Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Wpadający pedał sprzęgła - co robić? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307476)

lukasz5783 20-03-2020 20:34

Wpadający pedał sprzęgła - co robić?
 
Witajcie

Jestem nowym posiadaczem Forda Kugi 2015 r 2.0 tdci . Kupiłem je niedawno w trakcie powrotu do domu bez objawów , na 2 dzień zaobserwowałem miękki pedał sprzęgła ,potem zaczoł krotko oddawać prawie zostawał a dziś został w podłodze . Odciągnołem go nogą i działa i jest nie dokońca tak jak być powinno . Dodam że płynu hamulcowego nie ubywa , brak jakis kontrolek na desce .. raz działa raz wpada ... masakra . Coś poradzicie.. miał ktoś taka przypadłość ??? mam nadzieje ze to nie wysprzęglik . Plus taki ze płynu nie ubywa, dodam ze płyn wygląda jak nowy , bez żadnych zabrudzeń ... chyba że został może przegrzany przez hamulce lub stracił swoje właściwości .. wycieku nie ma nawet przy pompce od pedału sprzegła - sucho .

Piniovox 20-03-2020 21:30

Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?
 
Objawy mogą wskazywać na zapowietrzenie układu lub awarii uległa właśnie ta pompka przy sprzęgle

lukasz5783 20-03-2020 22:17

Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?
 
No mam nadzieje ze to tylko pompka ... bo wysprzęglik zapewne siedzi w środku w skrzyni i weź teraz rozbieraj ;/ ... o panie . Plus że płynu nieubywa więc nadzieja że wysprzeglik sprawny

Piniovox 21-03-2020 07:01

Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?
 
Jeśli w Kudze jest układ sprzęgła współdzielony z hamulcowym to odpowietrzenie nie wymaga ingerencji w wysprzęglik, a zrobisz to przy kole (odpowietrzniki). Stawiałbym jednak na pompkę.

lukasz5783 21-03-2020 08:10

Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?
 
Tak jest współdzielone z hamulcowym ... tylko teraz gdzie zlokalizować odpowietrzenie układu hmm??Kurcze mam nadzieje że tak będzie .. no auto ma 4 lata z hakiem i nie wydaje mi sie by wysprzęglik siadł .

damianisko5 21-03-2020 08:30

Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?
 
Cytat:

Napisał Piniovox (Post 3236029)
Jeśli w Kudze jest układ sprzęgła współdzielony z hamulcowym to odpowietrzenie nie wymaga ingerencji w wysprzęglik, a zrobisz to przy kole (odpowietrzniki).

W większości Fordów przy kołach to są odpowietrzniki hamulców. Odpowietrznik wysprzęglika jest przy sprzęgle /obudowa sprzęgła / i tam go szukaj.

Piniovox 21-03-2020 08:59

Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?
 
Jeżeli jest współdzielone, to odpowietrza się cały układ. Odpowitrzanie przy wysprzęgliku jak najbardziej wskazane i pewne.

lukasz5783 21-03-2020 09:05

Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?
 
Dzięki wam Panowie zobaczymy jaki będzie efekt... obawiam sie ze bez pompki sie nie obędzie . A w najgorszym przypadku ten wysprzęglik ... oby nie heh..

Piniovox 21-03-2020 09:50

Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?
 
Wracając do zapowietrzenia układu, to jego symptomem mogą być wcześniejsze kłopoty ze wrzucaniem pierwszego i wstecznego biegu. Przypomnij sobie czy coś takiego miało miejsce.

lukasz5783 21-03-2020 10:40

Odp: Wpadający pedał sprzęgła - co robić?
 
Nie nic takiego nie występowało .. dziś jest chłodniej 4 stC i sprzęgło działa .. i dziś oddaje . Dziwna sprawa .. nawet wciskałem je do polowy ..noo 3/4 lekkie ruszanie do przodu 5 razy na podjeździe przy domu no i oddaje .. wczoraj przy takich próbach wpadało . Panowie a gdzie mogę sprawdzić czy sa jakieś akcje serwisowe po num vin do mojego modelu?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.