Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224510)

siebek 21-05-2015 19:19

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Znaki na pewno rozpoznaje kamera. Innej opcji nie widzę. Jeśli system oparty byłby na GPS to niebył by tak precyzyjny...

Misiekskrzypek 21-05-2015 20:20

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Podejrzewam, ze zarowno znaki jak i pasy na drodze rozpoznaje kamera, ktora pieknie widac jak sie spojrzy na szybe przednia z zewnatrz auta w okolicach lusterka, tam gdzie sa tez czujki deszczu i zmierzchu.

main91 22-05-2015 06:45

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
dokładnie znaki rozpoznaje kamera na przedniej szybie zamontowana w okolicach lusterka wstecznego pasy podobno rozpoznają jakieś czujniki w progach (informacja od sprzedawcy) jednak wydaje mi się że bardziej te czujniki muszą być w lusterkach bo w progach było by za nisko + błoto itd
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

też nie dostałem karty kodów pytałem o nią mówię, że do tej pory z radiem sony w każdym z poprzednich aut dostawałem książeczkę sony + kartę z kodem. Usłyszałem informację, że te radia są już programowane pod VIN samochodu i nie zadziałają w innym i tu ciekawostka czy faktycznie tak jest

biner 22-05-2015 07:34

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
A do kluczykow?

main91 22-05-2015 07:55

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
mój komplet kluczyków wyglądał tak czarna opaska na której dwa klucze oraz dwie oryginalnie zapakowane folie z pilotami w środku które trzeba rozłożyć i włożyć te klucze karty nie dostałem na pilotach mam jakieś nalepki nie wiem czy tam jest kod nie zwróciłem uwagi

biner 22-05-2015 11:18

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
no to masz to samo co ja a więc wychodzi na to że nie ma karty kodowej.

MaXyM 22-05-2015 11:33

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Cytat:

Napisał main91 (Post 2406124)
dokładnie znaki rozpoznaje kamera na przedniej szybie zamontowana w okolicach lusterka wstecznego pasy podobno rozpoznają jakieś czujniki w progach (informacja od sprzedawcy) jednak wydaje mi się że bardziej te czujniki muszą być w lusterkach bo w progach było by za nisko + błoto itd

niesamowite jaka ludzie potrafia miec fantazje. a co te czujki w lusterkac by mialy robic? zreszta kazdy moze sie popatrzec co jest w lusterku.
linie tez sa rozpoznawane na podstawie obrazu z kamery.

siebek 22-05-2015 15:53

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Za mną 150km (30% miasto/60% trasa/10% autostrada) i póki co spalanie 5,8l/100km. Doliczyć trzeba przynajmniej 20min zabawy samochodem na postoju z włączonym silnikiem ;)

Jako, że to pierwsze kilometry to jazda oczywiście spokojna choć sprawna.

ssakznadodry 22-05-2015 19:37

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Cytat:

Napisał biner (Post 2405835)
Słuchajcie dostaliście do kluczyków kartę kodową albo coś podobnego , bo wyczytałem w instrukcji że powinno być a mi nic nie dali .

Ja dostałem :) . Mała kartka około 2,5x4cm, kod kreskowy, cztero-cyfrowa liczba i napis CUSTOMER RECORDS:568:

Bump:
Cytat:

Napisał main91 (Post 2406124)
dokładnie znaki rozpoznaje kamera na przedniej szybie zamontowana w okolicach lusterka wstecznego pasy podobno rozpoznają jakieś czujniki w progach (informacja od sprzedawcy) jednak wydaje mi się że bardziej te czujniki muszą być w lusterkach bo w progach było by za nisko + błoto itd
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

też nie dostałem karty kodów pytałem o nią mówię, że do tej pory z radiem sony w każdym z poprzednich aut dostawałem książeczkę sony + kartę z kodem. Usłyszałem informację, że te radia są już programowane pod VIN samochodu i nie zadziałają w innym i tu ciekawostka czy faktycznie tak jest

Kamera jest zintegrowana z czujnikiem wilgoci w zestawie z lusterkiem wstecznym.

Mój dealer na pytanie o kod do radia stwierdził, że radia nie są kodowane. Pytałem jak zachowa się SONY po odłączeniu akumulatora - odpowiedź - będzie działać. A przekładać radia do innego samochodu, raczej nie zamierzam :)

the_eagle 22-05-2015 20:04

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Jeździłem MK5 1.5 turbo 160KM i nieco zawiódł mnie ten samochód. Nie mogę powiedzieć że MK5 jest w każdym detalu lepszy niż MK4 - to raczej ewolucja niż rewolucja. Zacznę od minusów - układ kierowniczy - był najlepszy w klasie jest przeciętny. Zawieszenie było nastawiane na pewne prowadzenie - jest bardziej komfortowe. Silnik turbo jest wystarczający ale nie na tyle aby go kupić...silnik wygląda jak wykastrowany z emocji... Mniej miejsca z tyłyu - to troszkę gorzej choć kto może narzekać na za mało miejsca w aucie seg D? Chyba tylko 2m dryblasy siedzące jeden za drugim. Bagażnik też jest mniejszy ale to nie ma żadnego znaczenia. Lepsze są materiały w środku, wyciszenie, fotele, ogólne wrażenie wnętrza, podobnie jak i design auta. Auto sprawa wrażenie nowoczesnego i to się czuje... Niestety ktoś w tym wielkim aucie wpadł na pomysł 16 calowych felg...nosz kurde już w MK4 te felgi wyglądają fatalnie a tutaj to po prostu porażka na całej linii...choć podobnie jest w BMW serii 3 tam też z samochodem na 140tys dostajesz 16 calowe felgi...które miałem okazję wyśmiać w salonie BMW. Nowe mondeo to ewolucja MK4 i tak należy go postrzegać - lepiej będzie dla większości spokojnych kierowców - ja się przekonałem że to auto nie jest dla mnie...nie widzę się w aucie z takim układem kierowniczym. Szukam auta dalej...może mazda 6? Zobaczymy.

ssakznadodry 22-05-2015 20:17

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Przejechałem swoim MK5 2000 km z tym układem kierowniczym. Jest o niebo lepsze od MK4. Kierownica reaguje twardo w trasie i miękko w czasie manewrów na parkingu. Nie narzekam, mam jak najlepsze zdanie o prowadzeniu MK5. Może to wpływ zmian w zawieszeniu tylnych kół ?

the_eagle 22-05-2015 20:34

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Cytat:

Napisał ssakznadodry (Post 2406411)
Przejechałem swoim MK5 2000 km z tym układem kierowniczym. Jest o niebo lepsze od MK4. Kierownica reaguje twardo w trasie i miękko w czasie manewrów na parkingu. Nie narzekam, mam jak najlepsze zdanie o prowadzeniu MK5. Może to wpływ zmian w zawieszeniu tylnych kół ?

Nie wiem co znaczy lepsze wg Ciebie... ale nowy układ kierowniczy daje mniej czucia tego co się dzieje z kołami podczas jazdy. Konkretnie - auto czuje się po przez tyłek i kierownicę... Czucie kością ogonową jest uzależnione m.in od foteli na ile są twarde. Tu nie ma większej różnicy natomiast układ kierowniczy czuły to taki który daje informację o tym jaki opór stawiają koła podczas skrętu. W dobrym układzie masz informację o tym że mocne skręcenie kół podczas przyspieszenia na np 2ce wyrywa niemal kierownicę z rąk - to informacja nie wada. W układzie kierowniczym beznadziejnym - patrz skoda fabia I - nie ma żadnego znaczenia co się dzieje z przodem - wspomaganie jest tak mocne że tego nie czujesz. Ideałem jest auto bez wspomagania ale wiadomo że przy samochodzie który waży 1.5 tony to nie realne. Czułość układu nie ma wielkiego znaczenia w jeździe po mieście ale ja przejechałem się fragmentem po krętych drogach i jest wyczuwalnie gorzej, zdecydowanie gorzej. Nie czuje zerwania przyczepności przodu tak jak w MK4...czuje że to odbywa się bez ważnych dla mnie informacji. Różnica jest większa niż po między focusem I a focusem II. Tam też ford poszedł tą drogą tyle że tam różnica była mała a tutaj różnica jest spora. Drugą ważną sprawa jest bardziej niż w Mk4 miękkie zawieszenie, już MK3 miał twardsze i pewniejsze zawieszenie niż Mk4 a teraz jest jeszcze gorzej. Mk5 idzie w stronę komfortu - to może być dla wielu zaleta - ale nie dal mnie.Wg mnie obecne mondeo Mk5 prowadzi się co najwyżej przeciętnie a nie doskonale.

kruger 22-05-2015 20:43

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Cytat:

Napisał the_eagle (Post 2406417)
Nie wiem co znaczy lepsze wg Ciebie... ale nowy układ kierowniczy daje mniej czucia tego co się dzieje z kołami podczas jazdy. Konkretnie - auto czuje się po przez tyłek i kierownicę... Czucie kością ogonową jest uzależnione m.in od foteli na ile są twarde. Tu nie ma większej różnicy natomiast układ kierowniczy czuły to taki który daje informację o tym jaki opór stawiają koła podczas skrętu. W dobrym układzie masz informację o tym że mocne skręcenie kół podczas przyspieszenia na np 2ce wyrywa niemal kierownicę z rąk - to informacja nie wada. W układzie kierowniczym beznadziejnym - patrz skoda fabia I - nie ma żadnego znaczenia co się dzieje z przodem - wspomaganie jest tak mocne że tego nie czujesz. Ideałem jest auto bez wspomagania ale wiadomo że przy samochodzie który waży 1.5 tony to nie realne. Czułość układu nie ma wielkiego znaczenia w jeździe po mieście ale ja przejechałem się fragmentem po krętych drogach i jest wyczuwalnie gorzej, zdecydowanie gorzej. Nie czuje zerwania przyczepności przodu tak jak w MK4...czuje że to odbywa się bez ważnych dla mnie informacji. Różnica jest większa niż po między focusem I a focusem II. Tam też ford poszedł tą drogą tyle że tam różnica była mała a tutaj różnica jest spora. Drugą ważną sprawa jest bardziej niż w Mk4 miękkie zawieszenie, już MK3 miał twardsze i pewniejsze zawieszenie niż Mk4 a teraz jest jeszcze gorzej. Mk5 idzie w stronę komfortu - to może być dla wielu zaleta - ale nie dal mnie.Wg mnie obecne mondeo Mk5 prowadzi się co najwyżej przeciętnie a nie doskonale.

No widzisz, ssakznadodry, mimo, że jesteś użytkownikiem MK5 to tylko wydaje Ci się, że to auto dobrze się prowadzi:one: Musisz trochę teorii liznąć i zweryfikować te błędne odczucia:)

Rothmans 23-05-2015 07:00

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
to już podpada pod grafomanię.

Wczoraj odebrałem 180 KM w automacie- bajka:)
Koledzy, właściciele a6, jaguara -oba z 2015 roku
Przejechali sie mondkiem jako kierowcy - każdy po ok 10 km- i szczęki im na buty opadły - super automat, cicho, przyzwoicie w środku - ubolewali nad brakiem czarnej podsufitowki...

kruger 23-05-2015 07:48

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Gratki Rothmans! Zdjęcia zrób:)

siebek 23-05-2015 08:03

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Na moich znajomych największe wrażenie robi wyciszenie i przód, a w szczególności światła full LED.

PS. Aktualizację nawigacji macie za darmo? Któryś z użytkowników pisał, że tak. U mnie niestety trzeba płacić...

ssakznadodry 23-05-2015 21:58

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Cytat:

Napisał the_eagle (Post 2406417)
Nie wiem co znaczy lepsze wg Ciebie... ale nowy układ kierowniczy daje mniej czucia tego co się dzieje z kołami podczas jazdy. Konkretnie - auto czuje się po przez tyłek i kierownicę... Czucie kością ogonową jest uzależnione m.in od foteli na ile są twarde. Tu nie ma większej różnicy natomiast układ kierowniczy czuły to taki który daje informację o tym jaki opór stawiają koła podczas skrętu. W dobrym układzie masz informację o tym że mocne skręcenie kół podczas przyspieszenia na np 2ce wyrywa niemal kierownicę z rąk - to informacja nie wada. W układzie kierowniczym beznadziejnym - patrz skoda fabia I - nie ma żadnego znaczenia co się dzieje z przodem - wspomaganie jest tak mocne że tego nie czujesz. Ideałem jest auto bez wspomagania ale wiadomo że przy samochodzie który waży 1.5 tony to nie realne. Czułość układu nie ma wielkiego znaczenia w jeździe po mieście ale ja przejechałem się fragmentem po krętych drogach i jest wyczuwalnie gorzej, zdecydowanie gorzej. Nie czuje zerwania przyczepności przodu tak jak w MK4...czuje że to odbywa się bez ważnych dla mnie informacji. Różnica jest większa niż po między focusem I a focusem II. Tam też ford poszedł tą drogą tyle że tam różnica była mała a tutaj różnica jest spora. Drugą ważną sprawa jest bardziej niż w Mk4 miękkie zawieszenie, już MK3 miał twardsze i pewniejsze zawieszenie niż Mk4 a teraz jest jeszcze gorzej. Mk5 idzie w stronę komfortu - to może być dla wielu zaleta - ale nie dal mnie.Wg mnie obecne mondeo Mk5 prowadzi się co najwyżej przeciętnie a nie doskonale.

Rzewnie wspominam czasy Poloneza po tym co napisałeś :)
Faktycznie w tamtym samochodzie czuło się najechanie na skórkę od banana. Jeśli to kogoś to "rajcuje" to znaczy, że szuka przygody innej niż ja.
Dla mnie MK% jeździ świetnie i uwielbiam przejeżdżanie po muldach koło magnolii we Wrocławiu z 40-50 km/godz jak inni kierowcy "wyczuleni" na odczucia w kierownicy zwalniają do 10-15/godz. W ogóle im jestem starszy to komfort mi mniej przeszkadza :)

Pozdrawiam.

Rothmans 24-05-2015 00:56

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
W
Cytat:

Napisał kruger (Post 2406517)
Gratki Rothmans! Zdjęcia zrób:)

Nie umiem z urządzeń appla wrzucać zdjeć - w tygodniu zrobię z roboczego windowsa.

Jest śliczny a w nocy po prostu poważnie wszystko świeci.
W piątek odebrałem o 18-tej - dziś do 18-tej zrobiłem 550 km i zostało jeszcze w/ kompa na 320 km paliwa - 430 km autostrady bursztyn :) reszta miasto i ... Postoju w sumie z godzina i majdrowanie przy guzikach.
Mega wygodny - cichy, w trybie sport żwawy.
Przesiadka z MK 3 na MK5 jak z nokii na smartfona od iphona w górę:)
Światła ledowe są w kolorze buskupim:) działają rewelacyjnie i sie wyróżniają.
Dach panorama- cukiereczek a w aucie naprawdę radośniej i weselej.
Wysyp mazdy, aż niesmaczny choć rzucają sie w oczy pozytywnie na tle pastuchów i renówek oraz innych wynalazków w guście żelazek z lat 90-tych.
Asystent pasa ruchu i znaki drogowe to nie tylko zbytek.
Klimatyzacja i nawiew to zdecydowanie najsłabszy punkt programu/ 21,5 stopnia - krótkie portki, koszulka i raz marzłem raz dyszałem- naprawdę w Mk 3 było mi termicznie przyjemniej ale może byłem niewyspany.
Wszystkim polecam to auto w dobrej 150 -160 tys cennikowej konfiguracji.
I tylko automat - auto w tym komforcie z manualem to naprawde coś w rodzaju onanizmu:) prosze pojeździć kilka dni i napisać na Priv - że miałem racje a na forum demokracja:)

Bump:
Cytat:

Napisał kruger (Post 2406517)
Gratki Rothmans! Zdjęcia zrób:)

Nie umiem z urządzeń appla wrzucać zdjeć - w tygodniu zrobię z roboczego windowsa.

Jest śliczny a w nocy po prostu poważnie wszystko świeci.
W piątek odebrałem o 18-tej - dziś do 18-tej zrobiłem 550 km i zostało jeszcze w/ kompa na 320 km paliwa - 430 km autostrady bursztyn :) reszta miasto i ... Postoju w sumie z godzina i majdrowanie przy guzikach.
Mega wygodny - cichy, w trybie sport żwawy.
Przesiadka z MK 3 na MK5 jak z nokii na smartfona od iphona w górę:)
Światła ledowe są w kolorze buskupim:) działają rewelacyjnie i sie wyróżniają.
Dach panorama- cukiereczek a w aucie naprawdę radośniej i weselej.
Wydyp mazdy aż niesmaczny choć rzucają sie w oczy pozytywnie na tle pastuchów i renówek oraz innych wynalazków w guście żelazek z lat 90-tych.
Asystent pasa ruchu i znaki drogowe to nie tylko zbytek.
Klimatyzacja i nawiew to zdecydowanie najsłabszy punkt programu/ 21,5 stopnia - krótkie portki, koszulka i raz marzłem raz dyszałem- naprawdę w Mk 3 było mi termicznie przyjemniej ale może byłem niewyspany.
Wszystkim polecam to auto w dobrej 150 -160 tys cennikowej konfiguracji.
I tylko automat - auto w tym komforcie z manualem to naprawde coś w rodzaju onanizmu:) prosze pojeździć kilka dni i napisać na Priv - że miałem racje a na forum demokracja:)

kruger 24-05-2015 10:12

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Z tą klimatyzacją to niezły numer wykręcili. Tak jak pisałem, to podobno problem do naprawienia przez aktualizację, której jeszcze nie ma. Jeśli tak jest faktycznie to może nie ma się czym martwić ale jeśli tego nie da się poprawić to wielka lipa się zapowiada.

fredi 24-05-2015 10:18

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
W Niemczech można już na żywo zobaczyć forda mondeo vignale.Cena za 203 konnego 2.0 EcoBoosta zaczyna się od 40700 euro.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MaXyM 25-05-2015 23:07

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Cytat:

Napisał ssakznadodry (Post 2406786)
Rzewnie wspominam czasy Poloneza po tym co napisałeś :)
Faktycznie w tamtym samochodzie czuło się najechanie na skórkę od banana. Jeśli to kogoś to "rajcuje" to znaczy, że szuka przygody innej niż ja.
Dla mnie MK% jeździ świetnie i uwielbiam przejeżdżanie po muldach koło magnolii we Wrocławiu z 40-50 km/godz jak inni kierowcy "wyczuleni" na odczucia w kierownicy zwalniają do 10-15/godz. W ogóle im jestem starszy to komfort mi mniej przeszkadza :)

Pozdrawiam.

Tu nie chodzi o muldy.
Chodzi glownie o szybka jazde i czucie co sie dzieje z przednia osia. Elektryczne wspomaganie wycina Ci wszystkie te informacje przez co MK5 prowadzi sie jak gre na konsole.

Oczywiscie jak ktos woli 100% komfort i nie potrzebuje co dzieje sie z oponami, wtedy nowe wspomaganie na pewno go zadowoli.

Rothmans 26-05-2015 08:57

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Gdyby ktoś z was zdecydował się na przednią szybę pochłaniającą promienie podczerwone IR to niech wie, że w nowym MK 5 niczym się ona wizualnie nie wyróżnia - spodziewałem się lekko fioletowej poświaty ale nic z tego - jest praktycznie nie do odróżnienia - bo nowe technologie itd. W przypadku panoramicznego dachu jest ten fiolet gdzieś uchwytny ale szyba przednia wyglada praktycznie tak jak standardowa.

main91 26-05-2015 09:26

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] no właśnie ja zamówiłem przednią szybę z filtrem IR i zastanawiałem się czy w ogóle ona jest nie ma żadnego oznaczenia na szybie kolorem się nic a nic nie różni ... a panoramiczny dach całkiem inny kolor szczególnie na słońcu widać różnice.

main91 26-05-2015 11:56

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
2.0 TDCI 180KM po 1000 km na 85% trasa 15% miasto - spalanie 5,8. W aucie czuć przyspieszenie w porównaniu do MK4 2,0 TDCI 140KM auto ma zdecydowanie większego kopa. Chwilami jednak odczuwałem wrażenie, że mk4 szybciej reagowało na gwałtowne wciśnięcie gazu niż MK5 ale do takiego porównania należałby mieć odpowiednie warunki . Wrażenia z jazdy jak najbardziej pozytywne.

Dużo osób wypowiada się o wadach klimatyzacji. Faktycznie były z nią problemy ale da się to ustawić. Czasami wymaga to manualnej zmiany temperatury bo mimo ustawionej naglę zacznie wiać ciepłym lub zimnym.

Widzę również wypowiedzi dotyczące układu kierowniczego. Układa działa bardzo lekko dla jednych wada dla innych zaleta. Faktycznie na trasie auto nadal ma bardzo delikatny układ przy prędkościach 140+ lekki ruch kierownicą może być niebezpieczny. Kwestia przyzwyczajenia. W mojej wersji mondeo mam sportowe zawieszenie + felgi 19' więc czuć każdy nawet najmniejszy kamyczek lub dziurę. Nie mogę dać porównania do mojego MK4 bo mimo, że pokonałem tą sama trasę co wielokrotnie w mk4 wrażenia całkiem inne. W MK4 faktycznie na kierownicy było czuć co się dzieje z autem. Przy dużych prędkościach pewniej czuło się prowadzenie auta. Całkiem inne wspomaganie do tego felgi 17' i zwykłe zawieszenie wiadomo więc, że auto całkiem inaczej zachowuję się na doradzę.
Jadąc teraz mk5 raz zdarzył się problem z wyprowadzeniem auta na prostą - po wyprzedzaniu wjazd w bardzo duże koleiny. Mimo tej sytuacji auto sprawowało się bardzo dobrze. A co do wspomagania wolałbym czuć na kierownicy prowadzenie auta. Jakie by nie było to wspomaganie każdy z nas miałby jakieś uwagi dla wielu lekkie wspomaganie liczy się bardziej z uwagi na komfort dla mnie ważniejsze jest pewne prowadzenie zwłaszcza, że auto często będzie pokonywało trasy. A takie wspomaganie to bardziej do miasta i małych prędkości.

System rozpoznawania znaków myślałem, że działa na zasadzie kamery gdy mijałem znak idealnie pokazywał ograniczenie również w miejscach gdzie były chwilowe remonty i ograniczenie np do 30 km/h. Była jednak jedna sytuacja w której system pokazał ograniczenie do 20km/h w miejscu gdzie jakieś 2/3 tygodnie temu był remont drogi. Nie widziałem tego znaku wróciłem i oto niespodzianka znaku nie ma więc skąd wziął to ograniczenie? Kolejna sprawa ograniczenie na trasie np do 70 gdzie najbliższe skrzyżowanie odwołuje ograniczenie po jakim czasie zmienia wam ponownie na 90km/h? bo u mnie różnie czasami zaraz po przejechaniu przez skrzyżowanie a czasami 2/3 km dalej. Kolejne pytanie jak system rozpoznawania znaków działa u Was w nocy ? Mój niestety ale zawiódł pominął kilka znaków "teren zabudowany" w dzień działał idealnie w nocy kilka wiosek pokazywał 90 km/h.

Kolosalna różnica między mk4 a mk5 to wygłuszenia w aucie jest na prawdę cicho. Wielki plus za to.

Były pytania o fotele moja opinia oraz pasażera "bardzo wygodne"

Panoramiczny dach kolejny wielki plus mam w innym aucie i strasznie się wnętrze nagrzewa tu auto stało cały dzień na słońcu bez rolety i aż tak się nie nagrzało. Dach panoramiczny z filtrem IR przednia szyba z filtrem IR oraz przyciemnione szyby z tyłu auta.

reflektory "Ford Dynamic LED" jak Wam podoba się barwa światła? Jakie macie porównanie do ksenonów? Osobiście wydaje mi się że w nocy w trybie mijania światła mają krótszy zasięg niż moje ksenony w MK4. Ustawiłem auta na dużym placu zaznaczyłem mniej więcej najdalszy punkt obu i lekka różnica jest na + dla ksenonów. Ale oczywiście musimy zakładać, że reflektory w obu autach ustawione są prawidłowo. System działa płynnie na trasie faktycznie zwiększa strumień światła. Po tym jak automatycznie włączy długie droga oświetlona idealnie. Sprawnie i szybko przełącza na światła mijania przy wjeździe w oświetlony teren lub gdy jedzie samochód z naprzeciwka. Jedyna sytuacja gdy wyprzedzałem system zaraz po minięciu wyprzedzanego samochodu przełączył na długie mimo, że z naprzeciwka jechało auto i odległość nie była jakaś bardzo duża. Dopiero po zjechaniu na prawy pas system wrócił do świateł mijania.

MT123 26-05-2015 13:15

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
hej main 91: z jaką predkością jazdy te wyniki spalania?
u mnie na 70% trasa / 30% miasto wychodzi 6,3 przy prędkościach na trasie ok 120.

kruger 26-05-2015 15:03

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Main91, odczucia co do przyspieszenia masz jak najbardziej prawidłowe. Norma Euro 6 kastruje osiągi. Na szczęście można już zawirusować ten silnik, co na pewno zrobię po dotarciu.
Na temat szyby rozmawiałem w salonie i podobno nie ma sensu płacić dodatkowo za IR, lepiej wziąć ACS z podobne pieniądze. Szyba i tak jest grubsza od standardowej (to kolejna przyczyna ciszy w środku) i jest IR, mimo, że w konfiguratorze tego nie widać. Miałem możliwość porównania w salonie auta z ACS i z szybą IR i faktycznie nie było różnicy (tej fioletowawej poświaty).
Światła pewnie nie są ustawione na max dopuszczalną wysokość i dlatego krótko świecą. W dosłownie każdym aucie, które odbierałem z salonu tak było, w MK5 pewnie jest podobnie.

Rothmans 26-05-2015 18:24

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Cytat:

Napisał kruger (Post 2407899)
Main91, odczucia co do przyspieszenia masz jak najbardziej prawidłowe. Norma Euro 6 kastruje osiągi. Na szczęście można już zawirusować ten silnik, co na pewno zrobię po dotarciu.
Na temat szyby rozmawiałem w salonie i podobno nie ma sensu płacić dodatkowo za IR, lepiej wziąć ACS z podobne pieniądze. Szyba i tak jest grubsza od standardowej (to kolejna przyczyna ciszy w środku) i jest IR, mimo, że w konfiguratorze tego nie widać. Miałem możliwość porównania w salonie auta z ACS i z szybą IR i faktycznie nie było różnicy (tej fioletowawej poświaty).
Światła pewnie nie są ustawione na max dopuszczalną wysokość i dlatego krótko świecą. W dosłownie każdym aucie, które odbierałem z salonu tak było, w MK5 pewnie jest podobnie.

Co z gwarancją po zawirusowanie silnika?
A propos szyby IR to na pewno nie warto ze względu na wygląd choć w pełnym słońcu jak stoją obok siebie mk5 z filtrem IR i bez jest minimalna różnica - IR jest minimalnie mniej przejrzysta, co do technologii to szyba z IR ma wklejonà specjalną folię filtrującą promieniowanie IR czyli podczerwone czyli cieplne.
Jadąc pod słońce mniej czuć gorąca na ciele choć słońce majowe.
Reasumując IR dla wyglądu brać nie warto ale właściwości izolacji cieplnej ma wyższe.

Bump:
Cytat:

Napisał main91 (Post 2407759)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] no właśnie ja zamówiłem przednią szybę z filtrem IR i zastanawiałem się czy w ogóle ona jest nie ma żadnego oznaczenia na szybie kolorem się nic a nic nie różni ... a panoramiczny dach całkiem inny kolor szczególnie na słońcu widać różnice.

Podslij mi prosze fotkę swojego oznacEnia na szybie - ja wysyłam ci swoją.
Ja mam aromata i pali mi 6,9 - 80% autostrada - reszta W-wa. Mam dopiero 870 km przejechane wiec jest szansa ze spadnie spalanie.

ssakznadodry 26-05-2015 19:28

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Dzisiaj jeżdżąc w mieście wypróbowałem limiter w tempomacie w godzinach szczytu. No więc rewelacja.
1. można sobie ustawić ,dajmy na to 90 km/godz i spokojnie nie bać się zabrania prawka na 3 miesiące.
2. Spalanie spada drastycznie bez względu na to jak "głęboko" wciśnie się pedał gazu
3. Przyciski + i - mają skok co 5 km/godz co jest na wyraz zadawalające
4. Spalanie w czasie jazdy po mieście:
- 60 km/godz 3,9 l/100 km
- 65 km/godz 4,4 l/100 km
- 70 km/godz 4,8 l/100 km

Dodatkowo bonus odkryty ( ani razu nie czytałem instrukcji, choć jest w formie książki i pliku z netu - POPL15574og1e.pdf ) to to, że bagażnik można również zamknąć z kluczyka :)

kruger 26-05-2015 19:40

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Rothmans, Ford ma tę przewagę na VAGiem, że serwis nie wykryje wirusa. Po tym jak padła turbina, Passat jechał na lawecie do tunera, żeby zdjął chipa bo serwis od razu go widział i sam nie był w stanie go zdjąć i powrócić do ustawień fabrycznych.

biner 26-05-2015 20:22

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a gdzie twój mondek ???szpachlują go :)

Rothmans 26-05-2015 20:47

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Cytat:

Napisał kruger (Post 2408016)
Rothmans, Ford ma tę przewagę na VAGiem, że serwis nie wykryje wirusa. Po tym jak padła turbina, Passat jechał na lawecie do tunera, żeby zdjął chipa bo serwis od razu go widział i sam nie był w stanie go zdjąć i powrócić do ustawień fabrycznych.

Mi w serwisie tłumaczyli, ze tracę gwarancje z tym, że ja im sam sie chipem pochwaliłem. Nie jestem pewien czy jak apgrejdujà oprogramowanie to nie nadpisuje mapy auta tylko wgrywa nową - i ja sobie tego nie życzyłem bo szkoda mi było właśnie tego chipa za 2 tys.
Wiec albo im powiesz i gwarancje tracisz albo nie apgrejdujesz systemu albo przymkną oko.
Ma ktoś jeszcze opinie na ten temat?

kruger 26-05-2015 21:49

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
biner, na papiery czekam, nic nie piszę, żeby nie zapeszyć
Rothmans, w VW sami mi chipa zakładali, w Fordzie teraz też radzili, żeby brać 150PS i zczipować. Ale mi się podwójny wydech podoba:). Co salon to inne podejście. Jak źle trafisz to i bez chipa będą próbować poważną usterkę na Ciebie zwalić. Ja miałem 3 salonowe auta zawirusowane i gwarancji nie straciłem. Zawsze możesz boxa założyć ale to nie to samo.

MaXyM 26-05-2015 22:15

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
A kto Ci sie kaze tlumaczyc czemu sobie nie zyczysz upgrade'u softu? Oddajac do serwisu, do zgloszenia dodajesz info ze nie chcesz aktualizowac danego modulu i juz.

Cytat:

Napisał ssakznadodry (Post 2408007)
Dzisiaj jeżdżąc w mieście wypróbowałem limiter w tempomacie w godzinach szczytu. No więc rewelacja.
1. można sobie ustawić ,dajmy na to 90 km/godz i spokojnie nie bać się zabrania prawka na 3 miesiące.
2. Spalanie spada drastycznie bez względu na to jak "głęboko" wciśnie się pedał gazu

Nie wiem jak to rozumiesz.
Rozpedzajac sie im bardziej wcisniesz tym wiecej pali - bez wzgledu na to czy masz limiter czy nie.
Jak osiagniesz predkosc ustawiona na limiterze to bierze tyle paliwa ile potrzeba do utrzymania predkosci (zakladajac ze wciskasz odpowiednio gleboko gaz zeby nie zwolnic).
Jak po osiagnieciu limitu wcisniesz do dechy, to limiter sie wylacza i bierze jeszcze wiecej paliwa.

Rothmans 26-05-2015 22:38

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
niby chwalić się nie trzeba ale zablokować sobie chipem możliwość aktualizacji jakby nie było nowego modelu..
Muszę to przemyśleć ale jakby taki był efekt jak w moim MK3 zachipowanym do 145 koni i 340 moment to byłaby petarda:)

Bump:

siebek 27-05-2015 06:19

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Cytat:

Napisał kruger (Post 2408114)
Rothmans, w VW sami mi chipa zakładali, w Fordzie teraz też radzili, żeby brać 150PS i zczipować. Ale mi się podwójny wydech podoba:).

W 150KM też jest podwójny wydech ale schowany pod zderzakiem ;)

feniu 27-05-2015 07:35

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Czy macie jakieś zdanie o Hybrydzie ?

W dobie znowelizowanych przepisów mocno się zastanawiam nad takim rozwiązaniem :)
Jeździłem takim i poza kilkoma mankamentami ogólnie podobało mi się to rozwiązanie

icyklop 27-05-2015 10:11

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Ja jestem bliski zakupu hybrydy.
Miałem krótką jazdę próbną i na pewno jeśli chodzi o ruszanie to bezgłośny start jest rewelacyjny, później też jest bardzo cicho, choć podobno jak się chce jeździć dynamicznie to jest dużo głośniej (nie wiem bo nie miałem szans go aż tak sprawdzić).
Jeśli komuś zależy na wyjeździe z garażu bez spalin i hałasu, to moim zdaniem warto. Sama bateria jest mała i podobno praktycznie nie da się jeździć tylko na elektrycznym (mały zasięg + szybko włącza się silnik benzynowy). Nie ma też przełącznika do sterowania trybem, komputer decyduje.

Bagażnik jest nadal dosyć pojemny (mimo baterii) tylko jako że to sedan, otwór jest mały więc np. meble nie wejdą, ale zwykłe torby podróżne itp. to raczej bez problemu.

Ale też jestem ciekaw opinii, może jakiś użytkownik się znajdzie?

Rothmans 27-05-2015 10:42

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Rozważyłbym zakup hybrydy ale zniechęcił mnie brak jakiego kolwiek bonusu ze strony władz np tańsze parkowanie. I te koła 16 :)

icyklop 27-05-2015 10:53

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Zależy od miasta, we Wrocławiu jest tańsze parkowanie, w innych miastach też ale na pewno nie we wszystkich.

bruneros 27-05-2015 14:42

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Cytat:

Napisał icyklop (Post 2408278)
jeśli chodzi o ruszanie to bezgłośny start jest rewelacyjny, później też jest bardzo cicho, choć podobno jak się chce jeździć dynamicznie to jest dużo głośniej (nie wiem bo nie miałem szans go aż tak sprawdzić).

jezdziłem hybdydami toyoty i rzeczywiscie ta glosnosć nie jest przyjemna... moze nie chodzi o głosność jako taką, tylko ten specyficzny dzwięk silnika przy automatycznej skrzyni bezstopniowej CVT....

i rzeczywiscie jak wyjezdzalem priusem z parkingu podziemnego za kazdym razem cieć z budki wyłaził i sie pytał - paaaanie co to za auto.... bo nic nie słysze, a ja mu na to... paaanie na prund...

takze hybryda - nie bardzo, do jazdy sportowej, tras,
ale do miasta - jak najbardziej tak.

przy czym ten prius wcale jakis super ekonomiczny nie był. żarło to 8 litrów wachy przy bezmyslnej jezdzie. ale jak ktos juz nauczył sie jak jechać eko, to mozna było zrobić jakies 6,5 w miescie... podobno we flotach gdzie pokupowali hybrydy zacheceni obiecywanymi oszczednościami wcale te oszczednosci sie nie wyszły, natomiast hybrydowe tojki są dosyc wysoce bezawaryjne...

osobiście forda w hybrydzie bym nie kupił, zeby nie być poligonem doswiadczalnym dla koncernu... jakos dla mnie hybryda=toyota


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.