśli ktoś słyszał ale ile by to kosztowało?
Pozdrawiam
Zb2x


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.