Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224510)

Woytas 06-01-2018 18:09

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Cytat:

Napisał pitekantrop (Post 2911851)
Panowie mi chodzi o silnik 2.0 TDCi 150 KM i ten sam po modyfikacji na 180 KM.

będą palić tyle samo lub różnica będzie w granicach błędu pomiarowego

w MK4 2.0TDCI 163 KM "dłubniętym" na 205KM nie zauważyłem różnicy w ruchu autostradowym Francja - Szwajcaria spokojnie 6,2l

Matyś 06-01-2018 18:48

Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Może nie w temacie ale wydaje mi się ze to zbyt błahe pytanie żeby zakładać osobny wątek [emoji4]

Hej, chcę kupić matę do bagażnika (korytko) na co mi się podoba nie występuje w wersji do hb tylko sedan i kombi. Sprzedawca nie jest w stanie odpowiedzieć mi czy wersja do sedana będzie pasowała do hb. Czy wymiary bagażników w sedanie i hb są różne? Myślicie ze będzie pasowało?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

przemo_1981 06-01-2018 19:53

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Matyś, wg [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] są różne maty, tj inna do sedana 4-drzwiowego i do sedana 5-drzwiowego czyli wnioskuję ze chodzi o hatchback.

ps. sorry pomyłka - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] możesz nabyć takie maty.

qlszef 07-01-2018 11:14

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


co Wy na to?

przemo_1981 07-01-2018 12:56

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Ciekawe, chociaż obstawiałbym, że to "ploty" puszczone w eter by zorientować się, jaka będzie reakcja rynku przy spadającej tendencji.

Matyś 08-01-2018 08:56

Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Cytat:

Napisał przemo_1981 (Post 2912160)
Matyś, wg [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] są różne maty, tj inna do sedana 4-drzwiowego i do sedana 5-drzwiowego czyli wnioskuję ze chodzi o hatchback.

ps. sorry pomyłka - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] możesz nabyć takie maty.



Ok dzięki za info, widziałem te maty na Ford sklep ale powiem szczerze że liczyłem na coś tańszego ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BiCAR 08-01-2018 10:24

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Cytat:

Napisał prokop123 (Post 2902847)
Mam przejechane 4500km
Byłem w delegacji i autem nie jeździłem tydzień. Stał w garażu podziemnym.

Po uruchomieniu silnika obroty były delikatnie nie równe.
Minimalnie ale jednak falowały przez ok 1 min
Czy to normalne aby po tygodniu bez jazdy obroty falowały czy to jednak oznaka jakiś problemów z silnikiem?

Ktoś doświadczył takiego zachowania silnika?

Witam.
Mam dokładnie takie same objawy. Po odpaleniu zimnego silnika obroty czasami delikatnie falują, przy większym wahnięciu obrotów wyczuwalne szarpnięcie całym samochodem, nie jest to może mocno, ale jednak denerwujące uczucie. Takie objawy są wyczuwalne nie tylko do momentu złapania temperatury przez silnik, to trwa tak z 10-15min po odpaleniu zimnego silnika.
Czy ktokolwiek ma jeszcze takie objawy? Co może być przyczyną?
Oczywiście wybieram się z tym do ASO, ale może ktoś juz coś takiego zgłaszał i przerabiał juz temat?

prokop123 08-01-2018 10:52

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Cytat:

Napisał BiCAR (Post 2912892)
Witam.
Mam dokładnie takie same objawy. Po odpaleniu zimnego silnika obroty czasami delikatnie falują, przy większym wahnięciu obrotów wyczuwalne szarpnięcie całym samochodem, nie jest to może mocno, ale jednak denerwujące uczucie. Takie objawy są wyczuwalne nie tylko do momentu złapania temperatury przez silnik, to trwa tak z 10-15min po odpaleniu zimnego silnika.
Czy ktokolwiek ma jeszcze takie objawy? Co może być przyczyną?
Oczywiście wybieram się z tym do ASO, ale może ktoś juz coś takiego zgłaszał i przerabiał juz temat?

Dodam tylko że u mnie problem nadal występuje, falowanie i nierówna praca jest
teraz odczuwalna przez ok 2-3 min , od wyjazdu z garażu do pierwszych świateł, dodatkowo też wyczuwam drżenie auta ponieważ czasami falowanie nie jest takie płynne i są takie momenty że potrafi przeskoczyć szybciej z obrotami i wtedy drży.

Tu nie chodzi o to że auto wyje, po prostu na obrotomierzu wskazówka się porusza a auto drży, jakby się dusił.

cattani75 08-01-2018 11:31

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Też mam jakieś takie falowania, czasem mocniejsze, czasem słabsze. Oczywiście na postoju, bo w czasie jazdy tego nie czuć.

prokop123 08-01-2018 11:45

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Cytat:

Napisał cattani75 (Post 2912926)
Też mam jakieś takie falowania, czasem mocniejsze, czasem słabsze. Oczywiście na postoju, bo w czasie jazdy tego nie czuć.

U mnie też tylko na postoju, w czasie jazd pracuje równo.

Uważasz to za coś normalnego ? dla ASO to moge jedynie nagrać film z obrotomierzem w roli głównej aby zobaczyli że wskazówka nie jest nieruchoma.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.