Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Samochód długo kręci , gdy jest mróz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=325821)

juri2069 17-12-2021 09:34

Samochód długo kręci , gdy jest mróz
 
Witam Panowie . Problem nie jest ciężki , ale troszkę denerwujący .
Otóż początkiem roku wymieniłem świece żarowe profilaktycznie ( 2.0 TDCI DW10C ) , bo już niby 5 lat . Po prostu .

Wymieniał mi mechanik , a świece kupiłem ja osobiście oryginalne.
Po wymianie , gdy był mróz , zaczął dłużej kręcić , ale z racji , że nastała wiosna , to problemu nie było i palił na strzała.

Przyszły mrozy i sytuacja ma się tak , że jak jest ok +5 - +8 , kręci może 1-2 obroty więcej , gdy jest ok 0 do minus 5 , to kręci ok 2 sekundy , gdy jest natomiast trochę zimniej , to około 3-4 sekundy .

Gdy zapali to chodzi równo , nic nie kopci , gdy zgaszę i zapalę ponownie to już idealnie na strzała , dzieje się tak tylko po długim postoju , błędów żadnych , po prostu nic innego się nie dzieje.

Możliwe to , aby nowe oryginalne świece były padnięte ? Da się to jakoś sprawdzić bez ich wyciągania ?

Gdy kupowałem , to widziałem różnice na świecach poszczególnych producentów , były to różnice 0.1 - 0.2 V , ale wziąłem jednak oryginalne.

Ktoś podpowie , jak sprawdzić przy tym trudnym dostępie w tym samochodzie ?

Początkiem roku jakoś mnie naszło ( czytając opinie po internetach ), że problemem palenia jest rozrusznik . Zawiozłem samochód do najlepszego w okolicy gościa od rozruszników. Powiedział tylko tyle , że jakby go nie wyjmował z samochodu , to by pomyślał że to nowy prosto ze sklepu . :)

PS , aku też nowy , no roczny . A jak długo kręci , to kręci szybko bez żadnych oporów

robaczeq 20-12-2021 20:03

Odp: Samochód długo kręci , gdy jest mróz
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już...

Zostaw auto tak aby tył był wyżej i zobacz czy problem ustąpił, jak tak to masz nieszczelny układ paliwowy.

juri2069 21-12-2021 13:35

Odp: Samochód długo kręci , gdy jest mróz
 
Dzięki za podpowiedź. Aż z ciekawości tak zrobię, tylko problem w tym, że sytuacja nie ma w ogóle miejsca w lecie, w temperaturze powyżej 10 stopni tego problemu nie ma.
Problem jest tylko wtedy, gdy temperatura wymusza grzanie świec

PS nie wiem czy to do mnie, ale ja nic nie cytowałem :)

robaczeq 24-12-2021 20:15

Odp: Samochód długo kręci , gdy jest mróz
 
Słowo klucz, rozszerzalność cieplna, latem może być ok a zimą gdzieś może tracić szczelność ;)

Piasek80 25-12-2021 07:55

Odp: Samochód długo kręci , gdy jest mróz
 
Wszelkie uszczelnienia, o-ringi układu paliwowego, stare i plastikowe już, na mrozie się kurczą rozszczelniając układ czym sprawiają że paliwo może cofać się do zbiornika - bo ma najniżej lub po prostu układ zasysa sobie powietrze. Dzisiaj mróz - idź we dwóch do auta i jedno niech kręci a drugie w tym czasie obserwuje przewody paliwowe pod maską (któryś tam będzie przeźroczysty) i sprawdź czy w trakcie kręcenia nie idą nim bąble powietrza.

Ale - może to też być powodowane nieprawidłowo złożonym rozrządem bądź jego przestawieniem. Taki przypadek również będzie powodował objawy jak u ciebie, czyli w dodatnich pali a w ujemnych trzeba chechłać.

Slawko 25-12-2021 07:57

Odp: Samochód długo kręci , gdy jest mróz
 
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 3386057)
Problem nie jest ciężki , ale troszkę denerwujący .

Cytat:

Napisał juri2069 (Post 3386057)
Przyszły mrozy i sytuacja ma się tak , że jak jest ok +5 - +8 , kręci może 1-2 obroty więcej , gdy jest ok 0 do minus 5 , to kręci ok 2 sekundy , gdy jest natomiast trochę zimniej , to około 3-4 sekundy .

masz kilka opcji
1. Wstawiać auto na noc do ciepłego garażu
2. Wymienić silnik na benzynowy
3. Zmienić skład paliwa
4. Darować sobie szukania dziury w całym i zająć się tematem jak czas odpalania wzrośnie do ponad 10s.

Jeszcze masz piątą opcję, zakręcić 1-2 obroty(ok1s) wyłączyć zapłon i włączyć ponownie, wtedy świece zagrzeja drugi raz dłużej i odpali od strzała.

Piasek80 25-12-2021 11:43

Odp: Samochód długo kręci , gdy jest mróz
 
Cytat:

Napisał Slawko (Post 3387357)
Wymienić silnik na benzynowy

trzeba przyznać że to jedna z mądrzejszych porad jakie się tu pojawiają od paru lat. Patrząc po dokonywanych wyborach silnikowych, jak to wszystko się "łaszczy" na te diesle "
Cytat:

bo 5 litrów pali i szwagier ropkę po 3zł załatwi
"
stwierdzam bezapelacyjnie że ten naród jest nieedukowalny.
Od pierwszych przymrozków jesienią po późne wiosenne fora wszelkich marek aż puchną od tematów dot. dieslowych problemów ale kupują...
Cytat:

"bo 5 litrów pali i szwagier ropkę po 3zł załatwi"
Rzeczywistość jak zawsze weryfikuje wszystkie bajki i marzenia do poziomu realnego czyli niejednemu taniej byłoby taxą na co dzień jeździć jak się z własnym klekotem użerać.

Ale to chyba już taki nasz sport narodowy, że jak mamy za dobrze to musimy sobie czymś utruć życie coby był powód do narzekań.

luckyboy 25-12-2021 22:20

Odp: Samochód długo kręci , gdy jest mróz
 
Czy stare i nowe świece żarowe miały takie same wymiary? Czasami wystarczy że będą krótsze o 5mm i dupa [emoji846]

Nowe na pewno zostały poprawnie dobrane?

Zdrowy klekot pali bez problemu...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

eclipse 26-12-2021 14:04

Odp: Samochód długo kręci , gdy jest mróz
 
Cytat:

Napisał Piasek80 (Post 3387383)
stwierdzam bezapelacyjnie że ten naród jest nieedukowalny.
Od pierwszych przymrozków jesienią po późne wiosenne fora wszelkich marek aż puchną od tematów dot. dieslowych problemów ale kupują...

Rzeczywistość jak zawsze weryfikuje wszystkie bajki i marzenia do poziomu realnego czyli niejednemu taniej byłoby taxą na co dzień jeździć jak się z własnym klekotem użerać.

Ale to chyba już taki nasz sport narodowy, że jak mamy za dobrze to musimy sobie czymś utruć życie coby był powód do narzekań.

Ciekawi mnie jedno.... dlaczego sam sobie zaprzeczasz ?...
bo przecież masz w profilu TDCI a nie PB . Czyżby naprawdę ten DIESEL sprawia takie kłopoty wszystkim ? czy może to szeptany marketing . Bo bzdura powtarzana 1000 razy staje się dla niewyedukowany prawdą ?.

Piasek80 26-12-2021 21:09

Odp: Samochód długo kręci , gdy jest mróz
 
Nie zaprzeczam niczemu. Ja akurat z tych co korzysta z tego diesla pod maską z racji rocznych przebiegów i jednorazowych dystansów. Dziwią mnie niezmiennie wybory ludzi decydujących się na diesla żyjących (mentalnie) w czasach nieśmiertelnych pierwszych 1.9TDI 90KM które faktycznie 5L/100 paliły i znosiły każde traktowanie.
A propos odpalania - wracając do meritum. Tak pali mój:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.