Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Brak Mocy (przyspieszenia) w 1.8 TDDI przyczyny ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137384)

darfi 05-02-2010 16:24

Jak zlikwidować błąd P0235 w 1.8 TDDI
 
Witam po podłączeniu do komputera focusa 1.8 TDDI 2000r. pojaił się komunikat P0235 czujnik A wspomagania turbiny-usterka. Czy może ktoś wie gdzie szukać tego czujnika i czy można coś na to zaradzić?

homepl 11-08-2011 22:20

Brak Mocy (przyspieszenia) w 1.8 TDDI przyczyny ?
 
Witam.
Od miesiąca borykam się z takim oto problemem. Auto straciło moc i bardzo słabo przyspiesza. Gdy wciskam pedał gazu auto praktycznie nie reaguje. Bardzo wolno przyspiesza niezależnie jak mocno dociskam pedał, a kiedy delikatnie puszczam pedał - przez chwilkę przyspiesza. Mozę ktoś spotkał się z tym problemem i chce podzielić się spostrzeżeniami. Dodam że wcześniej auto było bardzo dynamiczne. Wymienione w maju wszystkie filtry i oleje. Brak błędów diagnostycznych. Turbo szczelne pompuje. Niestety nie mam pomysłu co może być przyczyną. Będę wdzięczny za każdą informację.

Jędrek1964 13-08-2011 11:13

Odp: Brak Mocy (przyspieszenia) Focus 1.8 TDDI
 
Było już chyba pisane coś na podobny temat, poszukaj usterki pedału gazu.
Kontrolka świec żarowych nie mruga??

wojtas28 13-08-2011 11:42

Odp: Brak Mocy (przyspieszenia) Focus 1.8 TDDI
 
A jak do tego doszło ,stopniowo tracił moc, czy nagle ?
Może kolektor zapchany.

heko 14-08-2011 22:22

Odp: Brak Mocy (przyspieszenia) Focus 1.8 TDDI
 
...w tddi zazwyczaj to problemy związane z mapsensorem, czujnikiem temp. ukł. dolotowego lub pompą wtryskową

homepl 15-08-2011 21:48

Odp: Brak Mocy (przyspieszenia) Focus 1.8 TDDI
 
Kolektor wyczyszczony. Foczka straciła moc z dnia na dzień. Zrobiłem w piątek trasę. W sobotę podpiąłem się pod kompa. Pokazał błąd P0235 - czujnik ciśnienia doładowania. Błąd nie dał się wykasować. Więc tak jak napisał heko, prawdopodobnie uszkodzony map sensor. Dzięki za pomoc. Jutro wymienię, dam znać czy pomogło.

heko 15-08-2011 23:52

Odp: Brak Mocy (przyspieszenia) Focus 1.8 TDDI
 
...zanim wymienisz, sprawdź rurkę która idzie do z kolektora do mapsensora...

homepl 22-08-2011 21:52

Odp: Brak Mocy (przyspieszenia) Focus 1.8 TDDI
 
Problem rozwiązany. Diagnoza okazała się trafna. Przyczyną usterki okazała się uszkodzony mapsensor. Po wymianie auto hula z pełną mocą. Dzięki wszystkim za pomoc w rozwiązaniu problemu.

demeter 19-09-2013 12:22

Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy
 
Witam!
to mój pierwszy ford i od razu problem.Silnik 1.8 tddi 90 km.W czasie jazdy czasami nie chce wejść na obroty i mocno dymi na czarno.Dokładnie to jedzie się nim normalnie i ładnie wchodzi na obroty ale czasami nie chce wejść na obroty.Jedzie się na prostej drodze trzyma obroty na 1800 i chce przyspieszyć i nie chce wejść na obroty i mocno dymi na czarno.Wystarczy go zgasić lub stanąć i pozwolić mu zejść na niskie obroty i od razu wchodzi na obroty aż miło i nic nie dymi nawet powyzej 3000 tys. obrotów.I tak mu się robi raz na jakiś czas.

demeter 19-09-2013 15:53

Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy
 
trochę poczytałem i wszedzie najpierw pytaja o to czy zaślepiony jest egr.
u mnie nie wiem bo to mój pierwszy ford ale czy uszkodzony egr moze powodować takie objawy,ze nie zawsze chce wejść na obroty i dymi mocno a później normalnie jedzie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.