Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Wymiana oświetlenia w lusterkach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307979)

KonMis 07-04-2020 13:16

Wymiana oświetlenia w lusterkach
 
Zamierzam wymienić oświetlenie w lusterkach na LED. Czy wymiana samej żarówki na w5w LED da taki sam efekt co wymiana całej lampki na LED, a jeśli nie to czy opłaca się bawić w zdejmowanie szkiełka w lusterku czy nie będzie aż takiej dużej różnicy.

quarti 07-04-2020 14:38

Odp: Wymiana oświetlenia w lusterkach
 
Efekt wymiany samej żarówki jest widoczny, choć nie jest to efekt WOW. Moim zdaniem warto wymienić, tym bardziej, że jest to zaledwie kilka minut pracy. Wymieniałem jakieś 2 lata temu i nie żałuję, z tym, że nie oszczędzałem na żarówkach.

KonMis 07-04-2020 15:06

Odp: Wymiana oświetlenia w lusterkach
 
Cytat:

Napisał quarti (Post 3240584)
Efekt wymiany samej żarówki jest widoczny, choć nie jest to efekt WOW. Moim zdaniem warto wymienić, tym bardziej, że jest to zaledwie kilka minut pracy. Wymieniałem jakieś 2 lata temu i nie żałuję, z tym, że nie oszczędzałem na żarówkach.

A jak oceniasz trudność wyjęcia szkiełka z lusterka? Jedyne co powstrzymuje mnie przed wymianą lampek to strach, że pęknie mi szkiełko.

quarti 07-04-2020 15:43

Odp: Wymiana oświetlenia w lusterkach
 
Nie jestem szczególnie uzdolniony manualnie, a udało mi się to bez najmniejszego problemu ;) Miałem dokładnie takie same obawy, ale poszło dość łatwo i sprawnie.
I nie jestem teraz do końca pewien, ale wydaje mi się, że przy odpowiednim ustawieniu lusterka da się wymienić żarówkę bez wyciągania szkiełka. O ile dobrze pamiętam to pierwsze wyciągnąłem, drugą wymieniłem już bez wyciągania.

bigtomi 07-04-2020 20:31

Odp: Wymiana oświetlenia w lusterkach
 
3 załącznik(i)
Ja proponuje coś takiego wygląda super

Bump:

Bump:

KonMis 07-04-2020 20:40

Odp: Wymiana oświetlenia w lusterkach
 
Myślicie, że te lampki będą pasować?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: Oraz czy takie będą pasować do oświetlenia rejwstracji?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bigtomi 07-04-2020 20:55

Odp: Wymiana oświetlenia w lusterkach
 
Tak

KonMis 07-04-2020 21:02

Odp: Wymiana oświetlenia w lusterkach
 
Dziękuję za pomoc, zaraz zamówię lampki i pochwalę się jak to wygląda po zamontowaniu

Bump: Jeszcze jedno pytanie, jaki potrzebuję śrubokręt żeby odkręcić lampki w lusterkach?

KugAR 08-04-2020 06:58

Odp: Wymiana oświetlenia w lusterkach
 
Ja właśnie zamówiłem lampki w lusterka. Wczoraj wyjąłem żarówki bez ściągania szkła lusterka. Jednak one są przykręcone mała srubką do obudowy. Ja wyjąłem bez odkrecania tej śrubki.

fornalf1 08-04-2020 08:52

Odp: Wymiana oświetlenia w lusterkach
 
Cytat:

Napisał KugAR (Post 3240744)
Jednak one są przykręcone mała srubką do obudowy.

Kurcze dziwne... Miałem nadzieję że nie są przykręcone, bo tak mówi instrukcja.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.