Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] składanie amerykańca (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284857)

gutek.a4 13-08-2018 23:29

składanie amerykańca
 
Witam
Kupiłem EDGE z 2016 3.5 TITANIUM (żonie:razz:)
samochód uszkodzony delikatnie w przód, brakuje zderzaka, lampy i innych pomniejszych części, wzmocnienia chłodnice nie ruszone.
Pytania mam takie, jako że trzeba kupić lampę to kupię dwie EU zwykłe, nie led, chcę zostawić ledy w zderzaku o ile znajdę, z samochodem dostałem jednego leda, czy te ledy robią za dzienne??
czy mogę kupić europejski zderzak???
czy przednie czujniki parkowania (oryginalnie pewnie nie było) zadziałają po aktywowaniu??? czy jakieś przełączniki są potrzebne??
im więcej czytam tym mniej wiem
pozdrawiam

totek2 14-08-2018 07:22

Odp: składanie amerykańca
 
Można tak zrobić żeby ledy w zderzaku robiły za dzienne, ja tak robiłem.
Co do czujników to po dołożeniu czujników i wiązki, trzeba jeszcze dołożyć przycisk na tunelu środkowym i aktywować kompem żeby to działało.

gutek.a4 14-08-2018 14:23

Odp: składanie amerykańca
 
A żeby ledy świeciły jako dzienne to wystarczy aktywacja w komputerze czy jakieś modzenie w wiązce? A to te kedy jakie zadanie w stanach mają? Myślałem że właśnie dzienne, kto w okolicach Krakowa, nowego sączą ogarnia konfigurowanie świateł i pl menu?

vtec 14-08-2018 19:49

Odp: składanie amerykańca
 
Cytat:

Napisał gutek.a4 (Post 3017719)
Witam
brakuje zderzaka, lampy i innych pomniejszych części, wzmocnienia chłodnice nie ruszone.

tiaa, lamp nie ma, a wzmocnienia plastikowe trzymające lampy i chłodnice całe, dobre. lepiej przyjrzyj się dokładnie, bo jeszcze takiego bez lamp z całymi plastkiowymi pasami górnymi i dolnymi nie widziałem. uprzedzając pytanie, te pasy przednie z EU nie pasują.
do zderzaka EU nie pasują LEDy, chyba że rzeźba jakaś. dodatkowo przy zderzaku EU modyfikować trzeba belkę przednią.
pozostaje jeszcze kwestia świateł pozycyjnych ...

gutek.a4 14-08-2018 21:21

Odp: składanie amerykańca
 
Cytat:

Napisał vtec (Post 3017980)
tiaa, lamp nie ma, a wzmocnienia plastikowe trzymające lampy i chłodnice całe, dobre. lepiej przyjrzyj się dokładnie, bo jeszcze takiego bez lamp z całymi plastkiowymi pasami górnymi i dolnymi nie widziałem. uprzedzając pytanie, te pasy przednie z EU nie pasują.
do zderzaka EU nie pasują LEDy, chyba że rzeźba jakaś. dodatkowo przy zderzaku EU modyfikować trzeba belkę przednią.
pozostaje jeszcze kwestia świateł pozycyjnych ...

No Ok trochę słabo to określiłem, tak pas przedni górny, takie coś też potrzebuję, lampa jedna jest, generalnie uszkodzenie jest bardziej w rejon lampy lewej, samochód konstrukcyjnie nie naruszony, już po pomiarach, to nie tyle strzał był co czuły dotyk:razz:
Zderzak, wzmocnienie będzie USA, rezygnuję z czujników przód na rzecz lamp led tylko w takim układzie zostawianie ledów w zderzaku chyba nie ma sensu? Pod halogeny p. Mgłowe nie ma instalacji i przełącznika, co robić?

pucek112 14-08-2018 21:34

Odp: składanie amerykańca
 
Jak założysz sobie lampy ledowe, to potrzebujesz jeszcze dołożyć HCM-a i do kompletu poziomowanie i odpowiedni soft w kamerze żeby to wszystko dobrze działało. Bez hcm-a będzie problem z długimi tzn będą się zaświecały z opóźnieniem, nie będą skrętne itd. Co do halogenów przednich to należy doprowadzić osobno prawy i lewy plus do BCM, wymienić przełącznik świateł na taki z sterowaniem halogenów, dołożenie brakującego kabla przełącznik bcm, potem aktywacja w zegarach i w BCM i działają halogeny i doświetlanie z halogena

vtec 14-08-2018 22:08

Odp: składanie amerykańca
 
Cytat:

Napisał pucek112 (Post 3018041)
wymienić przełącznik świateł na taki z sterowaniem halogenów, dołożenie brakującego kabla przełącznik bcm, potem aktywacja w zegarach i w BCM i działają halogeny i doświetlanie z halogena

zakładam że zrobi to przy okazji tylnego przeciwmgielnego (wymiana przełącznika) ;)

kup lepiej zwykle lampy (najtaniej w serwisie ASO), zostaw ten dół bez zmian (ledy). Drugi led na alle lub USA, wychodzi ta sama cena.

jak piszesz że górny potrzebny, to na bank dolny tez potrzebny. dolny zawsze strzela bo jest na pierwszej linii "ognia" ;)
pasy przednie trudno dostępne, a jak już są to koszt niemały (w tys. PLN).

poduchy całe?

z ciekawości, zderzak z US skąd bierzesz?

gutek.a4 15-08-2018 00:01

Odp: składanie amerykańca
 
Poduchy całe, szukałem tylko takich, dolny? Jeśli chodzi o Belkę za zderzakiem to nie dotknięta, chłodnice całe, w zasadzie to naprawa, gdyby znaleźć elementy w kolorze, sprowadza się do poskręcania przodu, nie chciałem samochodu do składania migomatem.
Zderzak us i inne taile us z Białegostoku ale czekam na wycenę z chyba jastrzębia i mam dostać namiar na kogoś z Pomorza,
Kurczę nie wiedziałem że z tymi ledami takie ceremonie, czyli zamo założenie lamp led i kalibracja w komputerze nic nie da?

jimmisek 15-08-2018 10:37

Odp: składanie amerykańca
 
Cytat:

Napisał totek2 (Post 3017744)
Można tak zrobić żeby ledy w zderzaku robiły za dzienne, ja tak robiłem.
Co do czujników to po dołożeniu czujników i wiązki, trzeba jeszcze dołożyć przycisk na tunelu środkowym i aktywować kompem żeby to działało.

Kolego "totek2" mam w Edku USA Ledy w zderzaku i nie mam pomysłu jak to rozwiązać,czy zostać przy oryginalnych lampach i zostawić Ledy w zderzaku jako dzienne,czy też wstawić lampy Led ale jak to zgrać z Ledami w zderzaku?

vtec 15-08-2018 17:38

Odp: składanie amerykańca
 
Cytat:

Napisał gutek.a4 (Post 3018096)
dolny?

jest pas górny i dolny, oba plastikowe. łapacz powietrza masz cały? zwykle też "poddaje" się podczas przedniego uderzenia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.