Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Migająca sprężynka [zestawienie] TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=34693)

dnm 06-01-2008 18:02

Panowie,

Problem w tym, że migająca sprężynka może oznaczać wiele rzeczy a jak na moje 1,5 roczne doświadczenie z Mondeo TDCI to stanowczo za wiele razy pojawia się i to w zupełnie różnych konfiguracjach. Co niestety potwierdza, że auta te są dość mocno awaryjne. Mój aktualny mechanik twierdzi, że wyciągnięto ile się da z tego silnika, uzyskano dużą moc ale niestety kosztem awaryjności.


Pozdrawiam,
D.

llechu 06-01-2008 18:46

Bez przesady 115 czy 130 koni z 2 litrów to dużo?

dnm 07-01-2008 00:51

llechu, porównuję z Toyotą Corollą, kombi diesel 2.0 - ok 90 KM. Oczywiście nie wspominam o wersjach chipowanych :)


Czytam, czytam te wszystkie opcje "sprężynkowe" i mam nadzieję, że moja najnowsza usterka to tylko "czujnik położenia wału..." :) Jutro przetestujemy.

Ale co do włączającej się na 4/5 biegu to wciąż nie wiem. Piszecie, że jeśli pojawia się przy 130 km/h to są wtryski. Ale ja mogę jechać i 200 pod warunkiem, że rozpędzam się powoli, bez większego przyspieszenia i wszystko gra. Jeśli próbuje wyprzedzać, i silniej docisnę, nawet przy ok 100 to się zapala - ale też nie zawsze.

Na zdrowy rozum, jeśli jedzie te 200, to turbinka chyba działa poprawnie? Ja nie słyszę żadnych stuków, o których piszecie

Czy to wtryski czy jakieś inne paskudztwo?

Już od dwóch osób słyszałam, że mieli podobne objawy i ostatecznie była to jakaś nieszczelność w intercoolerze (o ile dobrze zapamiętałam nazwę:)) Czy to możliwe?


D.

franczesko 07-01-2008 23:19

Cytat:

Napisał dnm
lechu, porównuję z Toyotą Corollą, kombi diesel 2.0 - ok 90 KM. Oczywiście nie wspominam o wersjach chipowanych :)

2.0 litry 90 KM hmmm tak było dowano temu.... teraz sie ciagnie z 2.0 TDI po 170 KM tak ma nowy passat:) i jest dobrze.

focus04 06-02-2014 10:40

pomocy
 
Witam mam problem ze swoim mondeo 2.0TDCi 115KM przebieg 188tys km chodzi o to, że chciałem odpalić samochód a on nie chce pokazała się sprężynka spiralka, bezpośrednio do filtra paliwa psiknąłem plakiem odpalił i później zgasł nie wiem co to może być, czy podpięcie pod komputer pokaże mi co to może być?

olszakos4 05-05-2015 15:51

Zapala sie sprężynka podczas jazdy i jazdy pod górę, rano długo muszę kręcić rozrusz.
 
Witam,
wiem że tego typu tematów jest cała masa ale nic co dokładnie by mi odpowiadało nie znalazłem. Ostatnio mondeo trochę postało i problemów cała masa.

Problem ze sprężynką jadę 100 chce kogoś wyprzedzić i nagle gaśnie silnik brak wspomagania . W zeszłym roku robiłem testy przelewowe mechanik mowił że jeszcze nie jest tak źle jeden trochę słabszy ale wszystko tam w normie. Więc nie wiem czy brać się za wtryski czy może spróbować wymienić tylko czujnik wałka. Wtedy koszty groszowe. Dodatkowo ostatnio czasem gdy podjeżdżam pod górkę albo nawet normalnie jadę zaczyna migać sprężynka samochód ma mało mocy turbiny wcale nie czuje ale jeszcze się nie wyłącza. Stanę wyłącze i włącze bez problemu i jadę normalnie.

Silnik rano muszę długo kręcić. Myślałem że to problem akumulatora, ale wymieniłem go i zostało to samo. Zaprowadziłem do mechanika, coś porobił podobno zmienił rozrusznik niby trochę odpala lepiej. Dalej z rana muszę go męczyć, ale rozrusznik kręci jak szalony.

Nie łapie temperatury. Wymiana termostatu pewnie pomoże ale chciałem zapytać czy to mogło spowodować że reszta zaczęła się sypać?


Ogólnie wybrałbym się do mechanika ale ostatnio przeprowadzka nie za bardzo znam dobrych mechaników w Lublinie którzy potrafią coś zrobić a nie tak jak ten u którego robiłem rozrusznik powiedział że no zrobił zrobił będzie jeździł ale gdy pytałem co dokładnie to już sam nie wiedział.

Tvvardy 05-05-2015 16:41

Odp: Zapala sie sprężynka podczas jazdy i jazdy pod górę, rano długo muszę kręcić roz
 
W telegraficznym skrócie, sprężynka--> komputer--> błędy P0251+P1211= układ paliwowy do regeneracji.

cisek12 02-02-2016 12:15

Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine
 
Witam

Dziś podczas jazdy, na wolnych obrotach, gdy stałem na światłach silnik kilkukrotnie wszedł mi w tryb awaryjny i samoczynnie z niego wyszedł po ujechaniu około 100m zgasł. Dało się go odpalić przekręcając stacyjkę bez trybu awaryjnego. Podczas wchodzenia w tryb awaryjny pojawiała się sprężynka i check engine. Przerywał w trakcie wchodzenia w ten tryb. Czy może ktoś wie co to może być

Ford Mondeo MK3 130 TDCi.

Proszę o jakąś radę co to może być.

Dziękuję

Mariusz 02-02-2016 13:16

Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine
 
Cytat:

Napisał cisek12 (Post 2528487)
Proszę o jakąś radę co to może być.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

cisek12 02-02-2016 13:49

Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine
 
Niestety nie znalazłem tam odpowiedzi, czy jest to możliwe aby samoczynnie wchodził i wychodził z trybu awaryjnego bez gaszenia silnika. Prosił bym o dokładniejsze informacje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.