Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] 2.0 tddi Słabszy po włączeniu klimy lub nawiewu na przednią szybę :( (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=107316)

emsi1903 11-08-2010 21:01

2.0 tddi Słabszy po włączeniu klimy lub nawiewu na przednią szybę :(
 
Witam. Problem dotyczy Transita 100 T300 z 2002r z silnikiem 2.0 tddi. 9 osób, tylny nawiew i klima. Gdy w upalne dni włączam klimatyzację (pokrętło wiatraka) lub nawiew na przednią szybę (pokrętło sterowania nawiewów) odczuwam znaczny spadek mocy silnika. Auto czasem ma problem ze startem i trzeba wkręcać wyższe obroty niż normalnie aby zmienić bieg. Bez włączonej klimy silnik pracuje super i 100 KM dobrze nim buja. Czy to może być wina elektroniki pompy lub innych sterowników?

wojtekjanus 11-08-2010 21:19

Odp: 2.0 tddi Słabszy po włączeniu klimy lub nawiewu na przednią szybę :(
 
Sprężarka klimy zabiera z wału silnika 5-7KM, więc spadek mocy jest odczuwalny. Co do nawiewu na przednią szybę - jego włączenie powoduje automatyczne załączenie klimy, bez sygnalizowania na pokrętle zielonym światłem (powietrze z klimy jest bardzo suche, więc zaparowana szyba szybciej się oczyszcza...).
Ja mam silnik z powiększoną mocą do 146KM, a mimo tego też wyraźnie czuję spadek osiągów przy włączonej klimie. Zwłaszcza przy spokojnym ruszaniu można zadławić silnik... http://emotikona.pl/emotikony/pic/0sad.gif
Przy spokojnym ruszaniu silnik indukuje góra 25-30 KM, więc taki ubytek mocy jest procentowo duży...

rostek 12-08-2010 06:09

Odp: 2.0 tddi Słabszy po włączeniu klimy lub nawiewu na przednią szybę :(
 
Wojtek ma racje z tym "zielonym światełkiem", natomiast ja jakoś tam nie czuję mniejszej mocy 2.0TDCi

tadek55 12-08-2010 08:54

Odp: 2.0 tddi Słabszy po włączeniu klimy lub nawiewu na przednią szybę :(
 
Ja mam problem taki ze w deszczowe dni mam tak zaparowane szyby ze bez klimy nic nie widze a w zimie gdzie mrozy dochodziły do -25 stopni jadac do Zamoscia tak mi zamarzły ze tylko z przodu troche widziałem bocznne były całe zamarzniete nawiew na ful,co do spadku mocy przy właczonej klimie to tak jest ,tu wojtekjanus ma racje,u mnie tez tak jest,silnik2,0 tddi 100T300.Pozdrawiam.

dab1978 12-08-2010 09:02

Odp: 2.0 tddi Słabszy po włączeniu klimy lub nawiewu na przednią szybę :(
 
Emsi1903, ja również mam odczuwalny spadek mocy przy klimie, ale wydaje mi się, ze tego lata dopiero stał sie on bardziej widoczny...wczesniej mam wrazenie, ze tak nie było, wiec nie wiem o co kaman...mimo wszystko nie jestes sam;)

pawcio71 12-08-2010 09:03

Odp: 2.0 tddi Słabszy po włączeniu klimy lub nawiewu na przednią szybę :(
 
Klima zabiera z wału ok.7koni,wiec zostaje do napędu ok.93...a efektywnie na kołach max.80koni!Strata mocy jest odczuwalna nawet w 300-400konnych autach,-szczególnie przy ruszaniu...-dlatego stosuje się chwilowe odłaczanie spręzarki klimy przy gwałtownym otwieraniu przepustnicy.

wojtekjanus 12-08-2010 11:40

Odp: 2.0 tddi Słabszy po włączeniu klimy lub nawiewu na przednią szybę :(
 
Cytat:

Napisał tadek55 (Post 1489711)
Ja mam problem taki ze w deszczowe dni mam tak zaparowane szyby ze bez klimy nic nie widze co do spadku mocy przy właczonej klimie to tak jest ,tu wojtekjanus ma racje,u mnie tez tak jest,silnik2,0 tddi 100T300.Pozdrawiam.

Niestety - inżynierowie Forda wymyślili układ regulacji nawiewu tak, że nie ma możliwośći skierowania PEŁNEGO nawiewu na przednią szybę bez włączenia się klimy (oczywiście - przy temp. poniżej ok. 2 stopni nie włączy się - ale to praktycznie zimą).
Mnie też to wnerwia, że jak paruje mi w deszcz przednia szyba, to muszę jechać z włączoną klimą... Myślę, że przy pełnym nawiewie bez klimy też by odparowała - tyle że po nieco dłuższym czasie... Klasyczny przykład uszczęśliwiania na siłę... http://emotikona.pl/emotikony/pic/0fool.gif

rostek 12-08-2010 11:54

Odp: 2.0 tddi Słabszy po włączeniu klimy lub nawiewu na przednią szybę :(
 
Wiem, że w Mondeo MkII (niektórych) jak się włączy nawiew na szybę to zielona lampka się zapala - czyli klima działa. Ja zawsze słyszę przekaźnik w swoim Transicie jak tak robię. W nowym Transicie lampka również się zapala po przełączeniu nawiewu na szybę.

emsi1903 15-08-2010 23:25

Odp: 2.0 tddi Słabszy po włączeniu klimy lub nawiewu na przednią szybę :(
 
Czyli ten problem nie jest wadą tylko mojego transita... tylko wadą fabryczną. Jest na to jakiś sposób czy trzeba z tym żyć?

wojtekjanus 16-08-2010 07:26

Odp: 2.0 tddi Słabszy po włączeniu klimy lub nawiewu na przednią szybę :(
 
To nie jest wada fabryczna, tylko prawa natury - jeżeli silnikowi zabierasz z wału kilka koni, to o tyle mniej przekaże na koła... Tak mają wszystkie samochody z napędzaną mechanicznie sprężarką klimy.
Jeżeli chciałbyś odłączyć klimę w pozycji pełnego nawiewu na szybę, to chyba w pokrętle trzeba by popatrzeć - tam powinien być włącznik. Ale ja bym nie ruszał tego - instalacja elektryczna w tym aucie jest tak pogibana, że ruszysz jedno, a leci drugie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.