Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] 2.3 beznyna bierze olej przyczyny ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=216893)

sprysiu 23-12-2014 21:01

2.3 beznyna bierze olej przyczyny ?
 
witam
Ostatnio odkryłem, że moje cudo zaczyna przechodzić z benzyny na olej.
Muszę dolewać około 1L na 1000km. Aktualnie zalany olej to Mobil1 5W30.
Przeczytałem sporo postów na forum i wygląda to na zapieczone pierścienie. Jednak praktycznie nie ma postów dotyczących silników o pojemności 2.3L. W związku z tym chciałem się dopytać, czy różnice między silnikiem 2.0 a 2.3 są duże czy nie. No i generalnie czy posty dotyczące silnika 2.0 będą się odnosić również do 2.3.

Według książki można też stosować 10W40, czy taka zmiana zmniejszy znacząco zużycie oleju?

Samochód to: Galaxy 2008r, 2.3L benzyna, automat, przebieg 114 tys km.

salom 23-12-2014 21:15

Odp: bierze olej
 
Litr na tysiąc, jescze nie tragedia. Jak dojdzie konsumpcja litr na 100 kilometrów, to już poważna sprawa.Za zużycie oleju przez silnik, nie odpowiada gatunek ani producent oleju, ani nawet uszczelniacze zaworów, tylko duże wyrobienie pierścieni, po grubości, a jescze wazniejsze luzy w kanalikach tłoków ,lużne pierścienie góra dół.
Tylko wymiana pierścieni uzdrowi Twój silnik, a kiedy to zrobisz, Twoja sprawa.
Nie daj sie namówić na jakieś półśrodki, typu zawory, głowica, uszczelniacze, odma itp.

wojtekn 23-12-2014 21:48

Odp: 2.3 beznyna bierze olej przyczyny ?
 
sprysiu a tak z ciekawości jesteś pewien przebiegu, bo pierwszy raz słyszę aby 2.3 tej konstrukcji po tak małym przebiegu połykał aż tyle oleju.
Nie masz wycieków itd. :?: Sprawdzałeś :?:

sprysiu 23-12-2014 22:16

Odp: 2.3 beznyna bierze olej przyczyny ?
 
Samochód nie zostawia plam, oglądany był już w dwóch warsztatach od spodu (oraz dookoła) - wszystko suche, brak wycieków.

Świece suche - mają jakiś delikatny szary nalot, według jednego postu to oznacza, że silnik bierze olej.

Co do przebiegu, to auto kupiłem w Fordzie w Niemczech, ktoś zostawił je w rozliczeniu. Jednak w dzisiejszych czasach to niczego nie można być pewnym.
Samochód na zewn oraz w środku ładnie wygląda.

Byłem w dwóch warsztatach - teorii co do przyczyny jest co najmniej ze pięć...

A jak tam odnośnie różnic między 2.0 a 2.3 ?

dantes 05-03-2015 02:53

Odp: 2.3 beznyna bierze olej przyczyny ?
 
Witam!
Wiesz jaka jest/była przyczyna brania oleju?
Pozdrawiam.

bartixr 05-03-2015 11:39

Odp: 2.3 beznyna bierze olej przyczyny ?
 
Cytat:

Napisał sprysiu (Post 2321112)
Według książki można też stosować 10W40, czy taka zmiana zmniejszy znacząco zużycie oleju?

możesz w lecie używać i 10w60.. jeśłi spełnia parametry lepkości inormy wymagane przez ten silnik.
ale w zimie lepiej 5w (lepsza płynność, filtorwalnośc oleju przy zimnych rozruchach motora)

co do 1l/10kkm.. dolewać i głowy sobie nie zawracaj.
Będzie to 3-4 litry to już warto rozważyć ingerencję, jeśłi tych wymian oleju w roku masz kilka. (chodzi o koszty napraw i remontów vs. koszt oleju)

Nigdy w starym motorze nie pozbędziesz się jakich przepoceń, pobierania oleju, zawsze troche zjada.. tak i nowy motor zjada, musi , bo silnik ma luzy odpowiednie i musi mgła olejowa sie przedostawać.

Aby motor nie wysysał oleju przez odmę to pilnuj wymian filtru powietrza (mimo że to motor wolnossacy), ja wymieniam i wszystkim sugeruję razem z olejem.

lotek 05-03-2015 12:15

Odp: 2.3 beznyna bierze olej przyczyny ?
 
bartix, to jest 1l/1000 a to daje na cykl 10l. Także owszem, jest tragedia.

salom 05-03-2015 12:29

Odp: 2.3 beznyna bierze olej przyczyny ?
 
Lotek, nie demonizuj , 1 litr na 100 kilom , to tragedia, a na 1000 , to w niektórych samochodach fabryka zakłada z góry, że tyle mogą brać. Jak nie biorą, to się cieszyć, jak biorą dolewać i jeżdzić. A że trochę drożej, to trudno. Taki kupiliśmy egzemplarz.

bartixr 05-03-2015 13:54

Odp: 2.3 beznyna bierze olej przyczyny ?
 
Cytat:

Napisał lotek (Post 2364244)
bartix, to jest 1l/1000 a to daje na cykl 10l. Także owszem, jest tragedia.


tak, tak myślałem o 1000 km, niech dolewa..
chyba za robi 40-60 tys km w roku to wówczas już ilość wydanej kasy na olej, w perspektywie kilku lat być może wystarczy na kapitalna naprawę.

lotek 05-03-2015 15:56

Odp: 2.3 beznyna bierze olej przyczyny ?
 
No tak, dolewa, ale zużycie będzie się szybko zwiększać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.