Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Po montażu haka czujniki piszczą non stop (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291003)

RedFF 17-01-2019 21:38

Po montażu haka czujniki piszczą non stop
 
Nie udało mi się znaleźć takiego tematu - raczej inni mieli różne problemy, ale nie taki.

Założyłem hak z wtyczką 13-pin. Kula haka jest ciągle widoczna dla czujników parkowania i ciągle piszczą. Da się to jakoś obejść, bez rezygnacji z wyłączników tylnych? Teraz zimą mogę zdjąć hak, ale latem dość często biorę rower, więc chciałbym mieć i hak i działające tylne czujniki prawidłowo. Oczywiście jak coś jest założone na hak (np. uchwyt na rower) to źle działające czujniki jakoś przeżyję. Ale jeśli hak jest pusty to miło by było gdyby czujniki dzialały prawidłowo.

Może umieścić je w innym miejscu albo coś? Jak to wygląda u was?

Dzięki.

lsulima 17-01-2019 23:18

Odp: Po montażu haka czujniki piszczą non stop
 
Masz oryginalne czujniki? Nigdy nie spotkałem się z takim problemem.

RedFF 18-01-2019 06:52

Odp: Po montażu haka czujniki piszczą non stop
 
Tak, czujniki są fabryczne. Koleś od haka ostrzegam że tak może być.

lsulima 18-01-2019 07:00

Odp: Po montażu haka czujniki piszczą non stop
 
Bardzo dziwna sprawa. Jaki hak został zamontowany? Możesz zrobić zdjęcie jak daleko odstaje od zderzaka?
Kolejna sprawa, czy czujniki napewno działają? Jest tak, ze jak zamontuje się hak, a nie zostanie aktywowany, to układ parktronika zgłasza błąd jednym dłuższym piszczeniem w tym czasie tez miga kontrolka na przycisku od włączenia parktronika. Może to ta sytuacja?

rockefelek 18-01-2019 07:12

Odp: Po montażu haka czujniki piszczą non stop
 
U mnie też piszczały (kupiłem niedawno Galaxy już z hakiem i piszczącym park-tronikiem) podejrzewałem ten sam problem jak u ciebie ale po demontażu haka park tronik nadal piszczał non -stop. U mnie przyczyną były zarzucone błotem styki. Po przeczyszczeniu wszystko gra.
Pokarz zdjęcie jak daleko wystaje hak i gdzie są zamontowane czujniki.

RedFF 18-01-2019 08:04

Odp: Po montażu haka czujniki piszczą non stop
 
Cytat:

Napisał lsulima (Post 3081852)
Bardzo dziwna sprawa. Jaki hak został zamontowany? Możesz zrobić zdjęcie jak daleko odstaje od zderzaka?
Kolejna sprawa, czy czujniki napewno działają? Jest tak, ze jak zamontuje się hak, a nie zostanie aktywowany, to układ parktronika zgłasza błąd jednym dłuższym piszczeniem w tym czasie tez miga kontrolka na przycisku od włączenia parktronika. Może to ta sytuacja?

Wydaje się, że hak nie wygląda jakoś niestandardowo. Czujniki były sprawne jeszcze wczoraj przed oddaniem samochodu monterowi. On też ostrzegał, że może tak być.

Sprawdzę czy kontrolka na przycisku miga.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Próbuję wrzucić zdjęcia, ale nie widzi ich. Są więc do przejrzenia pod tym linkiem:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

rockefelek 18-01-2019 08:09

Odp: Po montażu haka czujniki piszczą non stop
 
sprawdź jeszcze okablowanie od czujników, możliwe że mechanik uszkodził jakiś przewód przy montażu haka albo podczas podpinania gniazda. Może podpiął się pod jakiś przewód od parktroniku? Chociaż jak doświadczony monter to raczej mało prawdopodobne.

RedFF 18-01-2019 08:11

Odp: Po montażu haka czujniki piszczą non stop
 
Sprawdziłem teraz. Po włączeniu wstecznego po prostu jest ciągły pisk, ale podświetlenie przycisku P nie miga, tylko świeci ciągłym światłem. Naciśnięcie powoduje zgaszenie światła, wyłączenie czujników i oczywiście zamilknięcie.

lsulima 18-01-2019 08:11

Odp: Po montażu haka czujniki piszczą non stop
 
Moim zdaniem to czujniki nie maja szans wykryć kuli. Błąd montażu, kiepski moduł uniwersalny lub brak aktywacji. Jutro będę jechał autostrada z Wrocławia do Krakowa. Możemy się spotkać i Ci sprawdzę.

RedFF 18-01-2019 08:12

Odp: Po montażu haka czujniki piszczą non stop
 
Cytat:

Napisał rockefelek (Post 3081864)
sprawdź jeszcze okablowanie od czujników, możliwe że mechanik uszkodził jakiś przewód przy montażu haka albo podczas podpinania gniazda. Może podpiął się pod jakiś przewód od parktroniku? Chociaż jak doświadczony monter to raczej mało prawdopodobne.

Ale czy możesz mi potwierdzić, że inni (może Ty) mają hak i normalnie działające tylne czujniki parkowania w Fordzie Galaxy ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.