Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Ford Mondeo z Holandii (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177593)

michalmichalpp 09-03-2013 21:25

Ford Mondeo z Holandii
 
Witam,
Mam takie pytanie. Aktualnie przeprowadziłem się do Holandii. Opuszczę ten kraj około lipca. Mam zamiar zakupić tutaj Forda Mondeo 2.0Tdci (140km). Teraz moje pytanie apropo cen. Z tego co się tutaj orientowałem Diesel-e z roku 2009 czasami 2010 mają tutaj przebiegi rzędu 140-180tys km, oczywiście są i z mniejszymi ale to benzyniaki najczęściej. Ceny za jakie można kupić tutaj te auto to od 6,5-7tys euro do góry. Moje pytanie czy za taką cenę warto sprowadzać auto. W Holandii nie wszyscy bawią się w przekręcanie liczników hehe. Ogólnie ludzie tutaj są inni niż w Polsce ;D. Jakie dokumenty są potrzebne jak się zakupi taki samochód? Wiem ze muszę wykupić ubezpieczenie (14,30dni), german letter (około 150euro) to jest chyba zamiennik podatku, tablice tymczasowe dostaje się w cenie (ubezpieczenia i german letter) wszystko (350euro). To co mi się bardziej podoba w Holandii to drogi, 170tys kilometrów na autostradach to nie jest chyba aż tak wiele? Co o tym sądzicie? Co sądzicie o silniku? Myśle że 140koni do tej wagi jest odpowiednie, są jeszcze wersje z silnikiem 2.0Tdci z 125km (jakoś tak), potem silniki 1.8Tdci.

Pozdrawiam,
Michał!

czeslaw555 09-03-2013 22:01

Odp: Ford Mondeo z Holandii
 
ceny jakie podajesz są interesujące ,możesz podrzucić jakiś link gdzie można poszukać takich aut?
poczytaj tutaj o tym co potrzeba żeby sprowadzić auto [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

michalmichalpp 09-03-2013 22:20

Odp: Ford Mondeo z Holandii
 
Na autka takie możesz popatrzeć na mobile.de, zaznaczasz tylko ze chcesz kupić w Holandii. Albo szukasz salonów, osób które sprzedają auta i mówisz czego szukasz. Jak powiesz ze płacisz gotówką i nie potrzebujesz gwarancji to są w stanie opuścić do 15%. Ostatnio przy mnie poszedł Ford Mondeo 1.8Tdci (nie pamiętam ile koni 115 jakoś tak) za 5.900euro (brutto) przebieg 180tys około, więc jak się poszuka to się znajdzie.


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

opłaca się jak uważacie? Trochę można się potargować z 400euro mogą zejść.

Czesław555 widzę że masz wersję mondeo 2.0Tdci z 140km. Jak uważasz czy 140km jest ok? Czy można brać z mniejszą ilością kucy? Jak jest ogólnie z tym filtrem cząsteczek stałych? Czy coś się złego dzieje? Tak ludzie na to narzekają ze nie wiem już co o tym myśleć hehe. Wersja 1.8 podobno go nie ma.

Tak jeszcze od siebie dodam, że przebiegi aut z Holandii (diesel rocznie robi minimum 30-40tys) benzynka mniej. Po porównaniu tego na allegro co sprzedawcy oferują (konkretnie auta z NL to mało który ma powyżej 150tys) więc śmierdzi mi tutaj bardzo kręceniem liczników.

czeslaw555 10-03-2013 08:39

Odp: Ford Mondeo z Holandii
 
Cytat:

Napisał michalmichalpp (Post 1972299)
http://suchen.mobile.de/auto-inserat...eatures=EXPORT

opłaca się jak uważacie? Trochę można się potargować z 400euro mogą zejść.

cena bdb, nie znam tej firmy ale jak widzę zajmują się sprzedaż aut na export, ale raczej to komisy mogą tylko kupować, choć może sie mylę
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Cytat:

Napisał michalmichalpp (Post 1972299)
Jak uważasz czy 140km jest ok? Czy można brać z mniejszą ilością kucy?

no możesz też 130km brać
ja znam taką stronę
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

michalmichalpp 10-03-2013 09:39

Odp: Ford Mondeo z Holandii
 
We wszystkich "salonach" do których pisałem mówili mi że nie ma problemu z zakupem samochodu przez osobę prywatną ;). Dzięki za stronę jak coś znajdę to pewnie będę się z wami dzielił i prosił o pomoc.

Ps. Jeżeli ktoś znajdzie auto w Holandii, w okolicach Nijmegen (transport publiczny jest tutaj cholernie drogi), to mogę mu sprawdzić autko. Posiadam miernik lakieru do Fe/Al, multimetr i tam parę bajerów jak się autko kupuje ;)

michalmichalpp 10-03-2013 15:49

Odp: Ford Mondeo z Holandii
 
Mam jeszcze takie pytanie. Czy jest na forum jakaś osoba która prywatnie ściągała sobie samchód z Holandii?

aras124 10-03-2013 17:15

Odp: Ford Mondeo z Holandii
 
Cytat:

Napisał michalmichalpp (Post 1972749)
Mam jeszcze takie pytanie. Czy jest na forum jakaś osoba która prywatnie ściągała sobie samchód z Holandii?

Pytaj kolego parę autek z Holandii już przyciągłem.

michalmichalpp 10-03-2013 17:53

Odp: Ford Mondeo z Holandii
 
O fajnie ;) Więc aras124, powiedz mi jak to jest z dokumentami. Wiem że potrzebuję:

-ubezpieczenie (14,30 dni)
- bpm albo german letter (lepiej german letter jest to tańsza opcja)
- tablice
-papiery do eksportu
I ogólnie ile ty za to płaciłeś?

Z tymi dokumentami jak się kupuje od handlarza to nie ma problemów, załatwiają oni to sami, na miejscu.

Kolejne pytanie jest takie. Jak kupię samochód za kwotę (brutto) to czy będę musiał i w Polsce płacić podatek? Ja osobiście nie posiadam żadnej firmy, firmę posiada tylko mój tato, ale żeby kupić samochód za cenę netto to chyba trzeba mieć ten euro nip czy coś takiego.

Kolejne pytanie. Jak to jest kupować tu samochód? Kupowałeś u prywatnych osób czy u handlarzy? Sprawdzałeś te samochody w ASO czy sprawnym okiem je oceniałeś? Jak było z targowaniem się?

I tak z ciekawości w jakich miastach kupowałeś te samochody? O ile to nie jest tajemnica. I gdzie je szukałeś, o ile to też nie jest tajemnica :)

Hansolo 10-03-2013 18:47

Odp: Ford Mondeo z Holandii
 
Odnośnie podatku, to jeżeli kupisz w cenie brutto w Holandii to w Polsce nie płacisz żadnego Vat-u. W urzędzie skarbowym załatwiasz Vat-24 / 160 zł / - zwolnienie z Vat. W Polsce robisz opłaty typu / przykład dla mojego samochodu sprowadzonego w lipcu 2012 z DE.

98 złotych - przegląd techniczny
100 złotych - tłumaczenie
1425 złotych - akcyza w Urzędzie Celnym
70 zł - sporządzenie dokumentów dla Urzędu Celnego, Skarbowego, o rejestrację samochodu do Starostwa
160 zł - Vat 24 w Urzędzie Skarbowym
760 zł - rejestracja pojazdu / tablice, karta pojazdu /
2743 zł - polisa OC, AC, NW

michalmichalpp 10-03-2013 19:39

Odp: Ford Mondeo z Holandii
 
Dzięki bardzo przydatne informacje. A z ciekawości jak bym chciał zarejestrować samochód na firmę co na pewno będę chciał zrobić. To nie mam możliwości odpisania vat-u?

ps. na firmę w Polsce.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.