Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Ubytek płynu chłodniczego - działania ASO (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=245851)

pablo35 11-06-2016 18:42

Ubytek płynu chłodniczego - działania ASO
 
Witam. Zauważyłem, źe na 1500 km znika mi 250 ml płynu. Czy moźe ktoś był z czymś takim w aso i czy udało się ustalić przyczynę?

salom 11-06-2016 19:54

Odp: Ubytek płynu chłodniczego - działania ASO
 
W takim samochodzie, tylko pewnie za lekko dokręcony korek zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego , bo nawet uszkodzić się nie miał czasu.
Albo nieszczelność na przewodach, może poluzowana opaska lub zacisk.

siebek 12-06-2016 08:22

Odp: Ubytek płynu chłodniczego - działania ASO
 
Temat był już poruszany w jakimś wątku na forum.
W jaki sposób zmierzyłeś, że 250ml na 1500km?

pankrakus 12-06-2016 09:17

Odp: Ubytek płynu chłodniczego - działania ASO
 
Witam

To chyba proste: co 1500km, trzeba dolać ćwiartkę płynu aby było na MAX

pozdrawiam
pankrakus

siebek 12-06-2016 11:24

Odp: Ubytek płynu chłodniczego - działania ASO
 
Pytałem autora ;)
A moje pytanie jest dosyć ważne, bo nowe Mondki z fabryki często wyjeżdżają z niską ilością plynu.

salom 12-06-2016 13:17

Odp: Ubytek płynu chłodniczego - działania ASO
 
I z prawie pustym zbiornikiem paliwa. Dobrze że jest olej w silniku i skrzyni, i nie trzeba od razu dolewać przy pierwszym tankowaniu.

pablo35 12-06-2016 14:28

Odp: Ubytek płynu chłodniczego - działania ASO
 
Cytat:

Napisał siebek (Post 2610259)
Temat był już poruszany w jakimś wątku na forum.
W jaki sposób zmierzyłeś, że 250ml na 1500km?

Za kaźdej razem jak pokonam 1500 km to dolewam 250 ml płynu. Po uzupełnieniu mam dokładnie między min a max. Po przejechaniu 1500, ilość płynu obniźa się i znów dolewam, aźeby było dokładnie między min a max itd.
To źe gdzieś ucieka to jest wiadome. Czytając wątek o wadach wieku dziecięcego zauważyłem, źe nie jedna osoba z czymś takim się spotkała. Zastanawiałem się czy moźe ktoś przy pomocy aso zdiagnozował problem i go wyeliminował. Tak na marginesie, tak jak wspomniałem na forum wady wieku ... pojawił się tego rodzaju problem, tylko źe jak zauwaźyliście wątek wad wieku ... "trochę" się rozjeźdza i tym samym znalezienie odpowiedzieć na konkretny problem, jest bardzo utrudnione.

siebek 12-06-2016 16:38

Odp: Ubytek płynu chłodniczego - działania ASO
 
Dzięki za dokładniejszy opis.

U mnie jest z 0.5cm poniżej minimum ale mam przejechane ponad 19.000km i w sumie wcześniej nie sprawdzałem ile było.
W przyszły piątek mam umówioną wizytę w aso, więc poruszę temat.

bartos1985 23-06-2016 10:31

Odp: Ubytek płynu chłodniczego - działania ASO
 
Cytat:

Napisał pablo35 (Post 2610094)
Witam. Zauważyłem, źe na 1500 km znika mi 250 ml płynu. Czy moźe ktoś był z czymś takim w aso i czy udało się ustalić przyczynę?

Ja to zgłaszałem, zrobili przegląd i nic nie znaleźli. Napisałem do FP i czekam na oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Rothmans 02-07-2016 12:52

Odp: Ubytek płynu chłodniczego - działania ASO
 
Miałem 2-3 mm poniżej minimum, po serwisie(przeglądzie -30 tys km) dolali na równo z minimum..
Po odkręceniu zbiorniczka wyrównawczego poziom podniósł sie do połowy pomiędzy max a min.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.