Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] hak holowniczy jaki najlepszy ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72219)

jerzyk671 15-06-2009 11:09

hak holowniczy jaki najlepszy ?
 
Chciałem zamontowac w swoim aucie hak holowniczy , a gośc w warsztacie uzależnia cene haka i montażu od wersji komputera ( albo bedzie potrzebny specjalny moduł albo nie ) - czy wie ktos jak to sprawdzić - ford focus c-max 2.0 TDCI - 2004r- pozdrawiam

wojtekjanus 15-06-2009 16:19

Odp: hak holowniczy do c-maxa
 
Ja zakładałem hak z modułem w tdci (co prawda Transit, ale ogólna koncepcja instalacji w tdci jest podobna), ale moim zdaniem:
-moduł służy tylko podłączeniu kampera poprzez gniazdo 13-to pinowe,
-w kompletnej fordowskiej instalacji elektrycznej haka (ok. 500 PLN) podłączenie wszystkich świateł tylnych (pozycyjne lewe, prawe, stop, kierunki, p.mgielne, masa) jest realizowane poprzez wtyki pośrednie (trzeba wypiąć wtyk z lampy zespolonej, wpiąć go do wtyku z instalacji, a inny z instalacji do lampy); czyli jeżeli chcemy mieć klasyczne gniazdo 7-mio pinowe, to możemy się wciąć w istniejącą instalację bez żadnych modułów, stosując np. popularne szybkozłączki,
-moduł zasilany jest podwójną linią prądową ciągniętą z komory silnika przez cały samochód od akumulatora i nie ma NIC WSPÓLNEGO ze światłami tylnymi przyczepki.

Tak więc moim zdaniem: chcesz mieć starszego typu gniazdo 7-mio pinowe, wcinaj się w instalację przy lampach i po problemie, jeśli chcesz mieć gniazdo 13-to pinowe z pełną obsługą kampera, musisz kupić kpl instalację z modułem. Kiedy masz w samochodzie gniazdo 13-to pinowe, a przyczepka ma wtyk 7-mio pinowy, musisz zastosować adapter przejściowy (20 PLN na Allegro).

Jeszcze dodam, że mi udało się kupić oryginalną instalację fordowską na Allegro za 50 PLN i dlatego ją założyłem, ale zanim się to stało, miałem gniazdo 7-mio pinowe, podłączenie szybkozłączkami i wszystko działało ok. A straszono mnie w ASO, że ble, ble, ble....

jerzyk671 15-06-2009 18:08

Odp: hak holowniczy do c-maxa
 
Wielkie dzięki - zrobie tak jak napisałeś i nie dam sie naciągnąć- pozdro

gulik1978 15-06-2009 19:23

Odp: hak holowniczy do c-maxa
 
Jakiś chyba mądrzejszy ten gościu w warsztacie-bo jest kilka rzeczy które potem muszę współgrac z nową "instalacją" chodź by czujniki cofania w samochodzie. Komputer musi rozpoznac, że podłączyłeś przyczepkę aby nie wzbudzał niepotrzebnie alarmów. Tak więc ma to trochę wspólnego...

jerzyk671 16-06-2009 09:17

Odp: hak holowniczy do c-maxa
 
Czujniki cofania zamontowałem sam jakis rok temu podpinając zasilanie od światła wstecznego - działają bez zarzutu , a alarm w aucie nie jest fabryczny - założony ok.1,5 roku temu.

Koyot. 16-06-2009 09:59

Odp: hak holowniczy do c-maxa
 
a ja montowalem hak sam i nie potrzebowalem zadnego modulu. dziala do tej pory

Delo 29-06-2009 19:51

Odp: hak holowniczy do c-maxa
 
Cytat:

Napisał Koyot. (Post 1186457)
a ja montowalem hak sam i nie potrzebowalem zadnego modulu. dziala do tej pory



Koyot super że zamontowałeś hak z instalacją, ale czy podłączyłeś np przyczepe campingową, i czy to wszystko działało ?

Pytam bo mam zamiar zainstalować hak, pod przyczepe campingową.

Koyot. 30-06-2009 14:38

Odp: hak holowniczy do c-maxa
 
co prawda kempingowej nie ale z innymi dziala bez problemu. podobnie nie mialem klopotow przy podlaczeniu bagaznika na rowery montowanego na kule haka :)

c-matix 28-01-2010 22:21

Odp: hak holowniczy do c-maxa
 
Ja zakładałem haka zwykłego i nei wiem jak mam podpiete ale chyba na 7 pinów

Ale mam pytanie ile kilogramów macie wbite w dowód rejestracyjny bo ja 1200kg i ostatnio wypozyczam lawete a gosc mi mówi , panie tym pan chce ciągnąć, teraz lawety sa rejestrowane na 2000kg. Albo czy mozna jakoś zwiekszyć ilość kilogramów w dowodzie ???

Franuśś 29-01-2010 07:51

Odp: hak holowniczy do c-maxa
 
Na kategorie B możesz jechać składem o masie (DMC) nie przekraczającej 3,5t masa przyczepy nie może przekraczać masy samochodu (mowa o dmc) i przyczepa może być przyczepa lekka czyli dmc przyczepy nie przekraczającej 750kg i nie ma hamulca najazdowego

Na kategorie B+E masa składu nie morze przekraczać 3,5t a przyczepa nie może być cięższa niż samochód (porównujemy masy DMC)

Pozdrawiam :wink:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.