Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Druga wymiana rozrządu(po 400k) 2.0 tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274235)

zaku77 27-12-2017 08:52

Druga wymiana rozrządu(po 400k) 2.0 tdci
 
Witam, chciałbym zaciągnąć Waszej opinii. W moim mondeo mk4 2.0 tdci zbliża sie druga wymiana rozrządu. Z racji na duży przebieg niecałe 400tys chciałbym zapytać czy sugerujecie jakies dodatkowe elementy do wymiany podczas tej wymiany rozrządu? Czy zalecanym jest jakiś szerszy zakres wymiany? Z góry dziękuje za odpowiedzi

fordes 27-12-2017 11:34

Odp: Druga wymiana rozrządu(po 400k) mondeo mk4 2.0 tdci
 
Jeśli mogę to mam pytanie - czy Ty wymieniałeś poprzedni rozrząd - tzn czy wiesz co było wraz z nim wymieniane? Myślałem ze po pierwszej wymianie ( fabrycznego rozdządu ) kolejną trzeba zrobić wcześniej niż po 200kkm a tu niespodzianka.

Robert 68 27-12-2017 12:44

Odp: Druga wymiana rozrządu(po 400k) mondeo mk4 2.0 tdci
 
Cytat:

Napisał fordes (Post 2906786)
a tu niespodzianka.

Jaka niespodzianka? Każda wymiana co 200 000 km lub 10 lat. Wracając do tematu wymień:
- rozrząd kompletny + pompa wody
- pasek wielorowkowy
- napinacze paska wielorowkowego (oba)
- uszczelniacze wałka rozrządu i korbowego od strony rozrządu

lsulima 27-12-2017 13:09

Odp: Druga wymiana rozrządu(po 400k) 2.0 tdci
 
Moim zdaniem drugą wymianę robi się wcześniej niż 200 000 km. Ponieważ koła zębate są bardziej zużyte i szybciej niszczą pasek. Jest większa szansa, pasek może „przeskoczyć”.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

22fordmondeo 27-12-2017 13:20

Odp: Druga wymiana rozrządu(po 400k) mondeo mk4 2.0 tdci
 
Cytat:

Napisał Robert 68 (Post 2906835)
Jaka niespodzianka? Każda wymiana co 200 000 km lub 10 lat. Wracając do tematu wymień:
- rozrząd kompletny + pompa wody
- pasek wielorowkowy
- napinacze paska wielorowkowego (oba)
- uszczelniacze wałka rozrządu i korbowego od strony rozrządu

też nic więcej bym nie ruszał.
Myślę, że przebieg nie jest tu problemem, bardziej lata.. po 8 juz bym się skłaniał do wymiany niezależnie czy najechane 100 czy 180 tys (od ostatniej wymiany).

A dokonywałeś jakiś napraw między nalotem 200 a 400 k?

Niech się kółka dalej dobrze kręcą!

zaku77 27-12-2017 16:27

Odp: Druga wymiana rozrządu(po 400k) 2.0 tdci
 
dziekuje za udzielenie rad. dzwoniąc do jednego z warsztatów zajmującym sie Fordami zasugerował mi wymianę również łańcuchu na wałkach, ale zastanawiam sie czy to nie jest po prostu zwykłe naciąganie na kasę ponieważ nie słychać odgłosów metalicznych które wskazywałyby na wymianę. co sądzicie o zapobiegawczej wymianie łańcucha z napinaczem??

W odp na post związany z naprawami to było:
wymiana kompletnego sprzegła z 2masa
wymiana tulei prowadzących tylnego wahacza
wymiana termostatu
wymiana zaworu EGR i czujnika temperatury powietrza w dolocie
wymiana sprzęgła alternatora
a tak poza tym zwykła eksploatacja :>

Bump: a co do poprzedniej wymiany rozrządu to była ona robiona w ASO, ale teraz niestety zawołali zaporową cenę 1500 zł z wymianą tylko kompletu rozrządu z pompą wody, nic nie wspomniano o uszczelniaczach, a zapytałem o pełny zakres wymiany jaki ma być przeprowadzany :)

Bump: a co do poprzedniej wymiany rozrządu to była ona robiona w ASO, ale teraz niestety zawołali zaporową cenę 1500 zł z wymianą tylko kompletu rozrządu z pompą wody, nic nie wspomniano o uszczelniaczach, a zapytałem o pełny zakres wymiany jaki ma być przeprowadzany :)

Robert 68 27-12-2017 17:30

Odp: Druga wymiana rozrządu(po 400k) 2.0 tdci
 
Cytat:

Napisał zaku77 (Post 2906942)
co sądzicie o zapobiegawczej wymianie łańcucha z napinaczem??

Jeżeli nie hałasuje to nie wymieniaj, co do wymiany w ASO to kup wszystkie podzespoły a ASO zleć tylko wymianę, zawsze tak robię i ceny są do przyjęcia a i historia serwisowa jest w razie odsprzedaży :D

fordes 27-12-2017 20:28

Odp: Druga wymiana rozrządu(po 400k) mondeo mk4 2.0 tdci
 
Cytat:

Napisał Robert 68 (Post 2906835)
Jaka niespodzianka? Każda wymiana co 200 000 km lub 10 lat

Oczywiście wiem jak mówi instrukcja ale nie tak często robi się drugi rozrząd i byłem przekonany że większość go robi jednak przy mniejszym przebiegu ale jak widać nie jest to konieczne i stąd niespodzianka :)

22fordmondeo 27-12-2017 20:45

Odp: Druga wymiana rozrządu(po 400k) 2.0 tdci
 
Cytat:

Napisał zaku77 (Post 2906942)

W odp na post związany z naprawami to było:
wymiana kompletnego sprzegła z 2masa
wymiana tulei prowadzących tylnego wahacza
wymiana termostatu
wymiana zaworu EGR i czujnika temperatury powietrza w dolocie
wymiana sprzęgła alternatora
a tak poza tym zwykła eksploatacja :>

Bump: a co do poprzedniej wymiany rozrządu to była ona robiona w ASO, ale teraz niestety zawołali zaporową cenę 1500 zł z wymianą tylko kompletu rozrządu z pompą wody, nic nie wspomniano o uszczelniaczach, a zapytałem o pełny zakres wymiany jaki ma być przeprowadzany :)

:)

Ja bym trochę docisnął ASO z rabatami i zrobił u nich i na ich częściach - zawsze to potem łatwiej o ewentualną reklamację. Pytałeś ile wezmą za uszczelniacze z wymianą?
Ile myślisz, że zaoszczędzisz na całości? 300 pln Czy warto? Moim zdaniem nie.

Ile masz zamiar nim jeszcze pojeździć?

Myślę, że w naszej mentalności sprzedanie egzemplarza z przebiegiem 400 nie będzie łatwe, a większość napraw typowych dla przebiegu 250k+ napraw masz za sobą. Do podziwu, że turbinka wytrzymała.

Ja przed świętami wymieniałem (tyle że w octavii) przy przebiegu 226k :(

Rafał A.(antek) 27-12-2017 21:43

Odp: Druga wymiana rozrządu(po 400k) 2.0 tdci
 
nad łańcuchem bym sie jednk zastanowił.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.