Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Pukanie z tylu, które tuleje są temu winne? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=205418)

raziel88ck 25-05-2014 10:18

Pukanie z tylu, które tuleje są temu winne?
 
Witajcie.

Byłem u dwóch mechaników i każdy mówi co innego. Zgodni są tylko w kwestii wymiany 2 tulei drążka stabilizatora z tyłu.

Różnica polega na tym, że jeden uważa, iż trzeba również wymienić 4 tuleje belki tylnej.

W związku z tym chciałbym się dowiedzieć, co może powodować pukanie z tyłu na nierównościach? Trzeszczenia i skrzypienia nie ma, a autko dobrze tłumi nierówności.

Reszta zawieszenia według nich jest ok.

1olek 25-05-2014 10:47

Odp: Pukanie, które tuleje są temu winne?
 
u mnie winne byly 4 tuleje belki tylniej, mam sedana

raziel88ck 25-05-2014 11:34

Odp: Pukanie z tylu, które tuleje są temu winne?
 
To niedobrze, bo koszt spory. Zabawy przy tym też.

Jakie tuleje kupiłeś? Oryginalne Forda są dosyć drogie, a o połowę tańsze Sidemy nie są polecane.

No i inna sprawa. Skoro trzeba tyle rozbierać rzeczy przy tym, to pewnie i geometrię trzeba zrobić? I ostatnie pytanie. Ile za to zapłaciłeś i jak długo na tym jeździsz? Cena części i robocizny.

1olek 25-05-2014 11:38

Odp: Pukanie z tylu, które tuleje są temu winne?
 
robilem to w 2008 lub 2009 w Irlandii, wiec cena nic Ci nie da, ale kosztowalo to razem z 4 tulejami 280 euro. Tuleje nia sa oryginalne, nie pamietam juz nazwy, jakis angielski zamiennik, ale od tamtego czasu wszystko Ok.

mmmk 25-05-2014 11:39

Odp: Pukanie z tylu, które tuleje są temu winne?
 
u mnie pukało. stacja diagnostyczna stwierdziła.że do wymiany gumy stabilizatora. wymienione na: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. i co?? po wymianie jest dokładnie tak jak było. gumy może i były do wymiany, tego nie wiem ale na 100% to nie to pukało. kiedyś rozbiorę prawa tylna kolumnę zawiechy bo dźwięk ustaje jak sie przytrzyma sprezyne. słychać to dość dokładnie jak ktoś buja samochodem a ja wsadzam ucho miedzy kolo a błotnik. a żeby było ciekawie to mi przy pierwszej srubce... trach i sruba zerwana wiec zakończyło sie wyciąganiem tylnego wózka, rozwiercaniem i gwintowaniem. robota miała trwać parę minut a zeszło lekko ponad 2 godziny.

raziel88ck 25-05-2014 13:03

Odp: Pukanie z tylu, które tuleje są temu winne?
 
To pukanie u mnie jest takie jakby z kilku elementów. Nie takie pojedyncze po przejechaniu na nierówności, tylko kilka takich puknięć.

Harrison 25-05-2014 15:51

Odp: Pukanie z tylu, które tuleje są temu winne?
 
Cytat:

Napisał raziel88ck (Post 2216671)
co może powodować pukanie z tyłu na nierównościach? Trzeszczenia i skrzypienia nie ma, a autko dobrze tłumi nierówności.

U mnie w mk2 winny takiemu pukaniu był łącznik stabilizarota.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

raziel88ck 25-05-2014 19:30

Odp: Pukanie z tylu, które tuleje są temu winne?
 
Łączniki były sprawdzane i według obu mechaników są ok.

Jakie firmy tulei belki tylnej polecacie? Od stabilizatora biorę oryginały fordowskie, bo są tanie.

porez 31-05-2014 07:53

Odp: Pukanie z tylu, które tuleje są temu winne?
 
Wadą w modelu mk3 było rozwulkanizowywanie się fabrycznych poduszek pod belką zawieszenia. U mnie w hatchbacku serwis wymienił to dziadostwo po około 60 kkm. I było po kłopocie :)

raziel88ck 14-07-2014 14:05

Odp: Pukanie z tylu, które tuleje są temu winne?
 
Okazało się, że winne były tuleje drążka stabilizatora z tyłu. Całe szczęście.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.