Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Udana wymiana dmuchawy wentylacji. Duża poprawa wydajności manual (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=241293)

kalachan 23-03-2016 00:29

Udana wymiana dmuchawy wentylacji. Duża poprawa wydajności manual
 
Witam.

Wydajność wentylacji w s-maxie była wielokrotnie poruszana na tym i innych forach. Wszyscy zgadzają się co do jednego: jest do kitu.
W moim przypadku auto z początku produkcji rocznik 2006. Wydajność wentylacji była od początku tragiczna. Nawiewy z tyłu to atrapa. W zimie zimno w lecie klima nie daje rady. Cóż tak pewnie ma być.
Jednak używam innych samochodów np. służbowe cytryny, dostawcze boxery z dużymi kabinami o passatach nie wspomnę i tam po paru kilometrach można w zimie jechać w kąpielówkach a w lecie w kurtce puchowej! Co jest do diabła?
Zdarzył mi się wyjazd mondeo Mk4 rocznik 2007 i tam na drugim biegu dmuchawy i manualnie ustawionych wszystkich kierunkach wieje tak że resztkami czupryny rusza. Co jest ? przecież to taki sam silnik dmuchawy jak u mnie w s-maxie. Zacząłem myśleć nad jego wymianą i bardzo szybko mi przeszło kiedy tylko sprawdziłem gdzie i jak jest usytuowana.

Pewnie jeździłbym tak do tego czasu gdyby nie kawałek suchej gałązki, który tak skutecznie wpadł w łopatki wentylator ze 2 z nich się ułamały. No tak, to teraz mam po staremu anemiczną wentylacje plus wibracje i głośne wycie już od 4 biegu.
Zamówiłem na .. no wiecie gdzie dmuchawę do mondeo MK4 z obudową. Numer katalogowy trochę inny , ale powinien pasować. Jest ryzyko jest zabawa. Przecież w mondeo tak super działa.
Jestem już po pracy ! Było to najlepiej zainwestowane w auto 100zł i 5 godzin pracy ( teraz poszło by szybciej)
Efekty są w moim przypadku spektakularne. Wentylacja wreszcie działa. Na drugim biegu z otwartymi wszystkimi kierunkami wieje aż miło. Po 2km zaczyna być cieplutko super . Zniknął problem zaparowanych szyb, ożyły nawiewy z tyłu. Jadąc od kilu dni co chwile zbliżam rękę do kratek i nie wierzę, i banan na twarzy.

W razie większego zainteresowania dopisze do tego posta kolejne informacje.
Różnica w Nr katalogowym to: oryginalny s-max 769T-18456AA
Mondeo Nr. Kat. 769T-18456CA
Trudno ocenic skąd taka różnica w wydajności? czy mój był zużyty? Czy z mondeo ma inne parametry.
Inne parametry ? to w silnikach prądu stałego cudów nie ma. Ilość par biegunów i napięcie jest identycznie.
Dla mnie najważniejsze ze działa. Wiem że tego lata upał w samochodzie mi nie grozi.






Pozdrawiam

Mario_Mario 23-03-2016 05:16

Odp: Udana wymiana dmuchawy wentylacji. Duża poprawa wydajności manual
 
Super film.Szkoda,że dla potomnych nie pokazałeś sekwencji etapu demontażu. U mnie w połowie 2007 roku ,nawiew działa poprawnie. Z dmuchaniem ciepła po 2km ,to według mnie nie jest zależne od "dmuchawy" a od nagrzania się silnika i stanu termostatu. Użytkuję siłę nadmuchu zawsze na połowie podziałki,włosy może mi nie falują na klatce piersciowej,ale auto nie paruje,a w cieplejsze dni szybko się schładza poprzez klimatyzację. Opisany przez Ciebie"zator" powietrza,miałeś nawet na najwyższym biegu pracy dmuchawy?

kolopeter 23-03-2016 06:07

Odp: Udana wymiana dmuchawy wentylacji. Duża poprawa wydajności manual
 
roznica moze byc w lopatkach, porownywales ?
ja aby poczuc powiew z tylu, to musze przymknac 2 klapki z przodu te nad radiem

Mario_Mario 23-03-2016 15:20

Odp: Udana wymiana dmuchawy wentylacji. Duża poprawa wydajności manual
 
W ogóle,to bym zaczął od wymiany filtra powietrza kabinowego. Jak jest zasyfiony i być może zawilgocony,to będzie stwarzał opór dla zasysanego powietrza.

Marcin112 23-03-2016 23:05

Odp: Udana wymiana dmuchawy wentylacji. Duża poprawa wydajności manual
 
1 załącznik(i)
Hej
Fajnie ze ktoś się wziął za temat dmuchawy bo rzeczywiście mało na ten temat na necie
Nurtuje mnie tylko jedna sprawa
W filmiku pokazujesz ze nie możliwe jest dojście i przekręcenie dmuchawy bo nie ma miejsca od strony kierowcy.
Z Etisu wynika natomiast ze od strony kierowcy wypinamy tylko kostkę od napięcia a specjalnym narzędziem obracamy silnik wyciągając go w całości od strony schowka.
Chodzi o to ze w ten sposób unikamy przeróbki instalacji i elektrycznej w silniku oraz rozbierania deski.
Oczywiście to jest tylko to co widzę w Etsie bo wymiany dmuchawy jeszcze nie przerabiałem, wiec mogę się mylić.
Pozdrawiam

kalachan 24-03-2016 05:49

Odp: Udana wymiana dmuchawy wentylacji. Duża poprawa wydajności manual
 
Cytat:

Napisał Marcin112 (Post 2563640)
Hej
Fajnie ze ktoś się wziął za temat dmuchawy bo rzeczywiście mało na ten temat na necie
Nurtuje mnie tylko jedna sprawa
W filmiku pokazujesz ze nie możliwe jest dojście i przekręcenie dmuchawy bo nie ma miejsca od strony kierowcy.
Z Etisu wynika natomiast ze od strony kierowcy wypinamy tylko kostkę od napięcia a specjalnym narzędziem obracamy silnik wyciągając go w całości od strony schowka.
Chodzi o to ze w ten sposób unikamy przeróbki instalacji i elektrycznej w silniku oraz rozbierania deski.
Oczywiście to jest tylko to co widzę w Etsie bo wymiany dmuchawy jeszcze nie przerabiałem, wiec mogę się mylić.
Pozdrawiam


Massakra .
Masz racje ! po twojej wiadomosci pobiegłem do garażu i załamka. Tak mocno sugerowałem się tym co w sieci że nie zwróciłem uwagi po której stronie kołnieża są zamki zamykające przy obrocie. Przyjąłem za pewnik że może być tylko wycofany.Jeszcze raz Przyznaje masz racje ewidentnie można było obrócić w lewo obudowę i wyszłaby do środka w stronę schowka. Temat zamknę około południa skoryguję informację.

motorek4612 24-03-2016 21:40

Odp: Udana wymiana dmuchawy wentylacji. Duża poprawa wydajności manual
 
Cytat:

Napisał Marcin112 (Post 2563640)
a specjalnym narzędziem obracamy silnik

Teraz jak to narzędzie wygląda???? i za co łapiemy?

Marcin112 24-03-2016 22:06

Odp: Udana wymiana dmuchawy wentylacji. Duża poprawa wydajności manual
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał kalachan (Post 2563668)
Massakra .
Masz racje ! po twojej wiadomosci pobiegłem do garażu i załamka. Tak mocno sugerowałem się tym co w sieci że nie zwróciłem uwagi po której stronie kołnieża są zamki zamykające przy obrocie. Przyjąłem za pewnik że może być tylko wycofany.Jeszcze raz Przyznaje masz racje ewidentnie można było obrócić w lewo obudowę i wyszłaby do środka w stronę schowka. Temat zamknę około południa skoryguję informację.

Szkoda ze się tyle urobiłeś, i wcześniej nie napisałeś na forum - rzuciłbym ci manuala z Etisu.
No nic na bledach się człowiek uczy a i potomni nie popełnia podobnego błędu.
Ważne ze tym sposobem obaliliśmy mit rozbierania deski.
Wiem ze dojście od strony kierowcy to jest totalna pomyłka, nawet jeżeli chodzi o wymianę zwykłego filtra kabinowego ale dmuchawę można wytargać i wymienić a to jest najważniejsze.
Podejrzewam ze ten element prędzej czy później dopadnie każdego, w końcu kreci się to cały czas.
Jak ci się będzie chciało to zrób ładnego manuala poprosimy admina żeby podpoił na stale

Bump:
Cytat:

Napisał motorek4612 (Post 2564238)
Teraz jak to narzędzie wygląda???? i za co łapiemy?

Rafał , wygląd masz na obrazku podejrzewam ze działa to na zasadzie blokady żeby zblokować wirnik z obudowa silnika i dokonać właśnie tego małego obrotu.
Poczekaj na opis „Kalachana” on walczy właśnie z tematem ja tylko siedzę i pisze to co widzę w Etisie

motorek4612 24-03-2016 22:31

Odp: Udana wymiana dmuchawy wentylacji. Duża poprawa wydajności manual
 
Marcin a możesz te fotkę nieco większą wrzucić???

Marcin112 24-03-2016 22:56

Odp: Udana wymiana dmuchawy wentylacji. Duża poprawa wydajności manual
 
Cytat:

Napisał motorek4612 (Post 2564266)
Marcin a możesz te fotkę nieco większą wrzucić???

Tu masz linka na Ebay
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.