Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Automat - zimna skrzynia przeciąga 3 bieg (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=281400)

Mr_Sushi_ 25-05-2018 11:07

Automat - zimna skrzynia przeciąga 3 bieg
 
Witam, w moim mondeo mk3 2002r z 5 stopniowym automatem po odpaleniu na zimno skrzynia wolno wrzuca 3 bieg, czasem delikatnie szarpnie po ok 1km problem znika i skrzynia pracuje gładko. Olej był wymieniany ok 12tyś km temu, jestem umówiony na sprawdzenie poziomu oleju w skrzyni. Czy może ktoś z was kto posiada ta skrzynie i tez ma/miał takie problemy i jak je rozwiązał.

Piotr_V6 25-05-2018 21:18

Odp: Automat - zimna skrzynia przeciąga 3 bieg
 
Cytat:

Napisał Mr_Sushi_ (Post 2983837)
na zimno skrzynia wolno wrzuca 3 bieg, czasem delikatnie szarpnie po ok 1km problem znika i skrzynia pracuje gładko. Olej był wymieniany ok 12tyś km temu, jestem umówiony na sprawdzenie poziomu oleju w skrzyni.


Najpierw trzeba podpiąć kompa i sprawdzić czy wszystko do okoła działa prawidłowo , przepływomierz sondy, imrc etc. , poziom oleju też trzeba sprawdzić na ciepło nie na zimno. Jeśli wszystko działa poprawnie to albo zawór odmawia już posłuszeństwa albo pompa oleju może pada a może jeszcze coś innego może konwerter już niedomaga. Proponuję na początek zrobić reset wyuczonych ustawień skrzyni niech uczy się na nowo. Może tez komputer już pada.

kamilns 26-05-2018 14:19

Odp: Automat - zimna skrzynia przeciąga 3 bieg
 
Cytat:

Napisał Piotr_V6 (Post 2984091)
Najpierw trzeba podpiąć kompa i sprawdzić czy wszystko do okoła działa prawidłowo , przepływomierz sondy, imrc etc. , poziom oleju też trzeba sprawdzić na ciepło nie na zimno. Jeśli wszystko działa poprawnie to albo zawór odmawia już posłuszeństwa albo pompa oleju może pada a może jeszcze coś innego może konwerter już niedomaga. Proponuję na początek zrobić reset wyuczonych ustawień skrzyni niech uczy się na nowo. Może tez komputer już pada.

Jak prawidlowo zrobic ten reset skrzyni?

Piotr_V6 26-05-2018 19:07

Odp: Automat - zimna skrzynia przeciąga 3 bieg
 
wykasuj wyuczone wartości w tcm będzie taka opcja w procedurach serwisowych w forscan

kamilns 26-05-2018 20:03

Odp: Automat - zimna skrzynia przeciąga 3 bieg
 
Czyli odpiecie klemy akumulatora na jakis czas wcale tego nie kasuje jak mi sie wydawalo?

Piotr_V6 01-06-2018 06:24

Odp: Automat - zimna skrzynia przeciąga 3 bieg
 
Nie

kamilns 01-06-2018 13:20

Odp: Automat - zimna skrzynia przeciąga 3 bieg
 
Ale da sie wykasowac wyuczone wartosci tylko dla skrzyni? Czy kasuja sie jakies dla calego silnika itd..

Piotr_V6 01-06-2018 16:30

Odp: Automat - zimna skrzynia przeciąga 3 bieg
 
dla skrzyni

kamilns 02-06-2018 06:39

Odp: Automat - zimna skrzynia przeciąga 3 bieg
 
Ok a powiedz mi jeszcze czy robiles ta procedure u siebie? Skrzynia zaczela lepiej pracowac po takim zabiegu?

Piotr_V6 02-06-2018 12:39

Odp: Automat - zimna skrzynia przeciąga 3 bieg
 
dawniej jak miałem MK3 2.5 zrobiłem sobie żeby sie uczyła od nowa było lepiej ale moja skrzynia była perfect stan


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.