Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224510)

panerai_47 26-04-2018 12:02

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Cytat:

Napisał Lewsey89 (Post 2970962)
Kupiłem żarówki W5W OSRAM z homologacją ECE. Jutro ma je przywieźć kurier.
Zobaczymy jak to będzie wyglądało w rzeczywistości.

Bump: Odpowiem sobie sam. Zostałem wprowadzony w błąd. Sprzedawca swoje, a na stronie producenta info, że brak ECE. W takim razie zostajemy przy "pięknym" żółtym światełku.

Niekoniecznie, kupilem ogramy O temp barwowej 4200K. Nie roznia sie od xenonow. Mam w przeciw mgielnych i doświetlaniu zakrętów.
Np.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sa tez z temp barwowa 5000K

weuek 26-04-2018 12:42

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Taka barwa jest niemożliwa dla żarówki halogenowej (nawet z granatowym szkłem). Oczywiście, napisać na opakowaniu można cokolwiek.

edmun 26-04-2018 14:39

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Ale jest wystarczająco zbliżona. Sam mam właśnie te u siebie do doświetlania zakrętów, więc w końcu jak skręcam to nie ma że jest i xenon i żółta doświetlająca na boki tylko jest taka, że świeci prawie identycznie jak xenon.

hotdog 27-04-2018 05:43

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Cytat:

Napisał cattani75 (Post 2961036)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dzięki!!! Myślę, że po obejrzeniu tego filmu nikt już nie będzie brał pod wątpliwość moich twierdzeń o spalaniu 16/100 w mieście na odcinkach do 5 km, zwłaszcza że te Twoje 5 km "miasta" to w zasadzie połowa w trasie. :-)

Oczywiście ze 16 w 2.0 EB jest możliwe. U mnie jeżdzac po Warszawie jak narazie 14-16.:619:

weuek 27-04-2018 05:50

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 2971086)
[...] że świeci prawie identycznie jak xenon.

Prawie. A ten ksenon (to ma polską pisownię) jest 5000 K czy cieplejszy?

Matych 27-04-2018 08:36

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Cytat:

Napisał hotdog (Post 2971345)
U mnie jeżdzac po Warszawie jak narazie 14-16.

Pozdrawiam właścicieli EB genialnego silnika którego produkcję wstrzymano.Zrobiło się ciepło, silnik dotarty ,olej zmieniony ,Grzesiu Heko wykręcił 209 ,z pedałem w podłodze codziennie po warszawie jazda bez sensu-zabawa samochodem odcinki po kilka kilometrów i nie mogę przekroczyć 8,5.:one:

disaster3 27-04-2018 09:02

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Co z tego jak kopciuch + kultura pracy jak traktor, + dpf, który trzeba przepalic, jeśli jeździsz tylko w miescie musisz specjalnie gdzieś dalej wyjechać, przy braku webasto w zimie nie zdąży się zagrzac i tak można wymieniać bez końca.

Takie jak Twoje posty to zachęta do rozpoczęcia wojenki.
Osobiście mam w pompie ile spali EB, spali tyle ile wleje ale tych plusów, które wymieniłem jako minusy tdci żadne ropniak mi nie wynagrodzi nawet jakby palił połowę tego co EB. Co jest niemożliwe w moim przypadku gdzie 80% to miasto a 20% trasy.
Każdy kupuje co mu pasuje.
Dziękuję i Do widzenia ;)

latar 27-04-2018 09:05

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Komfort stania na światłach/w korku w samochodzie z silnikiem benzynowym jest nieporównywalny do żadnego klekota.

ethernal 27-04-2018 09:25

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Pytanie czy każdy EB 2.0 (niezależnie od mocy) występuje tylko z automatyczną skrzynią biegów, czy słabsza wersja jest w standardzie z manualem?

WoojO 27-04-2018 09:29

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Tylko automat :( Szkoda że coraz mniej jest fajnych samochodów z manualem :/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.