Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   [Tourneo Connect 2013-2022] Częste komunikaty wymiany oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302508)

diablo00000 31-10-2019 21:07

Częste komunikaty wymiany oleju
 
Witam,od kilku miesięcy posiadam tourneo connect w sierpniu po raz pierwszy pojawił sie komunikat o koniecznej wymianie oleju,oczywiscie wymieniłem go i wszystkie filtry,wykasowałem komunikat. Przejechałem około 1 tysiac kilometrów i ponownie pojawił sie komunikat o wymianie oleju. wykonano. teraz tez przejechałem około 1 tysiąc kilometrów i ponownie pojawił sie komunikat o koniecznej wymianie oleju. Czy ktos z szanownych kolegów miał taki broblem?i czym był on spowodowany?moje 2 pytanie dotyczy DPF kiedy sie wypala i jak to poznac???

Piasek80 01-11-2019 06:33

Odp: Częste komunikaty wymiany oleju
 
Jest na to akcja serwisowa - zgłoś się do ASO Ford.

diablo00000 01-11-2019 09:52

Odp: Częste komunikaty wymiany oleju
 
dzięki za podpowiedz link nie działa wiec jeśli możesz to napisz mi cos więcej pozdrawiam

jaceks 08-11-2019 11:57

Odp: Częste komunikaty wymiany oleju
 
zadzwoń do aso, podaj vin, powiedzą czy masz akcje serwisowe

diablo00000 14-11-2019 17:39

Odp: Częste komunikaty wymiany oleju
 
dziękuje koledzy byłem w aso ale oczywiście nie wiedza dlaczego tak się dzieje . najlepiej żeby zostawić im auto na miesiąc żeby mogli jeździć i może się uda .Może macie jakieś pomysły? i jeszcze jedno pytanie oznaczenie lakieru ZD to jaki kolor

slawek-kali 14-11-2019 17:48

Odp: Częste komunikaty wymiany oleju
 
chyba calej prawdy nie napisales..

diablo00000 14-11-2019 18:00

Odp: Częste komunikaty wymiany oleju
 
dlaczego tak myślisz

slawek-kali 14-11-2019 18:07

Odp: Częste komunikaty wymiany oleju
 
bo ma takie widzimisie.. i nie wierze ze kazali auto zostawic na miesiac na testy :D
raczej nie byles w aso bo auto po gwarnacji lub kupione od handlarza i tyle..

diablo00000 14-11-2019 20:08

Odp: Częste komunikaty wymiany oleju
 
mam ci fakturę pokazać czy co? bo cos mi się zdaje ze wszystkich oceniasz według siebie . Przypominam ci ze forum jest żeby sobie pomagać .

Lza 18-11-2019 19:51

Odp: Częste komunikaty wymiany oleju
 
Cytat:

Napisał diablo00000 (Post 3188657)
DPF kiedy sie wypala i jak to poznac???

Ciężko to zauważyć. Na trasie nie ma szans żebyś zauważył. W mieście, jak stoisz na światłach, to obrotomierz pokazuje nieco więcej niż zwykle - strzałeczka jest odrobinkę poniżej tysiaka.

Co do oleju to tylko ASO. prawie na pewno masz coś zwalone, chyba że jeździsz w jakichś bardzo specyficznych warunkach. Wówczas komputer wali dodatkowe dawki paliwa, alby nie ulegało całkowitemu spaleniu w silniku, tylko dopalało dpf. W takich przypadkach następuje rozcieńczenie oleju paliwem i komputer sygnalizuje konieczność wymiany oleju. Jednak nie jest to realizowane czujnikami, tylko obliczeniami matematycznymi, które dokonuje komputer - wątpię żeby przez forum ktoś mógł Ci pomóc. Tu trzeba solidnej diagnostyki silnika. Mirki z garażu pod blokiem Ci w tym nie pomogą - nie ma rady - trzeba parę tysiaków wyłożyć i zostawić autko w ASO.

Taki urok kupowania aut z niepewnego źródła. (gdyby żrodło było pewne, miałbyś gwarę ford protect albo ford24)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.