Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224510)

stefanb 28-11-2016 19:14

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Ja dziś wreszcie, po 3,5 miesiącach, zobaczyłem na żywo swój samochód :) Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem, nie miałem praktycznie żadnych zastrzeżeń, lakier sprawdzony czujnikiem - brak jakichkolwiek wad czy śladów szkód transportowych, szczeliny między blachami idealnie równe, wnętrze też lux. Jedyny mankament, to wywinięty fragment uszczelki w drzwiach kierowcy - ten problem rozwiązałem sam opuszczając po prostu szybę do samego końca i wciskając gumę palcem:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sprawdziłem też specjalnie stan płynu chłodniczego - samochód był "zimny" - tak to wygląda:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sync3 po polsku, bardzo fajny jest tryb nocny ekranu - wygląda wtedy bardziej dyskretnie i elegancko. Jedyne co mi się średnio podoba to kluczyk - jakiś taki... żeby nie powiedzieć... badziewny.

Jutro rejestracja i w końcu wyjazd :)

Pzdr

bartulko 28-11-2016 20:01

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Gratulacje. Ja mam jeszcze 2-3 tygodnie oczekiwania To Mondeo ??

stefanb 28-11-2016 20:29

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Tak jest.

piotrek305 28-11-2016 20:47

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Cytat:

Napisał stefanb (Post 2702324)
Tak jest.

czekamy jutro na więcej fotek ;)

Szkier 28-11-2016 20:47

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Będąc ostatnio w ASO dowiedziałem się i przetestowałem ciekawa sprawę. Podczas wizyty, przy oględzinach auta w recepcji przyjazdowej zwróciłem uwagę, że ciężko zamyka się klapę bagażnika (mam habetę bez elektrycznej klapy). Człowiek przyjmujący stwierdził, ze jest to kwestia "za dobrej" szczelności auta, czyli, ze powietrze które jest wciskane do środka przez zamykaną klapę bagażnika nie ma ujścia i stawia opór. Stwierdził również, że wystarczy uchylić któreś z drzwi lub okien, powietrze ma wtedy ujście i klapa zamyka się dużo łatwiej.
Nie byłem przekonany do tej teorii, ale sprawdziłem - działa :)
Przy podnoszeniu tez troszkę łatwiej klapa idzie do góry w tej konfiguracji.

Rothmans 28-11-2016 21:31

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Trzeba uważać żeby przy mocnym trzaśnięciu nie wypchnęło przedniej szyby:)

Szkier 28-11-2016 21:34

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
albo przednich lamp nie łapać ;)

pedroso 28-11-2016 21:41

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
To chyba mają tylko wersje kupione w cyber monday - zamówione w black friday - zaraz po sale-u - w drugi piątek po odpuście i z rabatem bez VAT :) w wersji Titanium Alleluja i do przodu.
Jedyny porównywalny model to VW który kupujesz nowy A MA ROK.

anastazyy 28-11-2016 21:50

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Cytat:

Napisał pedroso (Post 2702387)
To chyba mają tylko wersje kupione w cyber monday - zamówione w black friday - zaraz po sale-u - w drugi piątek po odpuście i z rabatem bez VAT :) w wersji Titanium Alleluja i do przodu.
Jedyny porównywalny model to VW który kupujesz nowy A MA ROK.

No i monitor popluty. A MA ROK :surprise::surprise::surprise::surprise::surprise: :surprise::surprise::surprise::surprise::surprise: :surprise::surprise::surprise:

stefanb 29-11-2016 16:37

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Uff... odebrałem, pierwsze 40 km za mną... Wszystko ok: komfort - bajka, wyciszenie - super, dźwignia zmiany biegów działa rewelacyjnie. Natomiast silnik 1.5 EB przy starcie na zimno "szeleści" tak jak u innych użytkowników - nic się pod tym względem jak widać nie zmieniło. Co ciekawe, jak tylko uruchomiłem samochód wyjeżdżając z salonu, to sprzedawca od razu mówi - tym dźwiękiem na początku proszę się nie przejmować, wszystkie Ecoboost'y tak mają :) Druga sprawa to deska rozdzielcza - widać, że jej krawędź pod przednią szybą nie jest idealnie równa - jak się ją naciska ręką, to lekko ugina się, także ma tam po prostu słabe podparcie i odkształca się. Ale to pikuś, wykończenie wnętrza jest rewelacyjne, żadnych odgłosów, zobaczymy jak będzie za jakiś czas.

Także na razie pełnia szczęścia, zaraz muszę odebrać córkę z dyskoteki szkolnej i będę miał okazję się znowu przejechać :)


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.