Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Migająca sprężynka [zestawienie] TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=34693)

Mariusz 02-02-2016 14:14

Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine
 
Cytat:

Napisał cisek12 (Post 2528539)
Prosił bym o dokładniejsze informacje.

Uzyskasz je choć w namiastce podpinając auto pod kompa diagnostycznego. Nikt na forum nie ma złotej kuli oraz nie potrafi wróżyć z fusów.

cisek12 02-02-2016 14:43

Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine
 
Rozumiem, że nie jest to prosta sprawa i diagnostyka tego też nie jest prosta bo samoczynne wchodzenie i wychodzenie z trybu awaryjnego jest raczej dziwne. Niemniej jednak na tym forum znalazłem często wiele użytecznych informacji. Często na komputerze nie ma nawet informacji o takim przypadku, np u mnie nigdy nie ma żadnych błędów, bo wszystkie się samoczynnie kasują jak do tej pory i nie mogę nic zdiagnozować. W zasadzie to pytanie było skierowane do osób, które spotkały się z tak dziwnym zjawiskiem.

Pozdrawiam

Piczonek 02-02-2016 17:10

Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine
 
a jak odpalanie na zminym silniku ,cieplym ,przyspieszenie autka ,kopcenie ,jakie spalanie , czy rowno silnik pracuje ,moze jakies stuki metaliczne z silnika :D Cokolwiek co zauwazyles w ostatnim czasie ?:D
Skoro motor wchodzi w tryb awaryjny to uklad paliwowy lub turbina albo rzecz powiazana z turbo :P

LudekRadek 02-02-2016 17:15

Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine
 
Filtr paliwa dawno wymieniany? Zaczął bym od tego

cisek12 03-02-2016 08:09

Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine
 
Rzeczywiście rok filtry nie wymieniane. Odpala na zimnym silniku bez problemów od razu. Co do przyśpieszania to nie mam w zasadzie gdzie wypróbować ale nie ma różnic w stosunku do tego co było wcześniej. Co do spalania to na trasie na zimówkach 5,5 l w mieście 7l raczej nie jest to dużo. Objawów na silniku raczej nie ma odgłosy jak zwykle. Od wczoraj przejechałem 200 km i nic się nie stało do tej pory, żadnych problemów.

Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam

Piczonek 03-02-2016 16:32

Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine
 
wez mondziaka na autostrade daj mu porzadnie w dupe ! kazdy bieg do 4 tys i gaz w klebie ! dobij do 220 jak ci sie nic nie wystwietli to oznacza ze wszystko jest wporzadku :D ja tak robie i wszystko smiga nie liczac wymiany dwumasy ^^

RafiRypin 03-02-2016 16:55

Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine
 
Cytat:

Napisał Piczonek (Post 2529385)
dobij do 220

namawiasz kolege do łamania przepisów :D chyba ze na niemieckiej autostradzie :), najlepiej podpiąć kompa bo napewno jakis ślad tam będzie, raczej wygląda to na turbine a konkretnie jej sterowanie, chociaz to rok 2001 to turbine ma na gruszke i pewnie bez zmiennej geometrii

Piczonek 03-02-2016 17:18

Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine
 
ja nic nie mowilem ze to ma zrobic w PL :D

Bump: powiem ci ze to duzo daje :D ja np jak smigam ekonomicznie przez tydzien czasu a pozniej chce posmigac dynamicznie to zakopci i to sporo :D Ja stawiam na wtryski ale mozna tak gdybac i gdybac az kolega nie odda mondziaka na ,,podnosnik,,:D

kamilns 10-11-2017 18:05

Przy obrotach 2,5tys w góre szarpie i wyskakuje błąd p0251
 
Witam. Problem pojawia sie gdy jade na wysokich biegach i zaczynam przyspieszac na obrotach około 2500-3000 zaczyna szarpać silnikiem oraz wyskakuje sprężynka. Błąd jaki sie pojawia to p0251. Filtr paliwa był wymieniany jakies 70tys temu na filtrona. Problem wystepuje raz na jakis czas.

halabalala 07-03-2018 13:34

Szarpie, gaśnie. Problem z cisnieniem paliwa. P0251 P1211 P2288 P0191
 
Witam. Takie o to "znane" błędy wyskoczyły mi w IDS. Rozumiem że: problem z pompa wtrysklwa/regulator cisnienia na pompie/wtryski lub czujnik ciśnienia na listwie.

Objawy:
Samochód na biegu jalowym normalnie chodzi przy delikatnym naciskaniu na gaz można się nim poruszać, przy mocniejszym depnieciu auto przerywa odcina kompletnie paliwo, gaśnie. Nie jest możliwe wyprzedzenie kogoś itd.

Opis błędów:

P0251, P1211 injector pump fuel metering control malfunction

P2288 injector control pressure above expected level

P0191 FRP sensor range/performance

Jakby ktoś jeszcze nie znał tych kodów, pierwsze dwa to usterka dozowania paliwa przez pompę wtryskową.

P2288 informuje o zbyt dużym cisnieniu paliwa

P0191 to usterka czujnika cisnienia na listwie wtryskowej

Pytanie od czego zacząć diagnostykę?

Czy jest szansa że to tylko czujnik na listwie wtryskowej? (po wykasowaniu błędów, wyskakuje jako pierwszy, po nim po jakimś czasie reszta) czy raczej się nie oszukiwać i takie objawy wskazują na regulator cisnienia pompy wtryskowej lub zepsuta/łuszcząca się pompa.

I ostatnie pytanie: aby wykluczyć wtryski, podejrzałem wartości w blokach mierzonych w ids ale niewiem jakie wartości/odchyłki sa dopuszczalne dla wtryskow (widziałem że jeden z wtrysków ma trochę inne wartości)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.