Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Amortyzatory tył: czy samopoziom można zamienić na zwykłe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=250007)

krool20 14-05-2015 19:55

Zmiana nivomatu na standard
 
Witam,
wiem, że temat był przerabiany w mondeo ale niestety nie znalazłem wzmianki o s-max`ach. Czy ktoś z was przerabiał zawieszenie z nivomatu na standardowe? Chciałem zmienić zawieszenie na sprężyny Eibacha prokit oraz na tył wsadzić bilsteiny b6 (choć ciężko je dostać).
Jak ktoś z was ma temat za sobą prosiłbym o podpowiedzi co i jak.
Z góry dzięki.

motatu 15-05-2015 08:08

Odp: Zmiana nivomatu na standard
 
Cytat:

Napisał krool20 (Post 2402930)
Chciałem zmienić zawieszenie na sprężyny Eibacha prokit oraz na tył wsadzić bilsteiny b6 (choć ciężko je dostać).

Jestem u siebie w S świeżo po wymianie amortyzatorów na Bilstein B6 i zestaw sprawuje się świetnie. Na priv poszło info, gdzie kupowałem, ceny i numery amortyzatorów.
Sprężyn nie wymieniałem.

MAG 15-05-2015 20:17

Odp: Zmiana nivomatu na standard
 
Jeśli chcesz wsadzić zamiast nivo Eibach'a plus B6 to nic złego dziać sie nie bedzie, a wręcz przeciwnie...

Sprężyny od nivo sa zdecydowanie bardziej miękkie od zwykłych i jeśli chce sie wymienić amory nivo na zwykle to trzeba wymienić rownież sprężyny.

Btw - Motatu - tez mi daj namiary na zródło b6 bo u "mojego" źródełko wyschło póki co...

krool20 15-05-2015 20:17

Odp: Zmiana nivomatu na standard
 
Dzięki za odpowiedź, tylko pytanie czy miałeś z tyłu samopoziomujące się amortyzatory typu nivomat?

krool20 15-05-2015 22:03

Odp: Zmiana nivomatu na standard
 
heh widzę, że w jednym momencie napisaliśmy. Tylko mam pytanie odnośnie tulei i śruby bo z tego co się zdążyłem zorientować to na pewno jest różnica w niwo jest 16 a w standardzie 14, więc chyba trzeba by naspawać nakrętkę i jakąś podkładkę z drugiej strony. Tylko nie wiem co z mocowaniem góry? Co do sprężyn zakładam, że gniazdo jest w każdym takie samo:)
Pozdrawiam

motatu 17-05-2015 22:07

Odp: Zmiana nivomatu na standard
 
Cytat:

Napisał MAG (Post 2403419)
tez mi daj namiary na zródło b6 bo u "mojego" źródełko wyschło póki co...

Poszło na priv.

HubsonWWA 01-09-2016 17:28

Amortyzatory tył: czy samopoziom można zamienić na zwykłe
 
Witam wszystkich. Jestem świeżo upieczonym posiadaczem SMAxika 2,5 T. Niestety okazało się że amorki tylne są do wymiany (18%). Niestety, bo to samopoziomy ale bez elektronicznej regulacji. Dowiedzialem sie ze takowych nikt nie regeneruje. Czy ktos wie czy mozna je zmienic na standardowe i ewentualnie od jakiego modelu pasują? Dalem na warsztat zwykle SACHSy to podobno nie pasuja do mocowania oraz maja inna srednice otworu na dole. Temat ciezki, cena w ASO mnie zabiła - 2100zl sztuka... z gory dzieki za odpowiedz i pomoc.
Pozdrawiam serdecznie!

stingerA6 01-09-2016 17:32

Odp: Amortyzatory tył: czy samopoziom można zamienić na zwykłe
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wymieniał w mondeo. Podpytaj

slawek-kali 01-09-2016 17:42

Odp: Amortyzatory tył: czy samopoziom można zamienić na zwykłe
 
Wymienialem i do dzis ok :)

Prosze - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

HubsonWWA 16-09-2016 15:03

Odp: Amortyzatory tył: czy samopoziom można zamienić na zwykłe
 
Jestem po zmianie amortyzatorów samopoziomujących (bez elektryki, z dodatkową komorą) na zwykłe, od standardowej wersji.
Mocowania, osłony i amorki pasują od zwykłego zawieszenia. Jednak konieczna jest wymiana wahaczy wzdłużnych (tych dużych blach) ponieważ śruba w tulei z amortyzatora, od zwykłego zawieszenia ma większą średnicę. Ponadto koniecznie wymiana sprężyn ponieważ te od samopoziomów są cieńsze. Zbieżność zrobiona, auto bajka!
Cena samopoziomującego amorka w ASO Ford (po rabacie) 1950zł brutto za sztukę. Ja wymieniłem wszystko (amorki SACHS, wahacze <same blachy> używka, do niego gumy LEMFORDER, sprężyny i mocowania Lesjofors) za 1800zł za wszystko z robocizną.

pozdrawiam :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.