Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|mazowiecka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=126)
-   -   zapłon - jaki warsztat (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283299)

filharmoniker 09-07-2018 10:02

zapłon - jaki warsztat
 
Witam,

Czy ktoś mógłby mi polecić dobry warsztat w Warszawie - najlepiej po prawej stronie Wisły na problemy z zapłonem ? Mondeo MKIII kombi 2003 r. benzyna. 174 tyś przebieg.
Objawy: szarpanie na niskich obrotach poniżej 2 - 2,5 tys obr przy dodawaniu gazu na ciepłym silniku. Auto jakby straciło moc, i wydaje mi się że po mieście ma niższe spalanie niż zwykle - 7,3 l, podczas gdy normalnie z 8,5.
Problem wystąpił już 3 miesiące temu, akurat pojechałem na przegląd do swojego warsztatu, gdzie wymieniono filtr paliwa i świece zapłonowe NGK. Pomogło na 1000 km, po których problem się powtórzył. Wróciłem do warsztatu, gdzie stwierdzono że jedna z tych nowych świec jest uszkodzona, ale po wymianie tej jednej na taką samą problem nie zniknął dalej szarpie, warsztat nie potrafił nic więcej zrobić (albo nie chciał 3 dni trzymali auto i nic tylko stwierdzili że cewka zapłonowa jest w porządku). Auto startuje bez problemu akumulator naładowany, zauważyłem że jak na zimnym silniku pojade to jest chyba OK, ale po 2 minutach jak sie nagrzeje to szarpie, ratuje się tym że powoli dodaje gazu i jakos jadę.
Z tego co wyczytalem na forum to objawy wskazują na sonde lambda, ale check engine mi się nie świeci no i nie pasuje spalanie podobno przy uszkodzonej sondzie powinno byc za wysokie a nie za niskie.
Straciłem zaufanie do mojego warsztatu bo 3 dni na wymiane jednej świecy to dla mnie przesada. Czy może mi ktoś polecic sprawdzony warsztat na problemy z zapłonem ? Czy musze jechac do ASO ? zaznaczam - nie jestem mechanikiem, chcę zapłacić i jeździć.

Adam

filharmoniker 09-07-2018 13:13

Odp: zapłon - jaki warsztat
 
przejrzałem wątek mazowiecki, i umówiłam się do ABS Car za tydzień, zobaczymy jak będzie.

klocolus 09-07-2018 16:07

Odp: zapłon - jaki warsztat
 
Sama benzyna czy z gazem?

Myślę, że jednak cewka/kable albo źle dobrane świece. Wypadanie zapłonu będzie najbardziej widoczne jak będziesz jechał na wysokim biegu przy niskich obrotach (1300-1800/min, tak że prawie już się dławi) i po wciśnięciu gazu w opór.

filharmoniker 10-07-2018 14:30

Odp: zapłon - jaki warsztat
 
sama benzyna. W poprzednim warsztacie twierdzili że kable w porzadku i cewka też sprawdzona i jest ok. Zobaczymy za tydzień.

filharmoniker 20-07-2018 12:07

Odp: zapłon - jaki warsztat
 
Żeby zakończyć wątek: to w warsztacie mechanik stwierdził że uszkodzone były przewody zapłonowe i powodowały one niszczenie świec zapłonowych ( cyt. "klasyka gatunku"). Wymienione zostały przewody zapłonowe oraz komplet 4 świec. Na razie auto chodzi gładko i bez szarpania. koszt niecałe sześcset zł.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.