Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] homologacja - różne informacje w salonach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69363)

takitam 04-01-2011 20:32

Odp: homologacja - różne informacje w salonach
 
czy ktoś może się wypowiedzieć na temat kratki, mam fordzika z kratką w leasingu od 2009 , czy można od 1 stycznia już tą kratę całkiem wywalić ?

Dablju 04-01-2011 22:05

Odp: homologacja - różne informacje w salonach
 
Cytat:

Napisał takitam (Post 1570476)
czy ktoś może się wypowiedzieć na temat kratki, mam fordzika z kratką w leasingu od 2009 , czy można od 1 stycznia już tą kratę całkiem wywalić ?


To by było zbyt piękne :-) Długo wałkuje ten temat. Nie znalazłem jeszcze info pozwalające pozbyc sie żelastwa. I watpie zeby to bylo możliwe. W koncu jezdzimy ciężarówkami.

p.s. usłyszałem ostatnio dwa ciekawe niusy.

Po pierwsze - ze firma ubezpieczeniowa odmówiła wypłaty odszkodowania AC w przypadku kolizji , kiedy to pojazd nie spełniał wymogów homologacji cięzarowej i nie posiadał kratki. Ponoć u mnie w mieście takie cudo sie stało . Ale z pierwszej ręki tej informacji nie mam.

Natomiast dzisiaj z drugiej ręki -dostałem info ze , firma ubezpieczająca Leasing hondy accord znajomego - nie wypłaciła odszkodowania , bo miał opony innego rozmiaru niż zaleca producent. Honda ma zdaje sie dziwny rozmiar gum naciagniety na 17 calowe felgi. Jakaś paranoja. Ale rzekomo w umowie ubezpieczeniowej był taki zapis. Jak macie umowy i OWU do nich spróbujcie odszukac taki zapis. Ja postaram sie to niebawem potwierdzić.

Ramzik 05-01-2011 08:44

Odp: homologacja - różne informacje w salonach
 
Cytat:

Napisał takitam (Post 1570476)
czy ktoś może się wypowiedzieć na temat kratki, mam fordzika z kratką w leasingu od 2009 , czy można od 1 stycznia już tą kratę całkiem wywalić ?

Teoretycznie jeżeli chodzi o odliczony VAT od zakupu samochodu, to po upływie 12 miesięcy można kratkę zdemontować - nie będzie konieczności korekty odliczonego VAT. Powstaje natomiast problem z rejestracją - trzeba zrobić przegląd i przerejestrować auto na osobowe - dane w dowodzie rejestracyjnym muszą zgadzać się z rzeczywistością. Jeżeli tak nie będzie to powstanie problem przy kontroli np: przez policję - nie mówiąc już o problemach z wypłatą - jak zauważył Dablju - odszkodowania z ubezpieczenia. Także trzeba wszystko pozmieniać łącznie z umowami.

takitam 05-01-2011 15:22

Odp: homologacja - różne informacje w salonach
 
dziś troszkę podzwoniłem po instytucjach i wszędzie usłyszałem że kratka musi być , trudno się mówi.:(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.