Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76146)

dempsej 09-08-2009 19:20

Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.
 
Witam,
jak w temacie wczoraj nagle przy próbie zmiany kierunku nawiewu z kratek na kratki+nogi nawiew przełączył się w pozycję na szybę przednią i tak już został. Nie reaguje na zmianę położenia na pokrętle ciągle wieje na szybę. Dzisiaj rano nagle uleczył się tzn. zaczął działać jak należy niestety nie na długo bo do momentu próby zmiany kierunku :( Nie jest to wina wężyków na siłownikach (sprawdzone również w komorze silnika). Zauważyłem, że po zmianie na pokrętle prędkości z obiegu zewnętrznego na wewnętrzny kierunki działają jak należy. Problem jest kiedy przełączę na obieg zewnętrzny w tym momencie automatycznie kierunek przełącza się na szybę przednią i tak już zostaje do czasu zmiany na obieg wewnętrzny. Mam nadzieję, że jasno napisałem ;) Pomóżcie proszę co to może być, na forum takiego przypadku nie znalazłem.

Pozdrawiam

1olek 09-08-2009 21:57

Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.
 
obstawiam rozszczelniony zapchany uklad podcisnienia w pokretle zmiany predkosci, jest w nim taka zielona gumka od przelanczania tego podcisnienia, z czasem robi sie miekka jak maslo i sama sie zasysa zamiast przepuszczac powietrze. Sprawdz tez zlaczki za pokretlami. Ja wymienilem ten panel na taki z 2000 roku i wszysto jest OK.

dempsej 10-08-2009 07:37

Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.
 
Witam,
dzisiaj dodatkowo słychać w konsoli środkowej syczenie powietrza. Ale to chodzi o pokrętło od zmiany kierunku nawiewu czy o zmiany siły nadmuchu? Bo jeśli jest to drugie pokrętło ustawione na wewnętrznym obiegu to działa normalnie.

Pozdrawiam

1olek 10-08-2009 07:57

Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.
 
chodzi o to co ustawia sile dmuchawy

dempsej 10-08-2009 09:28

Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.
 
Dzięki, będę walczył z tym jak tylko będzie chwila czasu. A tak na marginesie wogóle da się coś z tym zrobić czy tylko wymiana całego panelu?

mr_yagooda 10-08-2009 15:34

Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.
 
Kolego byc moze banalna sprawa :) wywal filt przeciwpylkowy i zobacz czy dziala... mialem dokladnie tak samo. Jak pokretlo predkosci wiatrakow dawalem na obieg zewnetrzny to dzialala tylko szyba a jak wewnetrzny to dzialaly wszystkie polozenia....

dempsej 11-08-2009 20:36

Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.
 
Kolego 1olek masz rację dzisiaj sprawdzone powodem jest pokrętło regulatora prędkości po wyłączeniu nawiewu syczy powietrze uciekające w tym pokrętle. Pytanie cy można to naprawić jakoś czy tylko wymiana?

Pozdrawiam

1olek 11-08-2009 22:09

Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.
 
trzeba by wymienic taka zielona gumke ze srodka ale tego sie nie kupi. Ja kupilem caly panel 3 wylacznikow z 2000 roku za 50 zl na allegro. Wymienilem i problem z glowy.

dempsej 20-08-2009 18:46

Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.
 
Witam,
rozebrałem ten regulator prędkości nawiewu i okazało się, że ta zielona gumeczka zabrudziła się i puszczało na niej powietrze, Wyczyściłem złożyłem do kupy i odziwo działa już ponad tydzień tzn. wieje tak jak ja chcę a nie tylko na szybę przednią.


Pozdrwiam

rajman 28-01-2010 12:59

Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.
 
odkopie ten temat bo awaria dzis wystapila u mnie.

ale po kolei,ostatnio wymienialem filtr kabinowy ktory byl chyba w samochodzie od nowosci.czarny i zasyfiony jak nie wiem co. wlozylem nowy filtr i faktycznie poproawila sie znaczaco wentylacja w samochodzie.szyby praktycznie wcale nie paruja. w zwiazku z tym ze ostatnie dni byly juz nieco cieplejsze a fanem ogrzewania nie jestem nie uzywalem go. dzis wiozac dziewczyne chcialem zagrzac bo bylo jej zimno. ku mojemu zdziwieniu pokretlo od regulacji kierunku nawiewu nie dziala.

przeczytalem wasze post i nie do konca wiem co moge sprawdzic.

rozebralem konsole. sprawdzilem wtyczki, wszystkie wygladaja ok. przewody podcisnienia ktore wchodza do konsoli bez znaczenia na kierunek i sile nawiewu nie dmuchaja. przynajmniej takowego dmuchania nie odczulem.

czy mozliwe jest ze przy wymianie filtra jakies brudy dostaly sie 'gdzies' i przez to wezyki sa zatkane i nie ma sterowania kierunkiem nawiewu ? jesli nie to co po kolei powinienem sprawdzic jesli wykonalem juz powyzsze czynnosci ?

dodam ze zadnego syczenia przy przelaczaniu kierunkow ani nawet zajakniecia dmuchawy nie ma. mozliwe ze przytkalo sie gdzies sterowanie kierunkiem nawiewu(w sensie tej łopatki czy co to tam jest)? gdzie go ew. szukac ?

czy to czego szukam jest gdzies na tych rysunkach - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bo chyba widzialem cos podobnego w centralnym kokpicie za radiem - http://www.mondeoklubpolska.pl/fart/a8/fot9.jpg

edit#1 teraz juz jestem pewien ze widzialem takie cos.przy wcisnieciu dzwigienki reka nawiew na pasazera sie zalacza. dzwignia ktora steruje przelozeniem chodzi jednak bardzo ciezko.moze to byc przyczyna niecheci przelaczania ? czy w takim wypadku jedynym wyjsciem jest wymiana sterowania czy moze jeszcze cos gorszego ?jak sprawdzic czy sterowanie jest uszkododzone czy moze serwomechanizm od niego niedomaga ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.