Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   KA (i nie tylko) - reanimacja blacharsko-lakiernicza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=83182)

hudybyk 09-11-2009 20:17

KA (i nie tylko) - reanimacja blacharsko-lakiernicza
 
38 załącznik(i)
czyli losy (brzydkiego) ka -czątka
czy ktokolwiek na tym kąciku ma ochotę czytać i oglądać postępy z reanimacji Forda Ka mojej siostry
(budowa praktycznie od początku bo buda która miała być naprawiona po mały wypadku -wgnieciony błotnik i drzwi i zmianie koloru okazała się kompletną klapą już bitą kilka razy, wstawionym dachem itp, wiec została zakupiona inna zdrowiutka i jest poddawana modyfikacjom)

a oto mały przedsmak, zdjęcia po zakupie jakieś 2 lata przed rozbiórką

poniżej trochę zdjęć z rozbiórki auta i pierwsza załamka, później było tylko gorzej, bo okazało się po wyciągnięciu baku ze podłużnic z tyłu to praktycznie nie ma :/ dlatego zapadłą decyzja o kupnie nowej zdrowej budy z młodszego rocznika

cd.

trochę zdjęć z robot blacharskich jakieś 2 tyg temu przy nowej budzie - całe szczęście ze to już za mną, bo spasować to wszystko do siebie żeby w miarę jakoś wyglądało, a przy okazji żebym nie musiał szpachli w betoniarce urabiać to już coś

i dalej blacharka :/

fajerwerki :)

A teraz najnudniejsza część (czyli uwaga trzeba czytać :P)
no to tak po kolei co gdzie po co i dlaczego:
- bordowa buda jest stara (koła z tyłu to chyba tylko na amorach się trzymały, bo podłużnic to już prawie nie było )
- nowa buda to ta czerwona, nie jeździła po PL, a dlaczego taka?
po pierwsze stan ( nie licząc rdzy na progach, spód prawie idealny - to chyba prawda, że poza granicami Polski nie ma soli na drogach i tak nie bierze blachy ruda), po drugie cena , i trzecie była w Krakowie więc koszt transportu prawie żaden

a teraz co gdzie i do czego poszło
- padała decyzja o wymianie progów, chociaż miały tylko rdzę powierzchniową, niech będzie tak jak należy zrobione, po zdjęciu starych miłe zaskoczenie w środku czyściutko
- wymiana lewego tylnego błotnik całego, ze względu na wgniecenie z transportu - nie mojego (jak go ładowali ) i trochę rudej przy wlewie bo była tam obita i zaczęła ruda atakować, a że takowy błotnik już leżał cały od jakiegoś czasu w domu no to wymieniony został cały, mam nadzieje ze szpachli nie trzeba będzie w betoniarce urabiać

ogólnie wrażenia z prac przy budzie takie:
- nie bita, oryginalny lakier
- spód bez rdzy, podłużnice idealne czyste, tylko oryginalna konserwacja

trochę zdjęć z prac pod autem

i jeszcze trochę z poziomu kanału

kanały cd. :P

benny86 09-11-2009 21:07

Odp: kaczka w opałach :)
 
Pogratulować zapału do pracy (no ale w końcu czego się nie robi dla siostry:D)
U mnie buda w zadziwiająco dobrym stanie - ostatnio przy okazji kontroli zawieszenia szukałem rdzy w podwoziu i nic - czyściutko jak okiem sięgnąć, jedynie na zbiorniku paliwa lekki nalot no i troche konserwacji trzeba by uzupełnić..

hudybyk 09-11-2009 21:14

15 załącznik(i)
no to już auto po szpachlowaniu
niby na początku wydawało się, że tego będzie niewiele, a później a to w jednym miejscu rysa a to wgniecenie, no to teraz ka-czka jest łaciata
no i jeszcze bez podkładu, bo sprężarka w międzyczasie padała
ale mam nadzieje ze do końca tygodnia już będzie o to takie cudo jak się nie to zdecyduje
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
co o tym sadzicie? da rade pod pistolet HVLP? bo na razie brak funduszy na coś lepszego, bo ja student biedny jestem a i tak o niebo lepsze od mojej poprzedniej dwutłokowej kombinowanej

a to zdjęcia łaciatej ka-czki

i jeszcze trochę szpachli

szpachli nigdy za wiele :P cd

a mogę się dowiedzieć dlaczego mój temat został przeniesiony?
ja młody jeszcze jestem i dużo nie wiem.... ale nie znam powodu, tym bardziej, że podobny temat o escor-cie, jest tam gdzie mój był początkowo...

damian6819 10-11-2009 19:12

Odp: kaczka w opałach :)
 
naprawdę jestem pełen podziwu, tak trzymać, a co do szpachli to "przyjdzie kit bedzie git":D

mouzes 12-11-2009 16:19

Odp: kaczka w opałach :)
 
a to jeśli wolno spytać, to gdzie temat był że ci go przenieśli ?

mimo to tutaj jest idealne dla niego miejsce :P

nasuwa mi sie jedno podstawowe pytanie

czy wymiana całego nadwozia w kaczce to opłacalna sprawa ? przecież nie są to już tak drogie samochody ...

ja tam połatałbym tylko podłużnice i ewentualnie zrobił progi i niech sie dzieje wola nieba

no chyba że macie zamiar już nigdy nie sprzedać tego samochodu

Damiano16 12-11-2009 16:27

Odp: kaczka w opałach :)
 
Dziwne.... jeśli wolno zapytać, to po co robisz ten samochód ? Przecież to na pewno nie opłacalne i w dodatku ile roboty. Już nie lepiej sprzedać było i kupić inna kaczke ?

hudybyk 12-11-2009 16:48

Odp: kaczka w opałach :)
 
Cytat:

Napisał mouzes (Post 1286897)
a to jeśli wolno spytać, to gdzie temat był że ci go przenieśli ?

mimo to tutaj jest idealne dla niego miejsce :P

nasuwa mi sie jedno podstawowe pytanie

czy wymiana całego nadwozia w kaczce to opłacalna sprawa ? przecież nie są to już tak drogie samochody ...

ja tam połatałbym tylko podłużnice i ewentualnie zrobił progi i niech sie dzieje wola nieba

no chyba że macie zamiar już nigdy nie sprzedać tego samochodu

1. temat był wcześniej w Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo (Jak naprawiać i konserwować własne autko.)
2. wymiana całego nadwozia w kaczce nie jest opłacalną sprawą, ale co zrobić jak ma się siostrę pełną zapału do takiej pracy
a dokładnie to za wymianą całego nadwozia przemawiało:
- silnik praktycznie nowy zrobiona kapitalka w marcu 2009r
- zapał i pomoc siostry
- nowy wybrany kolor
- całkowite wyposażenie i zaplecze warsztatowe, więc robota całkowicie we własnym zakresie,
- kupiona karoseria za śmieszne pieniądze, że nie opłacało się bawić z progami starej
- samozadowolenie ze zrobionych we własnym zakresie prac, na każdym etapie i z całego projektu :D
(koszt robocizny - 0zł, satysfakcja - bezcenna :D )

TOMAS 12-11-2009 16:57

Odp: kaczka w opałach :)
 
Jestem pełen podziwu za zapał, chęci i pojęcia się takiej akcji :one:

Agnesqa 12-11-2009 17:26

Odp: kaczka w opałach :)
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1286939)
Jestem pełen podziwu za zapał, chęci

noo prawie wszystko od poczatku... big respect :)

maciek911 12-11-2009 17:46

Odp: kaczka w opałach :)
 
Szacunek !!

Tyle pracy, a efekt rzeczywiście bezcenny :)

Pozdrawiam. m911


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.