Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2015- ] Wymiana żarówek i xenon (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306649)

DarekC78 25-02-2020 08:12

Wymiana żarówek i xenon
 
Witam serdecznie, posiadam od paru dni C-Max'a z 2015r. po lifcie z bixenonami. Nie mam oryginalnej instrukcji, a w necie i na stronie producenta znajduję rozbieżne informacje co do zastosowania źródła światła.

Proszę powiedźcie mi jaki rodzaj oświetlenia bixenonowego posiadam w aucie i na jakie warto je zmienić, bo wydaje mi się, że tak żółtawo świecą a wolałbym bardziej bielsze światło.

Jakie żarówki zastosowano:
1. cofania to W16W
2. boczny kierunkowskaz WY5W
3. tylny kierunkowskaz PY21W
4. przedni kierunkowskaz PY21W
5. doświetlanie zakrętów H1
7. środkowe światło stop W16W

Dziękuję za pomoc.

zbigniew312 25-02-2020 09:43

Odp: Wymiana żarówek i xenon
 
Osobiście Cmax ( 2018 r.) mam bixenon.Świeca bardzo dobrze.W porównaniu do full led barwa światłą jest bardziej żółta ( ciepła) ale tak ma być.Ful led miałem w mondeo ..to barwa bielsza , zimniejsza , ale na światłach drogowych świecą słabiej niż xenon
Raczej nie widzę możliwości wymiany xenona na led .Może trzeba jedynie sprawdzić ich ustawienie ( zasięg)

DarekC78 25-02-2020 11:14

Odp: Wymiana żarówek i xenon
 
Ale ja nie chcę wymienić na led tylko na inny żarnik np. z Osram czy Philips

A przede wszystkim chciałbym wiedzieć jaki żarnik i resztę żarówek mam w aucie.

Wg instrukcji ze strony forda są H7 i H1 a ja mam klosze z bixenonem i doświetleniem z H1 i nic nie piszą o żarnikach D1S/D2S/D3S

boncio 25-02-2020 14:40

Odp: Wymiana żarówek i xenon
 
Masz zapewne Osram original 4300K, a typ to D3S. Możesz kupić takie 5000K lub 6000K i barwa będzie bielsza. Osramy Cool Blue wpadają w niebieski, a Philipsy WhiteVision nie.

One z czasem jak się zużywają świecą coraz bardziej żółtym światłem, ale to po ok 70 tys.km ciągłego świecenia. Nie pisze o godzinach dla lepszego zobrazowania:)
Z ciekawości ile masz przejechanych km, że uważasz, że tak żółto świecą?

Cytat:

Napisał DarekC78 (Post 3227972)
środkowe światło stop W16W

Chyba jednak 5x W5W :)
Dodatkowo tylne pozycyjne i stop P21/5W. U mnie są takie same w obu częściach lampy.

DarekC78 25-02-2020 15:28

Odp: Wymiana żarówek i xenon
 
Samochód ma 61k przejechane, może z 2/3 na światłach przejechał, co do koloru to moje tylko odczucie jest, pojeżdżę dłużej przemyślę o wydatku 600zł. Dla przykładu obok mojego auta stała dziś Zafira i jak odpaliła światła to aż jasnością raziła, moje bardziej w żółte wpadają światła. Muszę się z tematem przespać.

Te W16W to z instrukcji online forda wyczytałem, W5W bardziej mi w to miejsce pasują.

Dziękuję za informacje.

danielo 02-04-2020 19:46

Odp: Wymiana żarówek i xenon
 
Ktos sprawdzil organoleptycznie jakie siedza zarowki?
Ja moge dodac, ze w lampkach we wnetrzu sa W6W.

boncio 08-04-2020 13:43

Odp: Wymiana żarówek i xenon
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale gdzie? Wszystkie już chyba masz opisane w tym temacie.
Można dopisać, że standardowe mijania to H7, długie H1 przy dziennych led lub H15 bez dziennych led.
Ja we wnętrzu mam fabryczne led ;)

danielo 09-04-2020 09:17

Odp: Wymiana żarówek i xenon
 
Pytalem bo zauwazylem rozbieznosci z instrukcja.
Srodkowe swiatlo stop W5W (w instrukcji w16w)
Oswietlenie komory bagaznika W5W, mozna zalozyc W16W :) (w instrukcji walcowa 10W)

kassel 10-04-2020 10:02

Odp: Wymiana żarówek i xenon
 
Tak, są rozbieżności w instrukcji. Ja wymieniałem żarówki podświetlenia bagażnika ( w rzeczywistości W5W) na LED. Można kupować bez CAN, wg. mojej wiedzy we wnętrzu pojazdu nie występuje magistrala CAN na oświetleniu.
Przez zmianę żarówek na LED uzyskałem lepsze światło (barwa i moc oświetlenia) oraz dużo niższy pobór prądu. Przy zmianie żarówek na zewnątrz pojazdu trzeba wziąć pod uwagę magistrale CAN oraz zgodność z obowiązującymi przepisami. (chyba ze komuś to nie przeszkadza)

danielo 11-04-2020 09:31

Odp: Wymiana żarówek i xenon
 
Przy okazji zapytam.
Czy wymienial ktos przednie lampy zwykle na te z oryginalnym led?
Czy wystarczy tylko kostki wpiac czy to jakas grubsza sprawa?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.