Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Drgania sprzęgła i silnika po jakim¶ czasie ustępuje potem znowu wraca (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255343)

MrMWL 12-12-2016 22:11

Drgania sprzęgła i silnika po jakim¶ czasie ustępuje potem znowu wraca
 
Witam,

gdy wł±czam silnik słychać lekkie stukanie, wyczuwalne s± drgania a przy obr 1100 siła drgań się zwiększa. Podczas jazdy po zmianie biegów, w trakcie dodawania gazu silnik wydaje dziwne dĽwięki jakby zgrzytanie/stukanie. Podczas trwania tych dĽwięków pedał sprzęgła drga. Czasem w momencie odpalania pedał sprzęgła wybija gdy się go wciska. A teraz najlepsze gdy go odstawie na jaki¶ czas i znowu zapale to wszystkie problemy znikaj±, jak jadę też się nic nie dzieje. I znowu, jak postoi trochę dłużej wszystko co wyżej wypisałem pojawia się na nowo. Czy kto¶ miał może podobn± sytuacje i wie o co chodzi?? Będę wdzięczny za każd± pomoc.

MK4 (2.0 TDCI, rok 2007, przebieg 150000 km)

hamertbu 13-12-2016 08:42

Odp: Drgania sprzęgła i silnika po jakim¶ czasie ustępuje potem znowu wraca
 
Cytat:

Napisał MrMWL (Post 2710279)
MK4 (2.0 TDCI, rok 2007, przebieg 150000 km)

pewny jeste¶ tego przebiegu?

krzysztofSJZ 13-12-2016 09:00

Odp: Drgania sprzęgła i silnika po jakim¶ czasie ustępuje potem znowu wraca
 
nie chcę być złym prorokiem ale bym odstawił dwumasę , miałem tak przed Fredkiem w hmm.. lagunie 2 ostatnim dodatkowym objawem jaki był u mnie to pukanie delikatne na wolnych obrotach , które nawet moj± zonę zaniepokoiły ,

MrMWL 13-12-2016 09:35

Odp: Drgania sprzęgła i silnika po jakim¶ czasie ustępuje potem znowu wraca
 
Cytat:

Napisał hamertbu (Post 2710374)
pewny jeste¶ tego przebiegu?

Mam nadzieje ze tak. Kupiłem go od kierownika pewnego zakładu miał go jako samochód służbowy i nim jeĽdził tylko do pracy (blisko miał) na zakupy i raz w roku na wakacje. Potem go odkupił. Serwisowany był w ASO , sprawdziłem VIN i wszystko się zgadzało z przebiegiem. I tak żyje w takim przekonaniu :one:

Bump:
Cytat:

Napisał shrekxx (Post 2710387)
nie chcę być złym prorokiem ale bym odstawił dwumasę , miałem tak przed Fredkiem w hmm.. lagunie 2 ostatnim dodatkowym objawem jaki był u mnie to pukanie delikatne na wolnych obrotach , które nawet moj± zonę zaniepokoiły ,

Pojechałem do mechanika, przejechałem się z nim posłuchał i mówi dwumasa. Wjeżdżamy na kanał zgasił, chwile poczekał, odpalił a tu już nic nie stuka. I jak żyć.

aprox99 13-12-2016 13:54

Odp: Drgania sprzęgła i silnika po jakim¶ czasie ustępuje potem znowu wraca
 
Bo niekiedy tak jest,dwumasa stuka nieregularnie.Ale z czasem będzie jeszcze gorzej,tak że zbieraj kasę na wymianę


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.