Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   wycinanie DPF (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291997)

lotek 10-02-2019 13:44

Odp: wycinanie DPF
 
Właśnie, wiem swoje a badania, testy ..... oszukujo politycy. Wytłumaczę Ci o co chodzi, chodzi o to, ze osoby ktore uważają dpfy ( uzywajac tylko sobie wiadomej argumentacji) za złe i je wycinaja, szukają wytłumaczenia na swoje skapstwo lub też brak kasy na zakup sprawnego dpfu. Brutalna prawda.

kocur 10-02-2019 15:31

Odp: wycinanie DPF
 
Cytat:

Napisał Szeryf455 (Post 3092419)
Na zdolności do samodzielnego i logicznego myślenia :)

A płacisz podatki, za prąd itp ? Przecież stawki też są uchwalone przez polityków

jarhel74 10-02-2019 18:09

Odp: wycinanie DPF
 
Skoro benzynowiec nie przejdzie przeglądu z wyciętym katalizatorem (u mnie diagnosta zawsze sprawdza skład spalin), to dlaczego niby dpf można wycinać baz konsekwencji. Tym bardziej ,że diesel i tak bardziej smrodzi niż benzyna.
A po 2 nie wiem skąd ten płacz o awaryjności dpf. Mój młody w alfie 159 miał prawie 290kkm przelotu i żadnych problemów z dpfem.

latar 10-02-2019 18:29

Odp: wycinanie DPF
 
No płacz jest bo jak kupuje klient samochód z przebiegiem według normy PN-EN-168kkm-MIRAS-IMPORTER to zaczyna babami rzucać na ekooszołomów, dałnsajzing, kosiarki i stare to jeździły.

Rynek mamy skażony krętactwem po uszy i stąd potem problemy.

Ale lament to wiadomo skąd. Zużyty DPF można wymienić. Bardzo dobry zamiennik zwykle koszuje 2x więcej niż wycięcie. Tylko, że do kompletu czeka jeszcze cała sterta drogich części do wymiany bo ich żywotność jest jakaś taka zgodna.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

kopson 10-02-2019 18:32

Odp: wycinanie DPF
 
Cytat:

Napisał jarhel74 (Post 3092534)
A po 2 nie wiem skąd ten płacz o awaryjności dpf. Mój młody w alfie 159 miał prawie 290kkm przelotu i żadnych problemów z dpfem.

Śmiem twierdzić, że DPF po takim przebiegu już dawno "wyzionął ducha". On tam jest, a tak jakby go nie było, bo efekt z niego mizerny. Jedyna różnica to taka, że nie został wycięty.
Nawet żaden producent samochodów nie przewiduje takiego długiego żywota DPFu w swoim produkcie.

slawek-kali 10-02-2019 18:34

Odp: wycinanie DPF
 
hahah.. no smiech na sali.. nie masz wiedzy to po co takie bzdury wypisujesz?
Pokaz jaki zywot przewiduja? czekam..

lotek 10-02-2019 18:40

Odp: wycinanie DPF
 
Jak nie rzuca bledami to na jakiej podstawie twierdzisz ze nie dziala poprawnie? Zresztą wątpię aby przez te 290 000 dpf nie był serwisowany czy nawet wymieniony na nowy.

kacper69 10-02-2019 18:49

Odp: wycinanie DPF
 
Cytat:

Napisał latar (Post 3092547)
Bardzo dobry zamiennik zwykle koszuje 2x więcej niż wycięcie.

No nie przesadzaj.
wycinka i korekta w kompie kosztuje 300 - 500 pln.
tanie zamienniki zaczynają się od 3 tys pln.

kopson 10-02-2019 18:52

Odp: wycinanie DPF
 
Cytat:

Napisał latar (Post 3092547)
Ale lament to wiadomo skąd. Zużyty DPF można wymienić. Bardzo dobry zamiennik zwykle koszuje 2x więcej niż wycięcie. Tylko, że do kompletu czeka jeszcze cała sterta drogich części do wymiany bo ich żywotność jest jakaś taka zgodna.

Tym samym odpowiedziałeś na pytanie dlaczego wielu wycina DPF. Gdyby ceny niektórych części zamiennych były tańsze to niejeden zdecydowałby się na wymianę, a nie na wycięcie.
Większość Polaków jeździ starymi autami (bo nie stać ich na nowe) i gdy mają wydać na wymianę jakiejś części np. 3 tys.zł (przy wartości pojazdu np 15 tys.zł) to 2 razy się nad tym zastanowią. A ponieważ prawo do tej pory na to pozwalało, to trudno się dziwić, co wybierali.

Bump:
Cytat:

Napisał lotek (Post 3092563)
Zresztą wątpię aby przez te 290 000 dpf nie był serwisowany czy nawet wymieniony na nowy.

Jeśli tak było to sprawa jest jasna. Ale jeśli kolega @jahrel74 sugeruje, że był to jeden filtr od nowości w Alfie, to po takim przebiegu mam wątpliwości co do jego działania.

latar 10-02-2019 19:36

Odp: wycinanie DPF
 
Cytat:

Napisał kacper69 (Post 3092567)
No nie przesadzaj.
wycinka i korekta w kompie kosztuje 300 - 500 pln.
tanie zamienniki zaczynają się od 3 tys pln.

Ani za 500 ani 300 nie wytniesz porządnie DPFa w DW10/DW10C. Walker do tego silnika kosztuje 1600-1800 a jeśli masz konkretne rabaty w hurtowni to jeszcze taniej. Wymiana 100. Za 3k to się pewnie da w ASO kupić.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] sam widzisz. Ludzie jak idioci kupują samochody. Standard to kupowanie samochodu pod korek własnych możliwości. Często z potencjałem awaryjności lub nawet perpektywą kosztownych wymian eksploatacyjnych. A już w ogóle robi się dramat kiedy takie cudo kupione jest za kredyt gotówkowy. Nie dość, że rata zobowiązuje to zapasu na potencjalne wymiany nie ma. ...i ręką w nocniku grzebie i szuka światła w ****ie.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.