Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] convers+ zerowanie zasiegu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116234)

Palek_PL 02-12-2010 10:16

convers+ zerowanie zasiegu
 
Witam.Ktoś wie jak wyzerować zasieg?Zatankowałem do pełna a zasieg wyświetla 500km.Wyzerowałem srednie spalanie , srednia predkosc , przebieg dzienny a zasieg dalej 500km....Instrukcja mówi ze komputer przelicza sam na podstawie sredniego spalania ale to wyzerowane bylo...Jak wyjezdzalem z salonu pokazywal zasieg 800km co przy baku 70l i wmiare normalnym spalaniu jest blizsze prawdy...pzdr!

pawel2m 02-12-2010 10:47

Odp: convers+ zerowanie zasiegu
 
Cytat:

Napisał Palek_PL (Post 1550873)
Witam.Ktoś wie jak wyzerować zasieg?Zatankowałem do pełna a zasieg wyświetla 500km.Wyzerowałem srednie spalanie , srednia predkosc , przebieg dzienny a zasieg dalej 500km....Instrukcja mówi ze komputer przelicza sam na podstawie sredniego spalania ale to wyzerowane bylo...Jak wyjezdzalem z salonu pokazywal zasieg 800km co przy baku 70l i wmiare normalnym spalaniu jest blizsze prawdy...pzdr!

Tego nie zerujesz, komp sam ustawia na podstawie ostatniego średniego spalania.

Zasięg się zwiększy jeśli zaczniesz spalać mniej.

Slartibartfast 02-12-2010 10:52

Odp: convers+ zerowanie zasiegu
 
Cytat:

Napisał pawel2m (Post 1550889)
Tego nie zerujesz, komp sam ustawia na podstawie ostatniego średniego spalania.

Spalania i aktualnego stanu paliwa w zbiorniku. A przecież Palek_PL zatankował, więc zasięg powinien się wydłużyć. Wyzerować się na pewno nie da.

Palek_PL 02-12-2010 10:53

Odp: convers+ zerowanie zasiegu
 
Fajnie tylko że ostatnie średnie spalanie zostało wyzerowane...Pojeździmy zobaczymy.Nie jest to problem ;) dzięki!

Kristoforos 02-12-2010 10:57

Odp: convers+ zerowanie zasiegu
 
Zasięg jest wyliczany nie na podstawie średniego spalania pokazywanego przez komputer, ale średniego spalania z iluś tam ostatnio zrobionych kilometrów. Niezależnie od tego, co nam wylicza komputer i niezależnie również od zerowania tegoż.

Palek_PL 02-12-2010 11:09

Odp: convers+ zerowanie zasiegu
 
Dziwne.Zawsze mi sie wydawało ze jak robię reset/zerowanie/ to pamięć kompa pokładowego się czyści. Tak było w poprzednim wozidełku.Byc może w Smaxie jest inaczej. Furson ma przejechane 450km a dolewka do baku pod korek była przy zasięgu 80km.Także mniej więcej by się zgadzało.Spalanie średnie by wyszło 16l/100 co w obecnych warunkach drogowych,notorycznych korkach no i przy tym silniku :619: nie jest niczym dziwnym. pzdr!

basil 02-12-2010 11:45

Odp: convers+ zerowanie zasiegu
 
Na podstawie średniego spalania ustala ile jeszcze przejedziesz. Jakbyś zresetował to co chciałbyś zobaczyć? że przejedziesz 0km? czy 10.000km? Jest dobrze. Raz zdarzyło mi się że przejechałem 100km a dystans do tankowania nie zmienił mi się:) Oszczędna jazda i ok:)

pawel2m 02-12-2010 21:41

Odp: convers+ zerowanie zasiegu
 
Cytat:

Napisał Palek_PL (Post 1550913)
Dziwne.Zawsze mi sie wydawało ze jak robię reset/zerowanie/ to pamięć kompa pokładowego się czyści.

Zerujesz komputer (kalkulator) zewnętrzny, wewnętrzny sterownik silnika (komputer) zeruje się dopiero jak odepniesz aku.

jarecki46 03-12-2010 14:08

Odp: convers+ zerowanie zasiegu
 
Cytat:

Napisał Palek_PL (Post 1550913)
Dziwne.Zawsze mi sie wydawało ze jak robię reset/zerowanie/ to pamięć kompa pokładowego się czyści. Tak było w poprzednim wozidełku.Byc może w Smaxie jest inaczej. Furson ma przejechane 450km a dolewka do baku pod korek była przy zasięgu 80km.Także mniej więcej by się zgadzało.Spalanie średnie by wyszło 16l/100 co w obecnych warunkach drogowych,notorycznych korkach no i przy tym silniku :619: nie jest niczym dziwnym. pzdr!

O,widzę,że jednakowo palimy...:one:

Palek_PL 03-12-2010 20:32

Odp: convers+ zerowanie zasiegu
 
Sie gra sie ma ;)...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.