Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Jaki Olej silnikowy 2.5T (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=299000)

rezowy 30-07-2019 10:53

Jaki Olej silnikowy 2.5T
 
Cześć Wam.
Wiem, że są dziesiątki tego wątku i w sumie ciężko znaleźć rzeczową odpowiedź. Wiem, że "zgodnie z zaleceniami producenta"... Poprzedni właściciel i teraz ja leję Castrol Magnatec 5w30 A5:
- ACEA A1/B1, A5/B5
- API SN
- ILSAC GF-4
- Meets Ford WSS-M2C913-C/ WSS-M2C913-D

Moje pytanie kieruję do osób, które znają się na temacie olejów nieco lepiej, niż zwykły codzienny kierowca. Pytanie brzmi - czy jest jakieś olej, który spełnia identyczne normy producenta, a którego NIE polecacie?

Jeśli wszystko rozbija się o charakterystykę techniczną, to po co przepłacać..?

P.S. Taka ciekawostka, po przeanalizowaniu na szybko kilku kart charakterystyki... [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

RSBN4N 30-07-2019 12:59

Odp: Olej silnikowy Mk4 2.5T
 
To: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Lub to: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tego drugiego sam używałem w 2.5T.

Alecki 30-07-2019 14:47

Odp: Olej silnikowy Mk4 2.5T
 
Byłym ostrożny z olejem Fanfaro, mimo ze na puszce jest wielkie logo forda.
... i markowymi olejami w dobrych cenach - można naciąć się na podróbę:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

rezowy 30-07-2019 15:13

Odp: Olej silnikowy Mk4 2.5T
 
Dzisiaj można naciąć się na podróbki wszystkiego i wszędzie. Dzięki zs podpowiedź z Ravenolem. Jeszcze Shell mi przychodzi na myśl... Niemniej jednak pytałem, jakiego oleju NIE polecacie, pomimo zbliżonej charakterystyki. Dodatkowo pod linkiem zamieściłem kilka zrzutów z kart charakterystyki kulku marek - różnice są niby nieznaczne (poza np. 30% w cenie) ... Ale czy na pewno?

RSBN4N 30-07-2019 19:01

Odp: Olej silnikowy Mk4 2.5T
 
Jeśli chodzi o oleje jakich NIE POLECAMY, to ja z pewnością nie mogę polecić Motorcrafta XR 5W30. Wylałem go z 2,5T po jakimś 1000 km.

Shell robi dobre oleje, baza Pure Plus czy jak oni tam to nazywają.

hobos24 30-07-2019 19:14

Odp: Olej silnikowy Mk4 2.5T
 
Motul 8100 SAE 5w30 FORD WSS M2C 913D
Naprawdę dobry olej na serię, ale nie długo będę robił chipa i zastanawiam się czy zmieniać na jakieś inny ? Jakieś sugestie

Wcześniej miałem Valvoline 5W30 i jak by trosze oleju brał na trasie nie dużo ale jednak, teraz to ustąpiło na motulu

A ogólnie do marki Castrol nie jestem przekonany z pewnych względów związanych z inną marka

makinen 30-07-2019 22:25

Odp: Olej silnikowy Mk4 2.5T
 
Lej najtańszy. Jak to mówią, nie pomoże puder róż, ...

Rafał A.(antek) 01-08-2019 07:18

Odp: Jaki Olej silnikowy 2.5T
 
odpuść Castrola... no i wszelkie podróby i inne cenowe hity

damianisko5 01-08-2019 07:44

Odp: Jaki Olej silnikowy 2.5T
 
W rodzinie od 2 miesięcy jest Volvo V50 T5, wlano do silnika /a jest to 5 cylindrowy motor/ MILLERS OILS TRIDENT 5W40. Auto wróciło z wakacji nad Bałtykiem, nie stwierdzono zużycia oleju. I zdecydowanie polecam ten olej do 2,5T.

Basra 02-08-2019 15:43

Odp: Jaki Olej silnikowy 2.5T
 
Witam

Nie każdy olej sprawdzi się w każdym silniku.W tym temacie największą wiedzę mają pracownicy laboratoriów,prowadzący badania olejów,który lepszy.Kolego rezowy, zwolnij miejsce w swojej skrzynce.

pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.