Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford B-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=187)
-   -   [B-MAX] Modyfikację co można ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=270765)

gregor19710112 10-10-2017 09:24

Modyfikację co można ?
 
Witam wszystkich czy robicie jakieś modyfikację w swoich B-maxach ( tuning) wewnątrz i na zewnątrz ten samochodzik i tak jest ładny ale jestem ciekawy czy coś dodajecie jeżeli tak proszę o zdjęcia Pozdrawiam :P

ptaszysko5 06-12-2017 17:14

Odp: Modyfikację co można ?
 
Gregor ja zastanawiam się nad tym

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

:wink:

gregor19710112 07-12-2017 07:19

Odp: Modyfikację co można ?
 
tez to widziałem ale myślę ze to kaszana ale co się komu podoba

boncio 07-12-2017 12:43

Odp: Modyfikację co można ?
 
Nie no jeśli już to tylko jednolite światło. A tak swoją drogą B-max posiada lampki w lusterkach zewnętrznych?

Kupujemy właśnie B-maxa i na początek pójdą oryginalne nakładki na progi. Potem pewnie wymiana radia na Sony, kiedyś może spoiler klapy.

gregor19710112 08-12-2017 13:56

Odp: Modyfikację co można ?
 
cha wymiana radia na sony to sie nie opłaca i nie ma sensu można stare sobie zmodifikować

boncio 09-12-2017 15:24

Odp: Modyfikację co można ?
 
Czemu się nie opłaca? Sporo lepszy dźwięk jest z Sony, mam w C-maxie i wiem o ile lepiej gra. Dodatkowo większy i kolorowy lcd.
Mało ich jest to ceny są wysokie, fakt.

gregor19710112 11-12-2017 07:03

Odp: Modyfikację co można ?
 
Ważne są głośniki a nie radio ale jak kogoś stać to proszę bardzo mnie osobiście nawet wizualnie się nie podobają

gregor19710112 12-12-2017 09:05

Odp: Modyfikację co można ?
 
a co myślicie o tym ??[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ptaszysko5 12-12-2017 16:15

Odp: Modyfikację co można ?
 
Jakiś pomysł to jest, przynajmniej można okno uchylić przy opadach. Jeżeli założysz to napisz jak się sprawdziły. :wink:

ptaszysko5 13-12-2017 17:44

Odp: Modyfikację co można ?
 
Zobacz to:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

gregor19710112 14-12-2017 07:17

Odp: Modyfikację co można ?
 
fajne kupie dzieki

Bump: http://allegro.pl/uniwersalna-gumowa-nakladka-na-zderzak-listwa-i6766768718.html?fromVariant=6766759699

ptaszysko5 14-12-2017 08:48

Odp: Modyfikację co można ?
 
Te nakładki wydają mi się też być rozsądnym rozwiązaniem

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

U mnie na progach widać już sporo drobnych rysek od butów i chyba zamówię takie nakładki lub folię karbonową.

gregor19710112 14-12-2017 11:28

Odp: Modyfikację co można ?
 
no bardzo fajne wrzucisz zdjecia swojego b-maxa ja myślę jeszcze nad bagaznikiem dachowym

ptaszysko5 16-12-2017 09:50

Odp: Modyfikację co można ?
 
Tak wygląda mój B-Max jeszcze bez żadnych modyfikacji
[IMG]file:///F:/B-Max/20171214_140000.jpg[/IMG]

Bump:
Cytat:

Napisał ptaszysko5 (Post 2902231)
Tak wygląda mój B-Max jeszcze bez żadnych modyfikacji
[IMG]file:///F:/B-Max/20171214_140000.jpg[/IMG]


Coś skopałem z obrazkiem.

Myślę, że po Nowym Roku zakupię nakładki to wtedy wrzucę fotki.

boncio 18-12-2017 15:58

Odp: Modyfikację co można ?
 
Zdjęcia z dysku dodaje się klikając "Zarządzaj załącznikami" pod polem edycji. IMG jest dla zdjęć z netu.

gregor19710112 19-12-2017 07:19

Odp: Modyfikację co można ?
 
wystarczy dać opcję zaawansowane i zał. i tyle

ptaszysko5 19-12-2017 08:37

Odp: Modyfikację co można ?
 
1 załącznik(i)
Tak wygląda mój B-Max ;)

Bump: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Boncio dzięki

gregor19710112 19-12-2017 09:15

Odp: Modyfikację co można ?
 
sliczny lubie biały kolor !!!! zrobie swojego to wyśle

ptaszysko5 19-12-2017 09:40

Odp: Modyfikację co można ?
 
Cytat:

Napisał gregor19710112 (Post 2903683)
sliczny lubie biały kolor !!!! zrobie swojego to wyśle

Czekam- pozdrawiam.

boncio 19-12-2017 11:15

Odp: Modyfikację co można ?
 
Fajny to jest ten traktor w tle ;) W ubiegłe wakacje miałem okazję oglądać paradę takowych i niektóre wyglądały lepiej niż niejedno auto.

A tak serio, to rzeczywiście biały B-max jest ładny i dodatkowo z Saturna :D
Nasz będzie "wybrany przez Forda".
Czemu zostawiłeś naklejkę Umweltzone?

ptaszysko5 19-12-2017 13:31

Odp: Modyfikację co można ?
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2903762)
Fajny to jest ten traktor w tle ;) W ubiegłe wakacje miałem okazję oglądać paradę takowych i niektóre wyglądały lepiej niż niejedno auto.

A tak serio, to rzeczywiście biały B-max jest ładny i dodatkowo z Saturna :D
Nasz będzie "wybrany przez Forda".
Czemu zostawiłeś naklejkę Umweltzone?

Czemu została naklejka- hmmm - bo tak :P a na serio mieszkam blisko Niemiec i to często ułatwia poruszanie się, gdyż w niektórych regionach nie wpuszczają pojazdów z niewłaściwą (zbyt niską) emisją spalin, a jak wjedziesz i cię przydupią to głowa boli.

A traktor w tle to Fendt Farmer 2 (1966r.) - rewelka pomimo sędziwego wieku- nasze rodzimych nawet nie ma co porównywać - niestety.:wink:

boncio 16-01-2018 11:41

Odp: Modyfikację co można ?
 
2 załącznik(i)
No to moje pierwsze modyfikacje B-maxa. Nakładki na progi i wymienione głośniki. Kupiłem od Fiesty, są te same co w B-maxie, zresztą jak większość rzeczy. Współosiowe na tył i dzięki temu mam też wysokie tony z tyłu. Są miejsca na wysokotonowce w tylnym boczku, ale nie chciało mi się wycinać, no i musiałbym dorabiać kable. I tak jest duża różnica w brzmieniu. Zniknął efekt odcinania basu przy większej głośności.
Pomijając odblask w drzwiach przednich, demontaż tapicerki jest bardzo prosty.

gregor19710112 17-01-2018 07:14

Odp: Modyfikację co można ?
 
bardzo fajne podobają mi się te nakładki za ile ??

ptaszysko5 17-01-2018 10:58

Odp: Modyfikację co można ?
 
Siemka Boncio, zarzuć link do nakładek :wink:

boncio 17-01-2018 13:59

Odp: Modyfikację co można ?
 
Odpiszę też tu dla wszystkich. Oryginalne nakładki Forda. Dałem 380 za komplet 4 sztuk z alle, nówki sztuki leżaki magazynowe z 2012 roku ;) Najlepsze, że znalazłem przypadkiem dzień po tym jak padła decyzja o zakupie B-maxa :)
Na stronie forda stoją po 337 za 2 sztuki (przód lub tył) i tyle bym nie dał raczej... Fabrycznie kosztowały 250, więc cena jako akcesoria jest nieakceptowalna.

Na początku miałem mieszane odczucia co do ich wyglądu, bo jest to matowe aluminium, ale na aucie jest super.
Bardzo fajnie zrobiona instrukcja montażu z wymiarami jak należy montować.
I kolejny dowód, że B-max to nietypowe auto, bo tylne nakładki są dłuższe od przednich ;)

boncio 19-01-2018 12:28

Odp: Modyfikację co można ?
 
1 załącznik(i)
Idąc za ciosem kolejna modyfikacja. Wyleciało radio, pojawiła się nawigacja Sony. Jak kiedyś pisałem chciałem zmienić na Sony, ze względu na lepszy dźwięk. Okazało się przypadkiem podczas rozmowy, że sprzedawca ma też nawi Sony z 2015 roku, którą się nigdzie nie chwali. Jako, że i tak mam już mapy w C-maxie, to szybka decyzja i już jest zamontowana.
Do zrobienia mam jeszcze tor audio nawigacji, bo niestety w B-maxie brak tych 2 kabelków. No i do przemyślenia kwestia instalacji antenowej, bo Sony ma podwójną, a pozostałe tylko 1 kabel. Oczywiście radio gra ok.

Przy okazji wymiany sprawdziłem czy z radiem Sony i 5" LCD zadziała stary panel i nie ma problemu, wszystko działa. W drugą stronę pewnie też, ale już nie chciało mi się sprawdzać. I tak 2 razy zmieniałem, bo zapomniałem płyty wyjąć z CD :oops:
Wymiany samych wyświetlaczy też są możliwe, jedyny problem to ramka, która jest zintegrowana z daszkiem.

Jakby ktoś był chętny, to mam stare radio do sprzedania :) Standard z Titanium czarny połysk z wyświetlaczem graficznym 3,5", rocznik 2014.

ptaszysko5 19-01-2018 16:46

Odp: Modyfikację co można ?
 
No to piknie Panocku :wink:

A teraz powiedz nam, czy dużo było pracy przy wymianie radia na navi?
Jakie koszty?
Czy trzeba przeprowadzać np. kodowanie radia lub navi przy wymianie jak w innych markach?:pomysl:

Bump: Przy okazji modyfikacji mam pytanie:

- w jaki sposób wgrać do menu radia język polski?

Oczywiście pomijając serwis.

Pojazd zakupiłem u sąsiadów (Niemcy) i oczywiście jest wybór języka, ale bez polskiego.

boncio 19-01-2018 20:06

Odp: Modyfikację co można ?
 
Nie spiesząc się jakieś 20 minut z dokładaniem kabla antenowego między wyświetlaczem, a radiem. Najgorzej jest wyjąć tą półeczkę przed wyświetlaczem, reszta jest łatwa - 10 śrubek torxowych T20, reszta na wcisk.
Tu jest nawet film jak wyjąć:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Całość jest P&P i działa od razu po podłączeniu, ale warto zmienić ustawienia auta, zwłaszcza jak zmienia się z radia bez przycisków 7-0.
Antenę GPS fakra kupilem uniwersalną i założyłem pod daszkiem. Tu nie sprawdzalem, w C-maxie widzi 8-11 satelit.
Ja dalem 900, czyli tyle ile nie sony na allegro.
Ja u siebie w obu mam jęz. polski, a nowe jest z Włoch. Język menu powinien być zawsze, co innego wybierania głosowe sync.

ptaszysko5 20-01-2018 09:42

Odp: Modyfikację co można ?
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2919278)
Nie spiesząc się jakieś 20 minut z dokładaniem kabla antenowego między wyświetlaczem, a radiem. Najgorzej jest wyjąć tą półeczkę przed wyświetlaczem, reszta jest łatwa - 10 śrubek torxowych T20, reszta na wcisk.
Tu jest nawet film jak wyjąć:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Całość jest P&P i działa od razu po podłączeniu, ale warto zmienić ustawienia auta, zwłaszcza jak zmienia się z radia bez przycisków 7-0.
Antenę GPS fakra kupilem uniwersalną i założyłem pod daszkiem. Tu nie sprawdzalem, w C-maxie widzi 8-11 satelit.
Ja dalem 900, czyli tyle ile nie sony na allegro.
Ja u siebie w obu mam jęz. polski, a nowe jest z Włoch. Język menu powinien być zawsze, co innego wybierania głosowe sync.

Widać nie ma większych komplikacji.

A wybieranie głosowe jak rozumie nie jet po Polsku?

Bump:
Cytat:

Napisał boncio (Post 2919278)
Nie spiesząc się jakieś 20 minut z dokładaniem kabla antenowego między wyświetlaczem, a radiem. Najgorzej jest wyjąć tą półeczkę przed wyświetlaczem, reszta jest łatwa - 10 śrubek torxowych T20, reszta na wcisk.
Tu jest nawet film jak wyjąć:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Całość jest P&P i działa od razu po podłączeniu, ale warto zmienić ustawienia auta, zwłaszcza jak zmienia się z radia bez przycisków 7-0.
Antenę GPS fakra kupilem uniwersalną i założyłem pod daszkiem. Tu nie sprawdzalem, w C-maxie widzi 8-11 satelit.
Ja dalem 900, czyli tyle ile nie sony na allegro.
Ja u siebie w obu mam jęz. polski, a nowe jest z Włoch. Język menu powinien być zawsze, co innego wybierania głosowe sync.

Widać nie ma większych komplikacji.

A wybieranie głosowe jak rozumie nie jet po Polsku?

boncio 20-01-2018 13:39

Odp: Modyfikację co można ?
 
Ja mam u siebie Sync 1.1 i po aktualizacji wybieranie głosowe jak i nawigacja jest po polsku.
Sync 1.0 wymienia się na 1.1 p&p. Aktualizacja jest w dziale Focusa opisana.

ptaszysko5 20-01-2018 15:19

Odp: Modyfikację co można ?
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2919585)
Ja mam u siebie Sync 1.1 i po aktualizacji wybieranie głosowe jak i nawigacja jest po polsku.
Sync 1.0 wymienia się na 1.1 p&p. Aktualizacja jest w dziale Focusa opisana.

Dzięki - już szukam :pomysl:

Bump: A możesz wrzucić link do opisu aktualizacji SYNC, bo znalazłem kilka opisów ale nie do tej wersji.

Albo wrzuć tu opis .

boncio 22-01-2018 15:28

Odp: Modyfikację co można ?
 
No to teraz na spokojnie napiszę co i jak, bo z komórki ciężko.

Podzielę post na 2 części - Nawigacja i Sync.

1. Nawigacja.
Tor audio dołożony, pani mówi jak powinna po polsku. Co ciekawe kable z kostki wyświetlacza wychodziły, ale gdzieś po drodze ginęły... Odciąłem tyle ile się dało i dolutowałem do wcześniej przygotowanych.
Do zrobienia toru audio nawigacji należy połączyć pin 6 kostki wyświetlacza z pinem 4 dużej kostki radia oraz pin 12 kostki wyświetlacza z pinem 5 dużej kostki radia. Bez tego nawigacja będzie głucha, ale co ciekawe będzie przyciszać radio ;) Warto sprawdzić, bo może akurat kable są. W C-maxie je miałem i nic nie musiałem dorabiać, tutaj musiałem.

Nawigacja zawsze miała polskie menu i komunikaty od początku jej produkcji, czyli od końca 2010 roku. W B-maxie pojawiła się jakoś w 2013 roku, bo chyba nie było jej od początku produkcji przez kilka miesięcy, przynajmniej nie było w cenniku. Za to widziałem B-maxa z czerwca 2013 z nawigacją.

2. SYNC.
Przez ok 1,5 roku był montowany SYNC 1.0 - tylko sterowanie głosowe i z tymi modułami nie da się nic zrobić. Od połowy marca 2014 zaczęli montować moduły SYNC 1.1 z Applink i te daje się aktualizować, aby mieć sterowanie głosowe po polsku. Widząc rocznik 2013 możemy założyć w ciemno, że masz Sync 1.0, więc nic z tym nie zrobisz aktualizacją.

Aby mieć Sync po polsku:
1. Kupić i wymienić moduł Sync na wersję 1.1 np. taki jak mój: D1BT-14D212-CC (ostatnie 2 litery mogą być inne) - wymiana jest P&P, powinien być za schowkiem w nogach pasażera. Za radiem go nie widziałem :) Nie musi być z B-maxa, może być z każdego innego modelu, kosztuje od 50zł na alle.
Model modułu sprawdzisz na naklejce lub w Ford Etis po zalogowaniu.
2. Następnie ściągasz soft np. ten [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
3. Rozpakowujesz i wgrywasz na czystego pena z fat32.
4. Ustawiasz język polski wyświetlacza radia.
5. Wkładasz pena do USB, włączasz silnik (ja jechałem ekspresówką), wchodzisz do menu Sync i wybierasz opcje aktualizacji. Jest komunikat po angielsku lub niemiecku o aktualizacji.
6. Potwierdzasz i po 20-25 minutach masz synca 1.1 z applink mówiącego po polsku. Jest też komunikat o udanej aktualizacji. Były chyba jakieś restarty.

Dyskusja dotycząca Focusa i C-maxa jest tutaj, ale Sync 1.1 jest taki sam w każdym modelu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ptaszysko5 22-01-2018 16:22

Odp: Modyfikację co można ?
 
[QUOTE=boncio;2920685]No to teraz na spokojnie napiszę co i jak, bo z komórki ciężko.

Podzielę post na 2 części - Nawigacja i Sync.

1. Nawigacja.
Tor audio dołożony, pani mówi jak powinna po polsku. Co ciekawe kable z kostki wyświetlacza wychodziły, ale gdzieś po drodze ginęły... Odciąłem tyle ile się dało i dolutowałem do wcześniej przygotowanych.
Do zrobienia toru audio nawigacji należy połączyć pin 6 kostki wyświetlacza z pinem 4 dużej kostki radia oraz pin 12 kostki wyświetlacza z pinem 5 dużej kostki radia. Bez tego nawigacja będzie głucha, ale co ciekawe będzie przyciszać radio ;) Warto sprawdzić, bo może akurat kable są. W C-maxie je miałem i nic nie musiałem dorabiać, tutaj musiałem.


Dzięki za pomoc, ale raczej nic z tego nie będzie bo mój B-Max jest z lutego 2013r. to niestety według twojego opisu nie może się udać, ale może komuś się przyda twój opis.

boncio 22-01-2018 16:45

Odp: Modyfikację co można ?
 
Cytat:

Napisał ptaszysko5 (Post 2920706)
nie może się udać

Ale przecież napisałem Ci, że uda się jak kupisz i wymienisz moduł Sync na nowszy. Jeśli masz Bluetootha, to masz na 100% Sync, bo tylko takie były w B-maxie. Wszystko zadziała i oprócz polskiego sterowania głosem dostaniesz applinka do np Spotify (sterowanego głosowo oczywiście też po polsku).

p.s. nie cytuj całych postów zaraz pod nimi, bo dostaniesz ostrzeżenie ;)

ptaszysko5 24-01-2018 10:08

Odp: Modyfikację co można ?
 
Dzięki Boncio za info i za radę :wink:

Jak będę miał chwilę to z pewnością zacznę działać :pomysl:

Nielot 12-02-2018 13:22

Odp: Modyfikację co można ?
 
Boncio bardzo dziękuję za prostą poradę!U mnie już mój B-max gada ludzkim głosem czyli rodzimym. Wymieniłem moduł,zaktualizowałem zgodnie z Twoją instrukcją i działa!

boncio 13-02-2018 14:49

Odp: Modyfikację co można ?
 
No i super :)
Zauważyłeś już jak "fajnie" mówi angielskie tytuły albo czyta smsy... Ostatnio musiałem wyświetlić, bo nie mogłem zrozumieć tego co czyta po angielsku o opóźnieniu samolotu ;) Poza tym, że był opóźniony :)
No i liczby mówi cyframi, ale idzie z tym żyć.

Nielot 13-02-2018 21:07

Odp: Modyfikację co można ?
 
I jeszcze zmodyfikował się odtwarzacz usb. Wszystko po polsku, menu, opisy a nie po angielsku bo tak miałem. Dodatkowa zaleta ,jeszcze raz piwko się należy. Czytałem te tematy wiele razy w innych działach ale Ty w trzech zdaniach łopatologicznie załatwiłeś temat. :)

boncio 16-02-2018 13:25

Odp: Modyfikację co można ?
 
Bo USB jest przez SYNC jak się go ma.
Jedyne co mnie trochę wkurza, to przy odtwarzaniu z USB u mnie wyświetla nazwę pliku zamiast tytułu piosenki. Wykonawcę wyświetla poprawnie. Oczywiście klikając info tytuł jest.
Mam utwory tak specyficznie ponazywane, że jest numer_(album)_wykonawca_tytuł.mp3 :)
Nie pamiętam jak było przed aktualizacją.

Nielot 19-02-2018 10:48

Odp: Modyfikację co można ?
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2934974)
Bo USB jest przez SYNC jak się go ma.
Jedyne co mnie trochę wkurza, to przy odtwarzaniu z USB u mnie wyświetla nazwę pliku zamiast tytułu piosenki. Wykonawcę wyświetla poprawnie. Oczywiście klikając info tytuł jest.
Mam utwory tak specyficznie ponazywane, że jest numer_(album)_wykonawca_tytuł.mp3 :)
Nie pamiętam jak było przed aktualizacją.

Walczyłem z tym, trzeba dobrze otagować Mp3 np. mp3tag i przed każdym tytułem nadać numer np. 1 Pocztówka z wakacji , wykonawca Papa Dance. Zrobić to dokładnie .może być kłopot kiedy ma się np. 200 utworów.Uważać na sapcję! Wtedy Sync szuka po numerach i wyświetla wykonawców i rodzaj muzyki o ile został "wpisany" podczas tagowania.Inaczej jest groch z kapustą.Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.