Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Focus TDCi przygotowanie do długiej podróży (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262473)

kumpel Fordzika 18-04-2017 22:04

Focus TDCi przygotowanie do długiej podróży
 
Trochę z wyprzedzeniem, ale taki mam zamysł, aby mieć czas na wszystko. Za 2 miesiące jadę po Europie i jest w planie w ciągu 14 dni przejechanie 5-6 tys km.
Musze pojechać i wrócić :) Pierwszy mój diesel w życiu z milionem czujników, zaworów, rurek pierdurek i innych egerów wraz z jakimiś bałwankami, zatykającymi się odmami, cukierkami w zawieszeniu ;) i całym kłębowiskiem do niczego niepotrzebnych kabli pod maską ;)
Podpowiedzcie proszę punkt po punkcie co sprawdzić, gdzie zajrzeć. Sam coś zrobię, jak nie to nakieruje zaprzyjaźnionego mechanika. Jazda będzie autostradowa, ale bez szaleństw, przepisowo, czyli max 140km/h przez wiele godzin.
Dzisiaj wyważyłem dokładnie alusy i wyregulowałem zbieżność i jest na tip top, a dalej ....

pasiek 18-04-2017 22:36

Odp: Focus TDCi przygotowanie do długiej podróży
 
Oddaj do mechanika i niech Ci mała inspekcję zrobi . Ja zawsze przed urlopem jadę na inspekcję auta .

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

kumpel Fordzika 18-04-2017 22:48

Odp: Focus TDCi przygotowanie do długiej podróży
 
Z tego co czytuje tu na forum to mechanik może nie ogarnąć :D powiedzmy z braku czasu, albo za małej wnikliwości.

Golson 18-04-2017 22:58

Odp: Focus TDCi przygotowanie do długiej podróży
 
Wymień sobie komplet płynów - nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Jak po wymianie wyjdzie jakaś nieszczelność będziesz miał jeszcze czas by to naprawić.

Bigum 19-04-2017 06:02

Odp: Focus TDCi przygotowanie do długiej podróży
 
Poczytaj jeszcze co w danym kraju jest obowiązkowym wyposażeniem w aucie (żarówki, bezpieczniki, kamizelki).
Lepiej mieć więcej niż za mało :roll:

wojcimierz 19-04-2017 06:36

Odp: Focus TDCi przygotowanie do długiej podróży
 
No i klocki sprawdź i odgrzyb klimę ;)

kumpel Fordzika 19-04-2017 07:11

Odp: Focus TDCi przygotowanie do długiej podróży
 
Jakieś połączenia metalowo gumowe, opaski jakieś szczególnie problemy generujące, co to teraz wszystko ok, a za 5 tys może się coś pocić, rozszczelnić. Czystość czujników któryś sprawdzić, wykręcić ? Kurde tyle tego w tym dieslu, że ho ho

Bump:
Cytat:

Napisał wojcimierz (Post 2788617)
No i klocki sprawdź i odgrzyb klimę ;)

To moje pierwsze auto z klimatyzacją :) Trzeba ją coś tam nabijać przed długą podrożą tym czynnikiem, odgrzybiać. Jaki to koszt orientacyjny ?
Temat dla mnie amba :)

wojcimierz 19-04-2017 07:53

Odp: Focus TDCi przygotowanie do długiej podróży
 
Teoretycznie powinno się robić taki serwis każdego roku przed sezonem letnim aczkolwiek pewnie większość to olewa jeżeli klima jest sprawna. Po zimowym grzaniu w przewodach może zbierać się wilgoć, a w niej tworzy się grzyb, który później sobie wdychamy. Co do czynnika to po prostu trzeba go uzupełniać ponieważ przez cały rok ubywa go w układzie a wtedy klima jest mniej wydajna i słabo chłodzi. Zazwyczaj obie te czynności wykonywane są w pakiecie, cena to zazwyczaj od 100 do 200 zł.

Voku 19-04-2017 08:00

Odp: Focus TDCi przygotowanie do długiej podróży
 
Ja co roku robiłem po 3-4tyś na wakacje po europie i to Focusem MK1, poza standardowym przeglądem, wymianą oleju, sprawdzeniem klocków, nie robiłem nic jak działało to po co ruszać, zresztą wszystkiego nie przewidzisz, a znowu 3-4tyś to też nie bóg wie jaki dystans.
Kup sobie jakiś dobry Assistance i nie martw się na zapas.
Przydadzą się dodatkowe żarówki (bo na stacjach drogo), kamizelka odblaskowa dla każdego pasażera (na Austrię), koło na zmianę (jeśli występuje) no i Winietki na Słowacji chyba obowiązują elektroniczne, a inne spokojnie kupujesz na granicy danego kraju, albo na stacjach.

kumpel Fordzika 19-04-2017 09:15

Odp: Focus TDCi przygotowanie do długiej podróży
 
Wiecie, ale tak szczerze mówiąc to ja z tym dieslem to trochę za przeproszeniem zesrany jestem. Kupiłem go właśnie do dużych podróży po Europie w tym i w następnym roku, a jak teraz czytam co to za kwiatki i niespodzianki wyskakują w TDCi jakie ludzie mają problemy z konstrukcją to mnie cykor oblatuje. Benzyniarkami objeździłem trochę Europy i wszystko okej zawsze było. Focus mimo, że pięknie jedzie, świetnie się prowadzi, a czym szybciej tym bardziej do drogi się przykleja to jednak strach jakiś mam i chciał bym dopilnować wszystkiego przed wyjazdem. Auto ma nieduży prawdziwy przebieg 40 tys km raptem w lipcu będzie na wyjeździe, ledwo dotarty, a to już mi dwie świece padły, ostatnio jakiś alarm usterki silnika na chwilkę się pojawił i znikł :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.