Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Puma (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=113)
-   -   [Puma 2020- ] 1.0 155KM w trybie sport - moje spostrzeżenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=328347)

musso87 15-04-2022 01:04

1.0 155KM w trybie sport - moje hybrydowe spostrzeżenia
 
Witajcie.

Mam Pumę 155KM, przejechanie jakies 23tys km, w 18mc. Jak to przy nowym aucie widzę różne zachowania działania aku, silnika, ogolnego wrażenia z jazdy, niemal zawsze było w domyślnym trybie normal.

Aż robię eksperyment:

Od ostatniego tankowania zawsze po odpaleniu auta ustawiam tryb sport oraz aktywuję auto start stop (domyslnie w sporcie się dezaktywuje), dodatkowo w większości przypadków wyłączam ekran multimediów - 2x prawy przycisk pod ekranem)


Wnioski:
1) auto przez zmaksymalizowana rekuperację na biegu realnie dłużej trzyma wyłączony silnik np. na światłach, nawiew zwalnia do 1 biegu, z czym wojowalem z fordem, ale stwierdzili ze to prawidłowe zachowanie, serwis rozkładał ręce,
2) hamulca używam dużo później niz w trybach eco lub normal, przez odzysk energii,
3) silnik zawsze pracuje na 3 cylindrach, co sprzyja mniejszym wybracjom na ciepłym silniku,
4) zegary cyfrowe działają bez lagów (!!!)
5) spalanie zauważalnie mniejsze przez bardziej naładowany akumulator 48V niż trybach normal czy eco!
6) auto wydaje się być lżejsze niż jest w rzeczywistości, nie puchnie nawet po ponad 140km/h
7) opony mam na 2.6 bar.


Mam podłączone dwa wideorejestratory przedni i tylni. Po zaparkowaniu i zamknięciu auta nagrywanie trwa jeszcze ok 32 min. Mam wyłączony hotspot, ale włączone Wi-Fi i naturalnie bluetooth, muzyka z telefonu za kazdym razem podczas jazdy.

Polecam Wam zrobić taki eksperyment. U mnie duże zaskoczenie

Sethh 15-04-2022 08:45

Odp: 1.0 155KM w trybie sport - moje spostrzeżenia
 
Cóż, u mnie żadne.
Żona od dotarcia ma za każdym razem "procedurę startową", czyli przełączenie na Sport i włączenie SS. Robi tak odkąd zauważyliśmy, że w tym trybie w mieście jest niższe spalanie.
Ale w trasie jest odwrotnie, niższe spalanie jest w Eco.

Farfocel 20-04-2022 17:39

Odp: 1.0 155KM w trybie sport - moje spostrzeżenia
 
Dla mnie większość tych przemyśleń jest na poziomie tych, co mówią, że jak zaleją bezołowią 98 to nagle samochód dostaje kopa, mniej pali, silnik dostaje dodatkowy cylinder i w ogóle. A prawda jest taka, że jeżeli silnik jest przystosowany do spalania maks. bezołowiowej 95 to nie ma absolutnie żadnej różnicy po wlaniu bezołowiowej 98.

musso87 23-04-2022 00:46

Odp: 1.0 155KM w trybie sport - moje spostrzeżenia
 
Farfoclu, nie produkowałbym się tu ze spostrzeżeniami gdyby nie przejechane kilometry. Poza tym jak zatankujesz 98 i pojedziesz na hamownię jakims cudem niemal zawsze są poprawione osiągi względem 95. Dodatkowo w ford pass pro świeci się kontrolka "H" przy paliwie, przy 95 tego nie widać, także komputer rozpoznaje różne paliwa i podejrzewam mapa silnika również się nieco zmienia. Dla przypomnienia moje obserwacje są z silnika 1.0 155KM mhev, jest większa turbina niz w 125KM wersji.

Farfocel 23-04-2022 23:08

Odp: 1.0 155KM w trybie sport - moje spostrzeżenia
 
Cytat:

Napisał musso87 (Post 3407505)
Farfoclu, nie produkowałbym się tu ze spostrzeżeniami gdyby nie przejechane kilometry. Poza tym jak zatankujesz 98 i pojedziesz na hamownię jakims cudem niemal zawsze są poprawione osiągi względem 95. Dodatkowo w ford pass pro świeci się kontrolka "H" przy paliwie, przy 95 tego nie widać, także komputer rozpoznaje różne paliwa i podejrzewam mapa silnika również się nieco zmienia. Dla przypomnienia moje obserwacje są z silnika 1.0 155KM mhev, jest większa turbina niz w 125KM wersji.

Nie ma żadnej, ale to żadnej różnicy. Jakimś cudem te wyniki zawsze lezą w granicy błędu pomiaru.

musso87 26-04-2022 20:36

Odp: 1.0 155KM w trybie sport - moje spostrzeżenia
 
Moje pdsumowanie:
dzisiaj tankowałem i przejechałem łącznie 628km, do końca oproznienia baku zostało mniej wiecej 45km.
Jazda 70% miasto 30% trasa. Dziękuje za uwagę...

arturek 26-04-2022 21:48

Odp: 1.0 155KM w trybie sport - moje spostrzeżenia
 
Cytat:

Napisał Farfocel (Post 3407165)
Dla mnie większość tych przemyśleń jest na poziomie tych, co mówią, że jak zaleją bezołowią 98 to nagle samochód dostaje kopa, […]

Mnie to przypomina dysksję z innej branży => są tacy, którzy kupują kabel zasilający do wieży za 1000zł i więcej i twierdzą, że potrafią usłyszeć różnicę

Szanujemy ich

pozdrawiam
Arturek

musso87 27-04-2022 00:15

Odp: 1.0 155KM w trybie sport - moje spostrzeżenia
 
Wątek powstał dla osób, które mają Pumę w hybrydzie (najlepiej w manualu).

Osoby wychodzące z założenia „nie wiem, ale się wypowiem„ nie mające tego auta, nie mogące zweryfikować założeń, proszone są o opuszczenie tematu.

gifter 17-05-2022 14:51

Odp: 1.0 155KM w trybie sport - moje spostrzeżenia
 
Cytat:

Napisał musso87 (Post 3407505)
podejrzewam mapa silnika również się nieco zmienia.

Tutaj tylko wtrącę swoje dwa grosze ;) mapa się nie zmienia

Rzukov 28-07-2022 14:26

Odp: 1.0 155KM w trybie sport - moje spostrzeżenia
 
Witam wszystkich, niedawno dołączyłem do posiadaczy Pumy i mam zapytanie do Was - czy jest jakakolwiek możliwość zapisania trybu sportowego jako tego, który uruchamia się po odpaleniu silnika? Czy jesteśmy "skazani" na normalny?

Tzn to, że w ustawieniach tego nie da się zmienić to wiem, ale czy da się to zmienić jakoś programowo wpinając się komputem do auta? Płacę węglem i cukrem! :P


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.