Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Jak sprawdzić przebieg auta (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=59652)

rybeczka 17-01-2009 07:00

Jak sprawdzić przebieg auta
 
Witam , od niedawna jestem posiadaczem galaxy 1.9 tdi 2001 przebieg 130 tyś , auto sprowadzone z Niemiec bez książki serwisowej , mam obawy czy ktoś nie mieszał przy liczniku .
Czy ktoś z państwa wie jak sprawdzić prawdziwy przebieg tego auta ?

cowboy 17-01-2009 09:58

Re: jak sprawdzić przebieg auta
 
Podpinając pod Vag powinieneś odczytać orginalny przebieg.

subratri 17-01-2009 10:15

Re: jak sprawdzić przebieg auta
 
ponoc orginalny przebieg mozna zczytac z pompy ABS, pod warunkiem oczywiscie ze ta pompa sie nie zepsula i nie byla wymieniana.

17-01-2009 10:30

Re: jak sprawdzić przebieg auta
 
to znowu jakis urban legend. VAG moze pokazac przyblizony przebieg pojazdu na podstawie czegos tam z silnika nie pamietam. Rozbieznosc moze wynosic ilestam %

Chociaz tak z drugiej strony z absu tez mozna, tak samo jak z kierownicy, gałki od biegów, pedałów, siedzeń i innych elementów :P

rybeczka 17-01-2009 10:44

Re: jak sprawdzić przebieg auta
 
Dziękuje bardzo za rady , jeśli chodzi o kierownice i gałkę biegów czy są tam nanoszone jakieś ukryte znaki mówiące o przebiegu ?

RafałB 17-01-2009 11:15

Re: jak sprawdzić przebieg auta
 
HEhe tak jasne,przyjrzyj sie gałce i tam bedzie napis: Twój fordzik ma dokładnie 130tys przebieg... :fcp18 Ja przy kupnie mialem 141tys.km z serwisem,podpiełem Vag i różnica była chyba o 5-7km (słownie km a nie tysięcy km).

gregmaz 17-01-2009 15:25

Re: jak sprawdzić przebieg auta
 
bdhpl, "rozbieżność może wynosić ileś tam %" tzn. 10 albo 1000, niezła rada !!!

mekess 17-01-2009 15:38

Re: jak sprawdzić przebieg auta
 
Już się dowiedziałem. W naszych GALACH nie ma możliwości sprawdzenia faktycznego przebiegu. Potwierdzone przez parę osób. VAG zczytuje tylko to co jest zapisane w kombiinstrument czyli liczniku. wynik zaokrągla do 10.

17-01-2009 15:40

Re: jak sprawdzić przebieg auta
 
malo precyzyjne. jak znajde art dotyczacy tego w jaki sposob oczytuje sie ten zapis z silnika to dam link albo opisze.
Jak dobrze pamietam dotyczy to tylko MKII. W mkI nie ma czegos takiego.
Co do galek zmiany i kierownicy to tak tam z tylu jest przebieg, ale zeby go odczytac musisz jednoczesnie zatrabic zamrugac swiatlami i klasnac 2 razy uszami. :P

viper11 17-01-2009 16:27

Re: jak sprawdzić przebieg auta
 
Cytat:

Napisał bdhpl
Co do galek zmiany i kierownicy to tak tam z tylu jest przebieg, ale zeby go odczytac musisz jednoczesnie zatrabic zamrugac swiatlami i klasnac 2 razy uszami. :P

Widzę bdhpl, ze sobotni humor dopisuje :fcp1

Kolego rybeczka, co do kierownicy i gałki zmiany biegów, to dorzuć jeszcze fotele dywaniki i tapicerke. Generalnie jak patrzysz na samochód, to na pierwszy rzut oka większość ludzi potrafi okreśkić ilość setek tysięcy km przebiegu. Zobacz jak bardzo wytarta jest kierownica (u mnie jest łysa=wielki przebieg), gałka zmiany biegów, dywaniki itp.

W tych autach przebiegi ok 100-150 tyś to rzadkość, więc obejrzyj wszystko dokładnie, a najważniejsze sprawdź stan silnika. Jeśli z nim jest ok, to według mnie przebieg to sprawa drugorzędna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.