Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Elektryczne tylne szyby (czy da się dołożyć ?) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=246277)

Shreq 20-06-2016 12:41

Elektryczne tylne szyby (czy da się dołożyć ?)
 
Witam,

Czy mogłyby ktoś udzielić informacji czy jest możliwość i co należy wymienić, aby w modelu bez elektrycznych szyb z tyłu zamontować elektrykę?

Pozdrawiam
Tomek

tedi_k 20-06-2016 20:00

Odp: Elektryczne tylne szyby (czy da się dołożyć ?)
 
Cytat:

Napisał Shreq (Post 2614223)
Witam,

Czy mogłyby ktoś udzielić informacji ...

Na pewno lewą i prawą wiązkę podłogową kabiny, wszystkie wiązki wewnętrzne drzwi, dołożenie modułów drzwiowych do drzwi, zaprogramowanie tego wszystkiego. Czy na wymianę "załapie" się też wiązka pod kokpitem - trzeba by przeanalizować jak ona wygląda na wejściach do "słoni" drzwi przednich. Generalnie praktycznie pełen demontaż wnętrza. A tak poza tym - nie takie rzeczy rosyjscy koledzy robią...:one:

radek70 20-06-2016 20:46

Odp: Elektryczne tylne szyby (czy da się dołożyć ?)
 
Historia taka sama jak w MK2, czyli auto do przebudowy. @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jeszcze przełączniki z przodu do wymiany i z tyłu do dodania :wink: @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , filozofia dwie szyby, a cztery jest zupełnie odmienna. Dla dwóch jest realizowana analogowo, czyli przełączniki włączają zasilanie na silniki. Dla czterech cyfrowo, czyli doprowadzone jest zasilanie do modułów drzwiowych i one sterują silnikami. Uwarunkowane to jest piątym modułem, czyli przełącznikiem kierowcy, który musi sterować wszystkimi modułami w drzwiach. Karkołomna przeróbka, ale nie ma rzeczy niemożliwych :)

Shreq 20-06-2016 21:12

Odp: Elektryczne tylne szyby (czy da się dołożyć ?)
 
Dzięki za info :), z analizy tego co wymieniliście pewnie cena będzie oscylować w okolicach 1 tys. więc pewnie dam sobie z tym spokój. Mam dodatkowe pytanie, jest gdzieś na forum instrukcja demontażu korbki od drzwi? po odebraniu samochodu od firmy, która przyciemniała szyb korbki nie licują ze sobą ;) nie są obie dokładnie w tej samej pozycji.

Pozdrawiam
Tomek

tedi_k 20-06-2016 21:24

Odp: Elektryczne tylne szyby (czy da się dołożyć ?)
 
Cytat:

Napisał Shreq (Post 2614508)
...instrukcja demontażu korbki od drzwi? ...

Nie wiem czy w korbkach dokonał się jakiś postęp technologiczny... W "maluchu" :diabel2: korbkę trzymała taka druciana sprężynka pomiędzy korbką a tapicerką drzwi (trzeba było korbkę trochę "wyciągnąć" albo tapicerkę "wcisnąć"), którą to sprężynkę trzeba było śrubokrętem wyciągnąć.
Ciekaw jestem Twojego opisu po skutecznej operacji demontażu... Czy też w korbkach też coś wymyślili (np. elektryczną zapadkę-blokadę ręcznej korbki drzwi... :one:)...

CERES 21-06-2016 11:29

Odp: Elektryczne tylne szyby (czy da się dołożyć ?)
 
Też mam korby z tyłu i denerwuje mnie to.
Ale tylko dlatego, że moje dzieciaki zaraz zaczynają się bawić i otwierają szyby robiąc przeciąg. Chyba wywalę korbki i nie będzie się dało w ogóle otwierać.

kubaw20055 24-03-2020 08:31

Odp: Elektryczne tylne szyby (czy da się dołożyć ?)
 
Dokonał ktoś konwersji na 4x el. szyby? Czy dysponuje ktoś jakimś manualem, co trzeba zrobić, aby działało? Listę części do wymiany znam;)

dzwiedziu 24-03-2020 09:51

Odp: Elektryczne tylne szyby (czy da się dołożyć ?)
 
Przerabiałem sam u siebie i z @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] u @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .
Potrzeba:
4x wiązki drzwi
4x podnośniki (z przodu można same silniki)
4x moduły
wszystkie przyciski wraz z plastikami w boczki
przy okazji lusterka el. składane i z oświetleniem progów można dołożyć
i najważniejsze - czy przygotowana jest wiązka podłogowa, ja miałem, kolega nie i trza było dokładać.
kodowanie
Jak masz wszystko i warunki, 2 pełne dni i gotowe.

kubaw20055 24-03-2020 09:56

Odp: Elektryczne tylne szyby (czy da się dołożyć ?)
 
No właśnie mnie najbardziej interesuje ta wiązka podłogowa, co sprawdzić czego ew. brakuje? Czy może się zdarzyć, że podloga będzie wystarczająco uzbrojona? Mam korby z tyłu, ale klima automat, miałem też kompletne wiązki do PTC, więc tylko dokręciłem masę w nadkolu i włożyłem nagrzewnicę...

dzwiedziu 24-03-2020 09:58

Odp: Elektryczne tylne szyby (czy da się dołożyć ?)
 
Sprawdź czy dochodzi ms-can do słupków i masz uzbrojone piny pod bezpieczniki w bagażniku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.