Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 1.6 ecoboost. Dziwny d¼wiêk przy przegazowaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311124)

zaku77 16-07-2020 22:18

1.6 ecoboost. Dziwny d¼wiêk przy przegazowaniu
 
Witam wszystkich!
Niedawno naby³em Mondeo mk4 2011 r. Wersja 1.6 ecoboost i zauwazylem ze przy przebazowaniu do ok. 3000 obrotów na biegu ja³owym s³ychaæ dziwny dziwek przy spadaniu obrotów. Trzêsie tak¿e rura od powietrza dolotowego, jakby powietrze cofa³o siê z silnika do filtra. Wszystko widaæ na wideo w linku poni¿ej. Co s±dzicie co to mo¿e byæ, czy to normalne w tych silnikach?
Pozdrawiam
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

RSBN4N 16-07-2020 22:31

Odp: 1.6 ecoboost. Dziwny d¼wiêk przy przegazowaniu
 
Nie, to nie jest normalne. Prawdopodobnie zawór DV turbosprê¿arki. By³ kiedy¶ podobny w±tek, poszukaj w dziale Focusa.

zaku77 16-07-2020 22:42

Odp: 1.6 ecoboost. Dziwny d¼wiêk przy przegazowaniu
 
Cytat:

Napisa³ RSBN4N (Post 3267017)
Nie, to nie jest normalne. Prawdopodobnie zawór DV turbosprê¿arki. By³ kiedy¶ podobny w±tek, poszukaj w dziale Focusa.

Bardzo dziêkuje za nakierowanie, szukam dalej 🙂

Bump: Temat do zamkniêcia

Pejotwroc 17-07-2020 05:14

Odp: 1.6 ecoboost. Dziwny d¼wiêk przy przegazowaniu
 
I to by³a ta przyczyna?

japim 21-07-2020 15:23

Odp: 1.6 ecoboost. Dziwny d¼wiêk przy przegazowaniu
 
Ten d¼wiêk to uszkodzona membrana DV. U mnie by³o tak:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

klocolus 22-07-2020 09:10

Odp: 1.6 ecoboost. Dziwny d¼wiêk przy przegazowaniu
 
O to chyba ja muszê sobie wymieniæ bo mam podobnie. Gdzie tak± membranê idzie kupiæ?

japim 22-07-2020 09:31

Odp: 1.6 ecoboost. Dziwny d¼wiêk przy przegazowaniu
 
Cytat:

Napisa³ klocolus (Post 3268313)
O to chyba ja muszê sobie wymieniæ bo mam podobnie. Gdzie tak± membranê idzie kupiæ?

Oryginalne gumowe by³y kiedy¶ na Alledrogo.
Teraz nie widzê. A i tak mia³y nieprzyzwoicie wysok± cenê.
Za³o¿y³em aluminiowy zawór od Properfekt:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

EDIT: Tylko jedno ALE. To jest do sprê¿arek sterowanych podci¶nieniowo.
Jak masz turbo sterowan± elektronicznie to zawór wygl±da inaczej:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

klocolus 22-07-2020 20:12

Odp: 1.6 ecoboost. Dziwny d¼wiêk przy przegazowaniu
 
Cytat:

Napisa³ japim (Post 3268318)
EDIT: Tylko jedno ALE. To jest do sprê¿arek sterowanych podci¶nieniowo.

No w³a¶nie ja mam elektronicznie, podobno mo¿na przerobiæ na podci¶nieniowe s³ysza³em i te zamienniki alu lepiej trzymaj± ci¶nienie. PO wyjêciu zaworu widaæ t± uszkodzon± membranê?

advarc1 13-07-2022 19:41

Odp: 1.6 ecoboost. Dziwny d¼wiêk przy przegazowaniu
 
Hej, sorry, ¿e odkopiê. Mam Mondeo Mk4 1.6 EB polift. U mnie problem jest podobny - od jakiego¶ czasu g³o¶niej s³ychaæ ¶wist turbiny i po odpuszczeniu gazu charakterystyczny d¼wiêk spustu powietrza. Do tego mam bardzo wysokie spalanie - w mie¶cie potrafi wypiæ 16-17 litrów. W trasie 9-10 i to przy naprawdê wolnej je¼dzie.

Mechanik podejrzewa zawór DV i wys³a³ mi zdjêcie o co konkretnie chodzi. W sklepach jednak nie mogê znale¼æ pasuj±cej czê¶ci, która nazywa³aby siê zawór DV, a w³a¶nie wygl±da mi on na ten, co kolega wys³a³ jako sterowany elektronicznie. Koszt nowego to ponad 400z³: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], czy da siê za³o¿yæ jaki¶ trwa³y zamiennik lub zregenerowaæ istniej±cy? No i pytanie zasadnicze - czy wg Was ten zawór mo¿e wp³ywaæ na takie objawy? Z góry dziêki. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: Hej, sorry, ¿e odkopiê. Mam Mondeo Mk4 1.6 EB polift. U mnie problem jest podobny - od jakiego¶ czasu g³o¶niej s³ychaæ ¶wist turbiny i po odpuszczeniu gazu charakterystyczny d¼wiêk spustu powietrza. Do tego mam bardzo wysokie spalanie - w mie¶cie potrafi wypiæ 16-17 litrów. W trasie 9-10 i to przy naprawdê wolnej je¼dzie.

Mechanik podejrzewa zawór DV i wys³a³ mi zdjêcie o co konkretnie chodzi. W sklepach jednak nie mogê znale¼æ pasuj±cej czê¶ci, która nazywa³aby siê zawór DV, a w³a¶nie wygl±da mi on na ten, co kolega wys³a³ jako sterowany elektronicznie. Koszt nowego to ponad 400z³: https://allegro.pl/oferta/pierburg-zawor-turbosprezarki-7-04269-04-0-11973305896, czy da siê za³o¿yæ jaki¶ trwa³y zamiennik lub zregenerowaæ istniej±cy? No i pytanie zasadnicze - czy wg Was ten zawór mo¿e wp³ywaæ na takie objawy? Z góry dziêki.

Fotka (nie chcia³o mi przyj±æ jako link forumowy) https://ibb.co/3FCBM22

Dammad95 05-09-2022 10:30

1.6 ecoboost P132B i zawór DV- brak mocy
 
Witam wszystkich serdecznie. Temat zak³adam w sumie dla potomonych, bo sam siê trochê nagimnastykowa³em ¿eby doj¶æ do rozwi±zania gdzie do¶æ mocno zmyli³ mnie wyskakuj±cy b³±d.. ale o tym dalej..
Mianowicie- mam mondeo mk4 1.6 ecoboost. Wokó³ uszczelki pod pokryw± zaworów mia³em zapocenie- postanowi³em zabraæ siê za to sam. Tak te¿ zrobi³em, uszczelka wymieniona na orygina³ 65zl+przesy³ka... wszystko ok.. ale na drugi dzieñ jadê samochodem a on nie ma mocy.. turbina w ogóle siê nie za³±cza³a.. w dodatku podczas przyspieszania by³o s³ychaæ delikatne syczenie. Pojecha³em pod komputer podpi±æ- wyskoczy³ b³±d P132B kontrola do³adowania/zbyt niski sygna³ czêstotliwo¶ci. Ok, poczyta³em trochê internetów- do sprawdzenia sztanga od wastegate- chodzi elegancko... No to pad³o na elektrozawór steruj±cy podci¶nieniami turbiny... Wymieni³em.. dalej to samo... Ju¿ mia³em oddawaæ samochód do jakiego¶ mechanika ale podkusilo mnie rozebraæ zawór DV- na forum pojawia³o siê sporo tematów z tym zaworkiem. Po rozebraniu tego, wyla³o siê z niego troszkê oleju, kontrola wzrokowa zawór ok, membrana te¿ siê wydaje ok, zrezygnowany ¿e auto jednak trzeba bêdzie oddaæ do mechanika sk³adam... Podkusilo mnie siê przejechaæ i bang... Auto zapiernicza a¿ milo... Turbina pracuje.. ale! Pojawi³ siê charakterystyczny d¼wiêk dla uszkdzonego zaworu DV... Który kto¶ na forum te¿ dodawa³.
PRZYNAJMNIEJ wydaje mi siê ¿e mam sprawcê, wszystko na to wskazuje.. zamówi³em dzi¶ nowy zawór firmy properfekt, jutro powinien przyj¶æ i wymiana..
Ale mam w sumie dwa pytania. Czy podczas wymiany uszczelki pokrywy zaworów mog³em co¶ schrzaniæ ¿e ten zawór zacz±³ dawaæ w ko¶æ czy to po prostu cholerny zbieg okoliczno¶ci?

Drugie pytanie czy ten zawór trzeba montowaæ trzymaj±c siê jakiej¶ zasady? Wiadomo rureczka która z niego wychodzi jest teraz na wprost a nie pod k±tem. Chodzi mi o u³o¿enie t³oczka wewn±trz. Czy po prostu jak przyloze tak pasuje?
Pozdrawiam serdecznie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.