Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] wymiana grilla (atrapy) na wersję titanium (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291127)

GreK 20-01-2019 08:49

wymiana grilla (atrapy) na wersję titanium
 
Ze wzgl. czysto wizualnych zastanawiam się nad wymianą atrapy chłodnicy (grill-a) z wersji SyncEdition na Titanium.
Ktoś przerabiał temat? (nie znalazłem w wyszukiwarce)
O czym warto wiedzieć? (pomijam kwestię uszkodzeń egz. używanych) - np. czy potrzebne są jakieś spinki, mocowania, itp?
Czy ktoś testował zamiennik?, jeśli tak to jaki może polecić (jest tego sporo na alledrogo, ale brak opinii nt. jakości i trwałości malowania w zamiennikach).

Prośba o rzeczowe odpowiedzi, tych którzy znają / przerabiali temat.

AdamGdansk1 20-01-2019 09:10

Odp: wymiana grilla (atrapy) na wersję titanium
 
Wszelkie zamienniki odradzam. Często nie pasują tak idealnie jak oryginał. Dotyczy to wszelkich części do samochodów, zarówno blacharskich, jak i zderzaków oraz plastikowych elementów. Lepiej kupić ładną używkę, ale oryginalną. Ja mam na zbyciu od ST Line w stanie idealnym. Titanium niestety nie mam.

weuek 20-01-2019 10:47

Odp: wymiana grilla (atrapy) na wersję titanium
 
A dodatkowo chromy na grillach są nietrwałe (zimą szybko łapią zieleń). Do fokusa mk2 fl kupiłem grill zamiennik i za nie pasował idealnie. Drugi raz nie kupiłbym. Ale kosztował 150, a nie 600 (nawet nie w aso).

mastachaz 20-01-2019 13:01

Odp: wymiana grilla (atrapy) na wersję titanium
 
ja zmieniałem titanium na st line , ktory jest o wiele lepszy , brudzi sie jak chrom wiec na brud nie patrz , to jest auto i co bys nie zrobil czyms zajdzie ,

wymiana prosta.

zamiennikow nie polecam

Devon7 20-01-2019 13:34

Odp: wymiana grilla (atrapy) na wersję titanium
 
Cytat:

Napisał AdamGdansk1 (Post 3082846)
Wszelkie zamienniki odradzam. Często nie pasują tak idealnie jak oryginał. Dotyczy to wszelkich części do samochodów, zarówno blacharskich, jak i zderzaków oraz plastikowych elementów. Lepiej kupić ładną używkę, ale oryginalną. Ja mam na zbyciu od ST Line w stanie idealnym. Titanium niestety nie mam.

Czy ta atrapa z st line jest chromowanej obwódce?

mastachaz 20-01-2019 14:05

Odp: wymiana grilla (atrapy) na wersję titanium
 
zetec s ma chrom st line nie

AdamGdansk1 20-01-2019 14:07

Odp: wymiana grilla (atrapy) na wersję titanium
 
1 załącznik(i)
Nie. Obwódka jest czarna, ale obwódka jest wymienna. Grill składa się z dwóch elementów. Grilla i wymiennej obwódki. Jak ktoś jest zainteresowany to mam wystawione ogłoszenie na olx w cenie 300 zł.
Grill w stanie bardzo dobrym.

GreK 20-01-2019 16:58

Odp: wymiana grilla (atrapy) na wersję titanium
 
Pytanie zw. z tematem, do obeznanych:
czy to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest oryginał, czy gość kusi tylko "oryginalną" naklejką ? (bo cena jak za zamiennik, albo "używkę").

AdamGdansk1 20-01-2019 17:11

Odp: wymiana grilla (atrapy) na wersję titanium
 
Ciężko wyczuć. Trzeba by mieć w ręce drugą, oryginalną i porównać. Na oryginalnej będzie numer wytłoczony na plastiku. Naklejka na moje oko nie wygląda na oryginał. Ale mogę się mylić.

mastachaz 20-01-2019 17:33

Odp: wymiana grilla (atrapy) na wersję titanium
 
Cytat:

Napisał GreK (Post 3083145)
Pytanie zw. z tematem, do obeznanych:
czy to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest oryginał, czy gość kusi tylko "oryginalną" naklejką ? (bo cena jak za zamiennik, albo "używkę").

oni mja oryginalne czesci wiec na 99% to oryginal , zreszta tak tez wyglada.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.