Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Brak lewych świateł pozycyjnych z przodu i z tyłu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306902)

pietrekk 25-04-2011 11:32

brak lewych pozycyjnych/lewych tylnich
 
Witam,
Sprawa dotyczy MONDEO MK4 KOMBI
Zauważyłem brak lewych świateł pozycyjnych a co za tym idzie brak lewego światła tylnego. Sprawdziłem żarówki i są OK. Podejrzenie padło na bezpieczniki ale w instrukcji nie ma wzmianki o bezpieczniku od świateł pozycyjnych. Sprawdziłem więc przyrządem wszystkie bezpieczniki i przekaźniki(wszystkie 3 skrzynki) - ale wszystko sprawne.

Prawa strona świeci - lewa nie. Podejrzenie padło na komputer, czy w tym modelu pozycyjnymi steruje bezpośrednio komputer? Czy ktoś zetknął się z takim problemem?
W poprzednich modelach były osobne bezpieczniki odpowiedzialne za światła pozycyjne, ale tutaj nic takiego nie ma.

ps. nie wiem czy to ma związek, ale dodatkowo nie gaśnie mi lampka w kabinie(ta przy lusterku wstecznym) przy ustawieniu w pozycji środkowej(czujnik drzwi) a wszystkie pozostałe (ta nad pasażerami i w bagażniku) gasną

Proszę o pomoc.

jvras 26-04-2011 08:09

Odp: brak lewych pozycyjnych/lewych tylnich
 
Miałem tak w innym aucie (też Ford) że jedna strona pozycyjnych nie działała, podjechałem do elektryka który sprawdził to co Ty, a potem coś pomierzył, stwierdził że jest zwarcie w układzie no i je znalazł w oprawce jednej z żarówek. Koszt chyba 50 zł całej roboty, poza diagnozą naprawił mi oczywiście tą oprawę do żarówki.

fabianrnr 02-03-2020 21:24

Brak lewych świateł pozycyjnych z przodu i z tyłu
 
Witam od niedawna jestem posiadaczem Mondeo MK4 w nadwoziu kombi, jednak dopiero dziś wystąpił pierwszy problem a mianowicie. Czasami działają (ale już rzadko) światła pozycyjne ze strony lewej (przód i tył). A jeśli już zadziałają to po odpaleniu auta gasną i nie da się nic zrobić, można przekręcać przełącznik świateł całą wieczność jednak te światła się nie uruchomią. Sprawdziłem żarówki i są ok, sprawdziłem napięcie w tylnej zewnętrznej lampie i po prawej stronie gdzie działa jest ponad 12V na odpalonym aucie a na lewej jest tylko 0.08V. sprawdzałem też i po wyjęciu żarówki tylnej z obu pinów jest przebicie do masy (sprawdzane multimetrem do wspólnej masy żarówek jak i do uchwytu trzymającego tylną klapę). Z przodu nie miałem za bardzo czasu aby sprawdzić przebicie. Podłączyłem się pod kompa i był błąd odnośnie światła pozycyjnego (przerwa lub zwarcie do masy). Na wyświetlaczu convers+ też nie ma błędu. Gdzie szukać przyczyny bo chyba przejrzałem już cały internet to wszystko się sprowadza do odłączenia na chwilę akumulatora i nic więcej.

Jaccenty 14-03-2020 13:57

Odp: Brak lewych świateł pozycyjnych z przodu i z tyłu
 
Witam,

Miałem ten sam problem (brak pozycji z lewej strony). Postaram się przekazać to co powiedział mi elektryk. Okazało się, że dostała się do środka wilgoć i system zabezpieczający odcinał układ świateł pozycyjnych z lewej strony. Plastikowa wkładka tylnej lampy była w takim stanie, że nie dało rady wyjąć kostki. Trzeba było sprawną wkładkę i kostkę zamontować. Po zamontowaniu nowych części światła zaświeciły.

Być może u Ciebie jest ta sama przyczyna.

Pozdrawiam

Juzek 14-03-2020 17:28

Odp: Brak lewych świateł pozycyjnych z przodu i z tyłu
 
Wymieniałeś ostatnio żarówkę? Układ wykrył nieprawidłowa rezystancję i wyłączył cały obwód. Sprawdzone w boju :-)

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

remlen 15-03-2020 12:18

Odp: Brak lewych świateł pozycyjnych z przodu i z tyłu
 
Odlacz aku na min i po problemie. Znam z autopsji. Tak jak kolega wyzej napisal

Tomonazbaq 22-07-2021 11:06

Światła pozycyjne
 
Cześć,

Mam problem ze światłami pozycyjnymi w fordzie mondeo MKIV. Światła w prawej oprawce świecą bardzo słabo a w prawej w ogóle. Napięcie we wtyczce 12V w pinie od świateł pozycyjnych a przy podłączaniu oprawy słychać dźwięk "zwarcia" i prąd zanika. Styki w oprawie są ok, co mogę jeszcze zrobić? Dodam że w lewej oprawie po podłączeniu wtyczki światła bardzo słabo świecą.

PITcrx 05-05-2022 10:32

Brak świateł pozycji z lewej strony
 
Witam,

Od jakiegoś czasu nie posiadam świateł pozyzji z lewej strony z przodu i z tyłu. W okresie zimowym w chłodne dni światła czasami w trakcie jazdy się włączały a czasami rozłączały (na covers+ pojawiał się i ginął komunikat). W cieplejsze dni problemu nie było, jednak od dwóch tygodni mimo że pogoda sprzyja świateł pozycyjnych dalej nie ma. Żarówki sprawdzałem i są okej, nawet podmieniałem na inne. Akumulator był rozłączany i też to nic nie dało (znalazłem gdzieś na forum że u kogoś to pomogło).
Czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać problemu? Z góry dziękuję za pomoc.

Piotr

Juzek 05-05-2022 12:32

Odp: brak lewych pozycyjnych/lewych tylnich
 
Jeśli BCM wykryje zwiększony pobór prądu na którejkolwiek z żarówek postojowych wyłącza całą stronę. Sprawdź wszystkie żarówki Postojowe i gniazda, w których siedzą. Jeśli masz dokładane DRL to sprawdź połączenie przewodu sygnałowego do centralki sterującej zgasnieciem DRL po włączeniu pozycyjnych.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.