Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 2008-2016] Żarząca sie lampka hamulca ręcznego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277860)

razmoos 11-03-2018 11:33

Żarząca sie lampka hamulca ręcznego
 
Witam wszystkich serdecznie.
Niedawno nabyłem dla mojej kobiety Forda Ka z 2011 roku z silnikiem 1.2 w benzynce. Mam niewielki problem, albowiem żarzy sie kontrolka hamulca ręcznego w czasie jazdy. Sprawdziłem włącznik hamulca ręcznego, wymienilem płyn hamulcowy, sprawdziłem stan klockw i czujników. Nawet raz zdarzyło sie w trakcie jazdy, że lampka na chwilę całkiem zgasła ale za moment powrociła. Zwracam sie z prośba o udostepnienie schematu elektrycznego dla układu lampki hamulca ręcznego i czujnika płynu hamulcowego jezeli ktoś taki posiada.
Z góry wszystkim dziekuje i pozdrawiam.

Mildaw 24-03-2018 15:42

Odp: Żarząca sie lampka hamulca ręcznego
 
Cytat:

Napisał razmoos (Post 2947231)
Witam wszystkich serdecznie.
Niedawno nabyłem dla mojej kobiety Forda Ka z 2011 roku z silnikiem 1.2 w benzynce. Mam niewielki problem, albowiem żarzy sie kontrolka hamulca ręcznego w czasie jazdy. Sprawdziłem włącznik hamulca ręcznego, wymienilem płyn hamulcowy, sprawdziłem stan klockw i czujników. Nawet raz zdarzyło sie w trakcie jazdy, że lampka na chwilę całkiem zgasła ale za moment powrociła. Zwracam sie z prośba o udostepnienie schematu elektrycznego dla układu lampki hamulca ręcznego i czujnika płynu hamulcowego jezeli ktoś taki posiada.
Z góry wszystkim dziekuje i pozdrawiam.

W moim Ka podczas jazdy tez czasami zapalala sie kontrolka od ręcznego, powodem były przewody hamulcowe elastyczne do wymiany.

WisiorPL 09-12-2018 22:28

Odp: Żarząca sie lampka hamulca ręcznego
 
Czy udało się rozwiązać ten problem? Mam to samo.

peb5 19-07-2021 07:39

Odp: Żarząca sie lampka hamulca ręcznego
 
Witam,
ma ktoś pomysł co to jest. Mam to samo w swoim.
Masy posprawdzane.

gardi1 19-07-2021 19:38

Odp: Żarząca sie lampka hamulca ręcznego
 
pachnie elektyką - sprawdzaliście licznik i kable idące do niego? Fiat nie słynie z dobrej masy...

mohinder 08-09-2023 07:56

Żarząca się żarówka ręcznego
 
Witam
Zauwazyłem, że żarzy się kontrolka od ręcznego. Jak jest zaciągnięty to świeci normalnie ale jak jest zwolniony to jest lekko podświetlona. Gdzie szukać przyczyny?
Dzisiaj podczas jazdy zauważyłem, że żarząca się kontrolka czasami żarzy się bardziej i przy okazji kontrolka od niezapiętych pasów żarzy się na tym samym poziomie co ta od hamulca.
Odłączyłem wtyczkę od czujnika płynu hamulcowego i również od hamulca ręcznego i nie było żadnej zmiany.
Ciekawi mnie połączenie kontrolek hamulca i pasów. Nie wiem gdzie jeszcze szukać. :(

mohinder 11-09-2023 17:31

Odp: Żarząca sie lampka hamulca ręcznego
 
Szukam i czytam i wychodzi na to, że winny będzie sam zespół liczników. Ponoć bardzo często powstają zimne luty. Na szczęscie nie jest to droga cześć i chyba kupie na podmiankę i upewnienie się. Mam jednak pytanie, u mnie liczniki są w tej biedniejszej wersji (mniejszy wyswietlacz) czy te zestawy są zamienne z tymi gdzie jest większy wyswietlacz i pokazuje więcej funkcji?

mohinder 17-09-2023 18:37

Odp: Żarząca sie lampka hamulca ręcznego
 
Wszystko wskazuje na uszkodzenie w samych zegarach. Jakieś popękane luty prawdopodobnie. Będzie rozbierany za kilka dni. Jak będzie po sprawie to dam znać.
Odpowiem sam, z licznikami to jest tak że po wymianie trzeba je programowac do samochodu. Niesty nie da się tak po prostu kupić, nawet takiego samego nie da rady tak po prostu włożyć. Będzie coś tam działac ale nie do końca.
Próbowałem się połączyć z samochodem przez złącze obd2 ale nie udawało się tak do końca. Odczytywał model auta i VIN ale na tym koniec. Przyczyną może być własnie ten uszkodzony zestaw wskaźników.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.