Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Typowe awarie i usterki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=73480)

k0ksik 02-07-2009 16:45

Typowe awarie i usterki
 
Witam, auto posiadam od 4miesięcy
zaczne od tego, że około miesiąc temu spaliły mi sie obie żarówki(mijania), następnie padł klakson(jeszcze nie miałem czasu sprawdzić czy to klakson czy cos innego) no i dziś zdechła tylnia wycieraczka:D czy to normalne w tym aucie g:P?? bezpieczniki sprawdzone, działająz

Edit: jako że wycieraczka zatrzymała się w położeniu pionowym chciałem ją na siłe ustawić do normalnego położenia coś strzeliło i działa odziwo ale teraz ten silniczek, chyba silniczek jest dosc słyszalny:]

rfk 07-07-2009 15:54

Odp: Awarie Fusiona
 
Co do klaksonu, to sprawdziłbym, czy dochodzi napięcie na trąbki po wciśnięciu przycisku w kierownicy (może być problem z masą). Sprawdzić samą trąbkę możesz podpinając ją bezpośrednio pod "+" i "-" akumulatora.

A co do wycieraczki - niepotrzebnie się z nią siłowałeś...sprawdź, czy oś mechanizmu nie jest skrzywiona.

Poza tym sprawdź napięcie ładowania akumulatora, czy nie jest za duże (na luzie i pracującym silniku wciskasz gaz do ponad 3krpm, a druga osoba mierzy napięcie - powinno być ok 14,5V)

Cistu 14-07-2009 21:29

Odp: Awarie Fusiona
 
Po blisko trzech latach użytkowania i przebiegu nieco ponad 30 tys km - zerwana linka elektrycznego sterowania przedniej szyby od strony pasażera.

barbara 23-07-2009 20:54

Odp: Awarie Fusiona
 
Witam. Pierwszym fusionem 1.4 benzyna przejechałam 165 tys. km autko bezawaryjne.

szary11 07-08-2009 22:58

Odp: Awarie Fusiona
 
Kokosik, sprawdź ładowanie. Wg mnie zbyt wysokie napięcie wydostaje się z alternatora i stąd problemy. Takie rzeczy w fusionach są sporadyczne.

Markus123 12-08-2009 18:54

Odp: Awarie Fusiona
 
42 tys. km, niecałe 2 lata - tylko cewka zapłonowa wymieniona na gwarancji, poza tym bezawaryjny.

Pumbo 20-08-2009 19:28

140 tys. km - wymiana katalizatora :-(
/podobno Euro-3 tak mają przy tym stanie licznika/

141 tys. km - odpadające osłonki słupków (przy oknach) /trzeba przykleić/

142 tys. km - pierwsza z sond lambda słabo reagowała w teście komputerowym /samochód wolno reagował na przyduszenie gazu + osłabiona moc/, wymieniłem nie czekając na padnięcie /jest znacznie lepiej/

Kocur83 11-09-2009 23:23

Odp: Awarie Fusiona
 
2003 rok, 32 tys. km podczas jazdy sporadycznie wchodzi w tryb awaryjny czyli wskaźniki zaczynają migać silnik szarpie nie reaguje na wciskanie pedału gazu, i na wyświetlaczu pojawia się teks EAC. Po pierwszym takim przypadku udałem się do ASO i .... panowie się poddali awarii nie ma w komputerze auto sprawne, po 2 tygodniach samochodzik zrobił to ponownie wizyta u pana specjalisty diagnoza do wymiany komputer. Wiec jeżdżę dalej :P dodam że samochód po wyłączeniu i ponownym zapaleniu nie przejawia oznak awarii wiec czekam aż coś padnie i będzie wiadomo co wymienić ;) Pozdrawiam Fusionistów :P
P.S.
Fusi jest w rodzince od nowości wiec licznik nie był cofany, no chyba że ojciec na bieżąco go kręcił do tyłu hehehe ;)

revpo 13-09-2009 20:05

Odp: Awarie Fusiona
 
Witam, jak tak czytam to mam wrażenie ze jeździcie jakims inym samochodem... a moze to kwestia tego durnego TDCI. Przebieg ok. 130 tyś:
-Odpadły wszystkie osłony słupków...w przeciagu tygodnia
-poleciało sprzęgło z dwumasą 2500zł
-odpadło kółko dwumasowe paska klinowego, rozwaliło rozrząd, powyginały się zawory i krzywki na wałku rozrządu!!! itp itd.. nie przytocze kosztów bo mi słabo na sama myśl
-simering w maglownicy za 30zł zmusił mnie do regeneracji całości za ok 1000zł
-do tego klima odmówiła współpracy na gruncie czujnikowo-pradowo-przesyłowym...

MAM GO DOŚĆ

mbielecki 14-09-2009 16:36

Odp: Awarie Fusiona
 
rok 2004 i przejechane 120 tys. ostatnio mialem identyczna sytuacje :( udalo Ci sie Kocur83 zdiagnozowac co to bylo??? pozdro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.