Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [S-MAX 2006-2015] TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=211771)

latar 19-09-2014 08:25

TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Jak w temacie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Obraz z kamery wariuje. Orientujecie się może czy kamera pada czy może gdzieś coś z wtyczkami/instalacją? Jeżeli wtyczki to od czego zacząć? Od kamery czy od radia?

tedi_k 19-09-2014 09:47

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Trudno zgadnąć. Można to sprawdzić z pewnym wysiłkiem - trzeba wyjąć radio i podłączyć wejście kamery do jakiegoś monitorka. Potrzebna pewnie będzie przejściówka ze złączki FAKRA na RCA lub miniJack (w zależności jaki rodzaj wejścia ma ów monitorek). Podobnie - na wejście navi można "wpuścić" sygnał z dowolnego urządzonka (aparat cyfrowy, odtwarzacz DVD itp.) również przy pomocy stosownej przejściówki. Obraz na navi pojawia się tylko przy włączonym zapłonie i na wstecznym biegu.
W razie czego mam stosowne przejściówki i mogę służyć radą. Wiadomość na PW.

szafir6 21-09-2014 17:30

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Mam taki sam problem. Zaczęła identycznie wariować. W innym poście znalazłem poradę żeby kupić nową (cena katalogowa 900 zł), ale nie interesuje mnie takie wyjście. Jeśli znajdziecie powód usterki proszę o info.

:569:

tedi_k 21-09-2014 22:57

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Ale jak Ci co mają problem będą czekać zamiast diagnozować przyczynę to się samo nie zgadnie...

szafir6 22-09-2014 19:06

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Jestem dwudniowym posiadaczem forda z kamerą i dlatego mam więcej innych spraw na głowie. Ja wiem co zrobię, pojadę do elektryka samochodowego niech radzi. Jestem specjalistą w innym fachu lecz miałem nadzieje że ktoś się z podobnym problemem spotkał i zdiagnozował przyczynę.

latar 22-09-2014 19:49

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Zajmę się tym w niedalekiej przyszłości. Puchnie mi rodzina, remont robię. Napisałem póki pamiętałem, żeby temat ruszyć i się zmobilizować.

szafir6 21-10-2014 20:33

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Właśnie moja kamera została zdemontowana i okazało się że problem to jej awaria. Teraz mam problem z jej zakupem. Na allegro jest kilka ale mocowanie ich jest inne. Czy ktoś mi podpowie gdzie mogę zakupić kamerę która będzie pasowała w oryginalne miejsce?

oscarious 21-10-2014 20:48

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
A ja po kilku tygodniach z problematyczną i denerwującą usterką oraz próbach znalezienia rozwiązania na forum, pojechałem do serwisu Forda w Szczecinie i rozwiązanie problemu trwało 1.5 godz i kosztowało mnie 250 zł. Wgrali nowy soft do radia, sprawdzili i podociskali wtyczki i odcinek kabla przy kamerze i problem rozwiązany. Co pomogło chyba sami dokładnie nie wiedzą ale grunt że działa jak należy a przy okazji wgrali mi w tej cenie najnowszy soft do skrzyni Power Shift. Polecam :))

szafir6 22-10-2014 12:35

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Ja dzisiaj zamontowałem awaryjną kamerkę, poszycie klapy, i zdegustowany awarią palnąłem mocno klapą. I co? :) i ku mojemu zaskoczeniu kamerka zaczęła działać :) mam nadzieje że na długo. Wydaje mi się że problem chyba wynika gdzieś w przewodach i braku styku. Sam nie wiem co jest a raczej było przyczyną.

latar 09-12-2014 07:52

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Spadły temperatury i od jakiś 2 miesięcy nie odnotowuję problemu. Nic się nie dzieje. Pewnie było/jest coś na stykach i podejżewam raczej, że w okolicach kamery. Jak się powtórzy to rozbiorę i poczyszczę. Póki co działa to nie ruszam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.